Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+17 neviditelných
Malá dávka něhy
datum / id15.10.2016 / 473063Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno880x
počet tipů9
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Malá dávka něhy

Malá dávka něhy

V pátek by si lidé měli dopřát aspoň malou dávku něhy. Ač říjen, ten večer už je štědrý, do pokoje svítí její ňadra jak sněhy. A narodí-li se z té vydýchané touhy láska, bude to zázrak.


Dívky pana Oty

Štíhlé a krásné jak noc do soboty, z obrázků hledí trochu posmutněle. Dívky pana Oty. Utkané z křehkých linek, a přesto tak pevné v těle. A někdy jako bys zaslechl drobný sten. Společnice ze čtyř stěn.


Hygienický vesmír paní Heleny

V Náplavní vedle sebe přebývají dva světy: řeznictví a mýdlárna. Co je mýdlárna? Malý krámek paní Heleny. Ta podle svých slov „tvoří mýdlo, které je k tělu laskavé“. Prostor působí velmi sterilně, jen pár umyvadel a jinak nic. A ve výloze fotka Heleny. Je na ní mrtvolně bledá, za zavřenými víčky celý hygienický vesmír. Jen její ústa jsou krvavě zrudlá, tak jako syrové kusy odvedle. Ta nebyla omyta mýdlem. Nedotknutelná.


Holky seforky

Holky seforky na sobě nezřídka mívají obrázky. Tetuáž jim sluší. A taky mají hebkou pleť i hlásky. Santalem a vanilkou provoněné lásky. Uvěříš-li, poskytnou ti všechnu péči, pohovoří s něhou, která léčí. A jen jedno je tu nebezpečí.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

17.10.2016 14:28:45Yozam

Nejen dívky pana Oty .....

16.10.2016 14:46:59careful

..víš, co... kdybys místo těch svých psedofilozofií a keců radši přiznal, že jsi prostě povrchní a  prase a chceš psát umělecké prasárny, protože se ti to tak líbí a baví, tak uděláš líp...

16.10.2016 14:44:55careful

Bys o mě mohl napsat jeden z těch svých mnoha pamfletů... na pseudoodbornost jsi odborník... ty si snad myslíš, že je Bob Dylen pěknej chlap, nebo co?

Nesmíš to brát tak doslova (což děláš zas jen  účelově, trapáčku).. .já tím myslela, že nemám ve zvyku prohlašovat ošklivé věci za hezké, když je jasně vidím jako ošklivé...kdežto Gora tvrdí snad o všem, že je to hezké, aby ostatní potěšila, nebo se udělala v jejich očích hezkou.

..a srovnání s plísněma si laskavě odpust, nebo tě začnu srovnávat s něčím ještě ošklivějším (já už něco najdu:D)

16.10.2016 14:37:06Movsar

a díky za navštívení a zprávy, co dávají smysl, ať už jsou nebo nejsou kritické, anebo se jen chtějí podělit o radost z psaní a čtení.

16.10.2016 14:36:20Movsar

"no, já považuju za krásné jen to, co krásné je" barthes nazval výstižně tautologii dvojí vraždou: zabíjí se racionálno, protože se zpěčuje, zabíjí se řeč, protože nás zrazuje. nabídněte si careful jako takový pokusný objekt ke zkoumání ubohosti lidského nerozumu. pěstujme si ji tady jako plíseň v laboratoři a pěstujme vášeň pro vědecké pozorování takových exemplářů. anebo jen pro prostý žert.  

16.10.2016 08:27:38agáta5

dívky pana Oty *

16.10.2016 00:03:53Kočkodan
Dostat malou dávku něhy je asi lepší než velkou ze samopalu. ;-)
15.10.2016 20:37:47Motýl Emanule

Také bych se rád zapojil do této takzvané diskuze a řekl vám paní goro že krásný je třeba váš jmenovec pan goro z mrtal kombat protože má čtyři ruce což je estetičtější než dvě.

15.10.2016 20:31:06Motýl Emanule

Vesmír není hyenický protože v něm létá mnoho odpadu který jsme tam naposílali my lidé abychom se mohli dívat na televizi nebo přečíst titulek novin z oběžné dráhy což je praktické ale nehyegenecké. 

15.10.2016 20:05:04careful

no, já považuju za krásné jen to, co krásné je... a to Bob Dylen fakt není...mrkni na tu pleť..tu držku? fakt má příjemný vzhled? NE!!! Je hnusnej jak řiť.. a vsadím boty, že klidně ta miloučká zvířátka baštíš...tak si jich vážíš, že je klidně sežereš a je ti to fuk... seš sobecká a prolhaná...to je celý


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.