Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+15 neviditelných
Kdo je to homofob?
datum / id25.09.2016 / 472448Vytisknout |
autorMovsar
kategorieÚvahy
zobrazeno926x
počet tipů8
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Kdo je to homofob?

Nedávno městem prošla demonstrace za respektování práv homosexuálů. Nerušena na místě samém, nicméně stále nahlížena jako něco nepatřičného a ve virtuálním prostoru napadána. Zamysleme se krátce nad tím, kdo je to homofob.  

Homofob kupříkladu brojí proti svatbám homosexuálů. Ptá se ale, zda existuje rozumný důvod nepřiznat homosexuálům právo na svatbu, řekněme právo na štěstí, romantický den v životě? Jistě takový důvod není (o adopcích by bylo možno vést spor). Takový homofob tedy je buďto a) hlupák, který zastává stanovisko, aniž by pro ně měl rozumný důvod, nebo b) zlomyslník, který druhým upírá právo na štěstí. Obávám se, že převažovat bude možnost a)

K adopcím: ani tady homofob nemá věc promyšlenu. Tvrdí, obvykle, že dítě bude nesprávně vychováno. Ovšem žijeme v době, kdy výchova v pdstatě neexistuje, ani heterosexuální páry ji nepraktikují, stačí pozorovat manýry dětí, snadno pak už dovodíme, že rodiče selhali. Pokud ale ani heteroseuálové nejsou schopni děti v dnešním světě vychovat, proč by na homosexuály mělo být naloženo břímě "správné" výchovy?

A konečně k argumentu symbolickému: homofobové často používají výraz "zničení rodiny", případně "zničení tradiční rodiny". Tento argument je asi ze všech nejslabší. Je faktem, že rozvodovost stoupá celorepublikově až k 60-70%. Rodiny, ona symbolická rodina, se ovšem ničí nikoli zásahem zvenčí, ale zevnitř: nevěrou, finanční krizí, alkoholismem, sváry nad (ne)výchovou dětí, nebo prostě jen rozmarem. Jak proti tomu prostestovat? těžko, a tak si homofob sžíraný nejistotou nad budoucností své vlastní rodiny najde zástupný objekt a ten obviní z "ničení rodiny".

Závěr: homofob je člověk omezený, myšleno omezený v rozvaze (případ  hlupáka), anebo emocích (případ zlomyslníka).

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

27.09.2016 09:18:21careful

oprava: chlapi

26.09.2016 10:13:52careful

..jo a četla jsem někde, že v budoucnu budou moct mít možná dva chlapy dítě spolu...prý se nechá vyrobit vajíčko z nějaké buňky... takže adopce nebudou nutný... ani ženský nebudou nutný... konečně trošku rovná spúolečnost...můj sen!...škoda, že se nedožiju...tedy pokud nebude nějaká válka a tak a nevrátíme se na stromy a tak a tak (a tak)...

26.09.2016 10:00:20careful

(jinak původně si ta kámoška měla brát jinýho, ale ono to je nakonec jedno...ona je taková svatbomilná...tohle nebude její první a nejspíš ani poslední...)

26.09.2016 09:55:47careful

Tradiční rodina je umělý konstrukt... záleží jen na dohodě, co rodina má být...mně se vždycky líbila Draupádí..ta měla pět manželů...všichni byli polobozi a jak jim to fungovalo.:D

...manželství je spíš smlouva o majetku atd, nejen mezi těma lidma, ale i se společností..kdyby se to celý zrušilo, tak mi to vadit nebude, stejně je to opičárna...v létě se mi má vdávat kámoška a ten její to taky bere jako opičárnu a má z toho dost prdel... já se na to celkem těšim...se zas ožeru a bude tam hodně fotbalustů, páč se mají brát na hřišti....

26.09.2016 08:39:42Stázka

taky se jich zastávám, výchova v páru je buď špatná nebo dobrá a nezáleží na pohlaví vychovávajících .-)

25.09.2016 21:09:21Movsar

vždyť jen tak kecáme. :-)

25.09.2016 21:06:10aleš-novák

jen jsem se vyjádřil ve zkratce. tvůj pohled rozhodně není konzervativní. ale nemám náladu na velké polemiky, omlouvám se.

25.09.2016 20:58:31Movsar

tak tos to vzal šmahem. nejsem homofil a ani homosexuál. přesto mám potřebu se jich zastat, protože ta sebranka, co jim chce práva upírat, je skutečně nebezpečná. a rozhodně nejsem bezbřehý liberál ve všem, v něčem naopak zastávám velmi konzervativní stanoviska.

25.09.2016 20:55:40aleš-novák

homofilové chtějí povolit vše, homofobové zakázat vše.

Nakonec se sejdem na nějaké zlaté střední cestě.

25.09.2016 20:51:03Movsar

to je v pořádku. pokud jsi ale zastala to netolerantní stanovisko, chtěl jsem jen vědět, co je za ním. každý máme nějaká přesvědčení, ta sama o sobě ale nejsou příliš podstatná, to jsou až důvody, které k nim vedou.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.