Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+9 neviditelných
Nahý vojín
datum / id13.10.2016 / 472991Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno1002x
počet tipů16
v oblíbených0x
do výběru zařadilZbora,
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Nahý vojín

Pivo koupilas?

Kupuje pár dětských triček, něco k snědku a taky pivo ve velké plastové láhvi, manžel si poručil. Nenápadná v Tescu. A líbilo by se jí přijít domů a zas jednou prožít lásku. Copak je ale v téhle zběsilé době ještě možná? Otázka, co se zadrhává jak starý výtah. Sotva z něj vystoupí, už v předsíni slyší kurážný hlas: „Pivo koupilas?“ 


Nahý vojín

Už je tu zas ten čas, kdy nás bude hřát čaj do dlaní. A snad i její ňadra, horká kamínka na hraní. Do oken zabubnují kapky podzimního marše a z peřin vyrazí vojáček k útoku. A i on padne, ten známý nahý vojín.


Ucumlaná rumovka

Je noc na neděli, ale tramvajky se stále posouvají kamennou strouhou od Kotlářky k Andělu a zpátky. Místní už uvykli té rozhrkané písničce, co jim vyhrává do spaní. Někdy ten čas bývá dlouhý a plný tápání. A až ucumlaná rumovka tomu vezme konec. Pak se zakutálí kamsi pod police, ale nezachrání, do rána jí půjde skleněnýma ušima hluk z ulice.


Budoucnost je tady

Před sto lety futuristé blouznili: automobil bude krásnější než Niké Samothrácká. A jejich čas dospěl: současný člověk už vnímá hukot autostrád jako vánek nebo šumění řeky, když večer vystoupí na balkón, aby se nadechl čerstvého vzduchu, a svede i snít při pohledu na tu hrozivou šňůru z plechu.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

17.10.2016 14:16:25Yozam

Careful, tobě je uřízli? ;-) Nebo jen nenarostly? :-)

16.10.2016 20:47:41Gora
redaktor poezie a prózy

Lnice: aha, tak promiň...

16.10.2016 20:14:59Lnice

myslela jsem to jako pochvalu.-)

15.10.2016 19:14:29careful

Se mi líbí, kak vždycky začneš blekotat takový rádobychytrý ptákoviny, co jejich smysl neznáš ani sám, vytahovat nějaké filozofy atd...  píšeš ale jen o fyzičnu...slintáš nad tou i nad tamtou, rozdíly nevidím, jen neustále stejný slintání... jako chápu, že některým dámám se to tak možná líbí... pokud myslíš slepice, co si na svých ňadérkách zakládají život...pivo po nich nechceš...co by taková slípka mohla chtít víc!...třeba tady by se podobných našlo taky celkem  dost...

15.10.2016 19:04:03Movsar

careful: tvůj problém je, že myslíš v jednoduchých protikladech (tělo vs duše), jako by neexistovalo nic mimo to. a přitom mylšení nabízí tolik záhybů a možností. a jako by ta druhá poloha nebyl, když je v popředí ta první. píšu o něčem, budiž, třeba ňadérkách, ale co ty víš, na co myslím? třeba na to, jak se těmi ňadérky večer dotýká stránek heideggerovy knihy. a jak ten dotek je erotický, ale taky hluboký, něžný, pamětlivý starého filosofa. co je pak určující?

15.10.2016 11:43:56bříza bělokorá
Nechce se mi mluvit, tak jen, že ta první je nejlepší a jsem s tipem.
15.10.2016 11:37:19Gora
redaktor poezie a prózy

Lnice: podle mini se nedá  určit, zda autor má rád ženy anebo jakým způsobem...to první /pivní/ je pro mne velmi dobře odpozorovaná celkem běžná větička spousty mužů, sepsaná  se vtipem, i když mě se otvírá nůž v kapse:-(  podle toho bych neodhadovala  vztah pisatele k ženám, Leni:-), a nebo jsi to myslela jako pochvalu?

15.10.2016 10:54:25careful

..omyl, neříkal mi kočičko, ale zlatí..kamarádce tak říká taky...říká tak každý, protože jsou ty ženský stejně všichni stejní:D...jí si bere jen proto, že si s ní upích děcko a chce se ve čtyřiceti usadit a budovat barák... 

v tom, co od tebe čtu, vidím podobný pohled... prostě hlavně, že to má ta "ňadérka" (fuj, to je tak hnusný slovo, že si musím umejt klávesnici:D)

15.10.2016 10:46:20careful

Pleteš se. Jáb to chápu velmi dobře...ty máš ženy rád asi jako nastávající mé kamarádky...ten je má taky rád...sama jsem s ním kdyso něco měla...říkal mi Kočičko a choval se velmi hezky...já ho mám taky svým způsobem ráda...on má dokonce i trochu vkusu a tak...dá se s ním bavit o šatech na ples a nenudí se u toho... ale pro něj jsou ženské takový podruh...jako tako heuké kytičky dobrý na sex a aby voněly a tak... no, jaá mu to nevymlouvám...mám ho svým způsobem ráda, ale je to debil, no:D

14.10.2016 20:37:50Lnice

to , že máš ženy rád, jsi dokázal v Pivo koupilas?..a hned jako první...Jinak Nahý vojín, moc hezké, prostě nápad*


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.