Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

On-line

Ethanol
datum / id05.11.2016 / 473686Vytisknout |
autorDanny
kategoriePovídky
témaSci-fi
upřesnění kategoriealternativní realita
zobrazeno951x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Tento námět na povídku se mi zdál ve snu...
Ethanol
Pan Ogilvy chodil ke svému psychologovi každých čtrnáct dní, ale nyní si domluvil nový termín, i když u něj byl i minulý týden: stalo se něco nečekaného, co nutně potřeboval vyřešit. Otevřel dveře a doktor Hunting ho již zdravil:
"Dobrý den, pane Ogilvy, jak se máte? Dáte si kávu, čaj, minerálku..."
"Ani jedno z toho!" odvětil pan Ogilvy "i když nápojů se toto sezení bude týkat... Chápu to správně, že jako psycholog jste vázán mlčenlivostí?"
"Samozřejmě," potvrdil doktor Hunting, "nic z toho, co tu řeknete, nemůžu vyzradit..."
"Víte, u nás v práci..." pokračoval pan Ogilvy (psycholog si vybavil, že jeho klient pracuje ve výzkumném oddělení velkého chemického koncernu) "...podařilo se nám syntetizovat ethanol."
"Ethanol?" reagoval psycholog. Chemie mu nic neříkala.
"Chemický vzorec vám nemohu prozradit, všechno je to věcí utajení: jak víte, pracuji v potravinářské sekci naší firmy a zkusili jsme vyvinout nějaký nový nápoj, který by se dobře prodával."
"A povedlo se to v tomto případě?" zeptal se psycholog.
Jeho klient se nadechl: "No - možná až příliš dobře. Sice se nemá testovat na lidech, ale já si právě předevčírem tuto naši novinku osobně vyzkoušel. Výsledkem byl... dalo by se říct změněný stav vědomí. Takový: rozjařený, veselý, optimistický."
"Tak v čem je problém?" opáčil doktor Hunting.
"Samozřejmě... je tam ještě nutno udělat spoustu testů. Zjistit, jestli nápoj není návykový, nebo nemá nějaké vedlejší účinky: zatím nevím moc nic, až na to, že mi druhý den bylo celkem špatně. Ale to je moje vina, že zkouším nové, experimentální látky. Ale teď se dostávám k jádru věci: jde o moji manželku."
"Vaši manželku?" divil se psycholog, "co ta s tím má co společného?"
"Víte... ethanol jsem otestoval doma: nevěděl jsem, co to se mnou udělá - moje výzkumy pouze ukázaly, že daná dávka nebude pro můj organismus jedovatá - a žena se lekla, že se chovám divně. Byl jsem takový... divočejší a ona se lekla. A teď to vypadá, že se narušil náš vztah. Začala mluvit o tom, že chce odejít. Když jsem řekl, že jde o novou chemikálii, řekla, že jsou to výmluvy..."
Psycholog přemýšlel. Co by tak asi panu Ogilvymu poradil?
"Víte co?" napadlo doktora Huntinga nakonec, "zkuste jí nalít taky."

Když za dva dny po tomto sezení došla psychologovi SMSka "NALIL JSEM TAKY. POCHOPILA. DIKY MOC." usmál se nad dalším vyřešeným problémem.
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

14.11.2016 12:48:25Lakrov
redaktor prózy

Dočteno. V SMS-ce v závěru povídky chybí zájmeno (......)  Vzhledem k absenci zápletky mě napadá, že sny bývají natolik odtržné  od reality, že jsou možná občas zápletkou jen samy v sobě, svou náladou.  

06.11.2016 18:53:27K3
redaktor prózy

Existují taky mikropovídky, což je druh povídek, ale obsahově musí splňovat parametry klasické povídky...

06.11.2016 18:48:00Movsar

tak už ji máš. jako krejčík jsem ji ušil na míru.

06.11.2016 18:29:34careful

To je tak nechutný, že to vydá za tvou průměrnou miniaturu... rozdíl je jen v tom, že postavy jsou konkrétní.:D

 

...no, nic, zas jsme OT

06.11.2016 17:14:10Movsar

bane, jako bych vás dva viděl. a v létě vyrazíte k moři. budeš honzovi skloádat na bříško horké kamínky a pak on tobě a večer, po víně a společenském programu, se na pokoji zachumláš do jeho svetříku nahoře i tam dole a budeš vrnět. a on se zachumlá do tvého a vytáhne si klapačky z pusy a vztáhne jazyk k tvému nenasytnému klínu!  

06.11.2016 16:20:40careful

Si to trochu pleteš se sebou...hlavně v té druhé části komentáře....

06.11.2016 16:07:31Movsar

~~tak tobě přece ale stačí málo: stačí, aby to bylo aspoň trochu "gej". takže šest slov nevadí, když by se tam mihnul kluk s dívčím tělem, co by mu ale upnutými trenýrkami prosvíta žilnatý penis. careful by mu lehce stiskl/a, vysvobodila z látky a lízal/a za zvuků tlumené hudby. z reprodukotrů by šel honza nedvěd. a careful by se pak, poté, co by oba upadli do slasti spánku, probudil/a na hrudi skutečného honzy n. mužně chlupaté a stoupající a klesající jako rtuť. 

06.11.2016 14:11:24careful

No, ona hlavně delší povídka dá většinou víc práce a zabere víc času, než dva odstavce... na těch se toho navíc často ani moc nepozná... pro mě krátký text musí fakt vykazovat geniální napad a být napsán opravdu zajímavě..jinak to většinou beru za takové uprdnutí, co nemá hodnotu "skutečné povídky"... ale říct přesný počet slov nebo vět, kdy je to už moc krátký, to fakt chceš moc...například Hemingwaye bych s jeho šesti slovy poslala do zadele.:D

06.11.2016 09:05:00Movsar

násilí má i mnoho jemnějších podob.

06.11.2016 09:03:24Gora
redaktor poezie a prózy

Omluva Dannymu, pokud by měl pocit, že jsem jej vyloučila z kategorie povídek:-). Nechytla jsem jej pod krkem /brachiálně/ ani nenapadla zlým slůvkem/verbálně/. Všem účastníkům diskuse pěknou neděli:-)


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.