Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

On-line

  +1 neviditelných
  Idea rodinného štěstí
  datum / id20.11.2016 / 474107Vytisknout |
  autorMovsar
  kategorieMiniatury prozaické
  zobrazeno521x
  počet tipů8
  v oblíbených1x
  zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
  Idea rodinného štěstí

  Půlměsíc

  Jako brouk vzhůru nohama svítí z oblohy půlměsíc. Chvíli mu to potrvá, pak ale roztáhne křídla a uletí. Flamendrům bude ještě chvíli bzučet v uších, neboť je sobota a noc a brouci když letí, jsou slyšet.


  Idea rodinného štěstí

  Radiožurnál, čísla k nedělní snídani: půl milionu dětí žije jen s jedním rodičem; exekuované dluhy na výživném jsou asi třináct miliard korun. Zpráva taky o tom, jak křehká je idea rodinného štěstí. A trápení už v číslech nikdo nevyjádří, ale nějaký sklon k logice přímé úměry říká, že ho nebude málo.


  Meze nádhery

  Strahov voní bylinkami, i v zatáčce, kterou se ve svých vozech řítí atleti za svými rekordy. Podzim se položil do strání, do větví stromů, do listí a do domů, všechno zas na chvíli přikryl svými barvami. Mladí rodiče vyrazili s dětmi sbírat lysohlávky, aby jejich neděle byla ještě barevnější. Slunce nad tím vším říká: Tady jsou Hřebenky! A jak se tak neděle koulí vší tou nádherou, klepu na branky. A hladov, ptám se po pečínce a docela drobné něze. Bez úspěchu. Všechna nádhera má své meze.


  Digitální spad

  Změř si počet kroků, íkve, taky tep a pas a svůj bíemáj. Zjisti jména všech svých předků až k tomu, co ještě jméno neměl. Chceš taky vědět, kolik kalorií má šípkový čaj? Fajn. Stačí kliknout sem a taky tam, být onlajn! Informace bez smyslu, jak nestrávená potrava protékají šedým potrubím našich mozků. Kde končí ty miliardy dat, ten digitální spad… 


  Klamovka

  Park Klamovka. Podzimní neděle to místo proměnila v území klidu. Stromy a lavičky čekají na své přátele. Za jedněmi chodí pejsci, k druhým lidé. Sedí tu muž a žena, rozmlouvají. Nevím o čem, ale to už patří k věci, mnoho toho nevědět. A tak si leccos domýšlet. Domýšlet cizí hovory, a snad taky domýšlivě mít za to, že by je člověk řekl lépe. Možná řekl, možná ne. Pejskům v listí je to lhostejné. 

  Sdílejte dílo:  Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

  |< <
  > >|

  20.11.2016 23:25:51Gora
  redaktor poezie a prózy

  Klepeš na nepravé dveře:-) a pejsci v listí - neomrzí je to:-)

  20.11.2016 20:48:05Markel

  máš to opět pěkné, co říct než *

  20.11.2016 19:59:38agáta5

  já ti to řeknu úplně přesně, kde končí digitální spad... u mých vrat :))


  |< <
  > >|
  Všechny kritiky na jednu stránku  Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
  Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.