Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+13 neviditelných
Molotov
datum / id26.11.2016 / 474340Vytisknout |
autorZdenda
kategoriePovídky
zobrazeno925x
počet tipů6
v oblíbených1x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Návrat ztraceného textu.

Molotov
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

05.08.2017 13:58:49kvaj
redaktor prózy

Na pojivu je patrné, že je to  pojivo - ještě jsi nikdy neslyšel nebo nečetl takovou "řečnickou" figuru (pochopitelně s jinými podstatnými jmény, aby nedošlo k mýlce)? Asi ne, soudě podle toho, co píšeš. Hádej, pro koho je příznačné, že se vysmívá tomu, co nezná?

Kde jsi četl, že bych napsal, že moje texty jsou dokonalé? Když je ale někdo kritizuje s arogancí, nebo se nimrá v nesmyslech, proč bych s tím měl souhlasit? Protože to napsal ten či onen?

05.08.2017 13:37:09Zdenda

Vkládáš mi do úst, co jsem neřekl (nikde nepíšu, že tam nemám vatu, píšu jen, že v ideálním případě by o vatu jít nemělo). To děláš buď ze zlé vůle, nebo z hlouposti - ani jedna možnost není dobrá.

Potom se pouštíš do spekulací o tom, co považuji za stavební kameny svého díla, aniž bys zmínil jediný konkrétní případ a aniž bych já zmínil jeden jediný příklad. Tedy pouštíš se do jakési psychologické analýzy, kterou neopíráš o jeden jediný fakt.

No a nakonec si do mě projektuješ svoje vlastnosti: Namachrovanost a ješitnost. Já tu neobhajuju svoje dílo, nepíšu, že je naspasné dokonale, neurážím se kvůli kritice - to děláš pod svými díly ty. Já jsem chtěl zapříst diskusi na téma vaty vs pojiva, když už jsi s tím tématem přišel, ale je dost těžký o něčem diskutovat s člověkem, jehož vrcholným výrok je "Na pojivu je patrné, že je to pojivo." Opravdu nevím, co se na to dá říct jiného, než se autorovi takového žvástu vysmát. :)

05.08.2017 13:25:52kvaj
redaktor prózy

Napsal jsem, že máš v povídce vatu i mimo to, co nazýváš pojivem, jestli jsi si nevšiml.  A nemachruj pořád. To je ale asi nějaký tvůj tik, že, jak je patrné i z tvých různých komentářů. Konečně jsi to byl ty, kdo tvrdil, že nejde o vatu, ale o pojivo, a na to konto jsem ti napsal (jinými slovy), že nemám na mysli pojivo, ale právě a jedině tu vatu, kterou v povídce máš, a kterou zřejmě považuješ za stavební kameny tohoto svého díla. To jsi ty ale nepochopil a pokoušíš se mě bohorovně ironizovat. Jestli se tu někdo snaží vystupovat v roli mudrce, totiž úžasného literárního odborníka, pak jsi to ty. Asi ale bude opravdu lepší, když s diskuzí skončíme. O debatu s namachrovaným ješitou nemám zájem.

05.08.2017 12:37:23Zdenda

Ty jsi ale mudrc, kvaji. Tak mezi pojivem a vatou je rozdíl... kdo by to řekl? Ještě žes mě na to upozornil.

Víš, já bych si s tebou hrozně rád povídal o literatuře. Jenže ty vždycky proneseš větu tohoto stylu "Pojivo není vata.", jako by to byl snad nějaký objev, nebo jako by to vlastně vůbec něco znamenalo - a já opravdu netuším, proč něco takového vůbec říkáš. Je to jako z toho českého filmu - přijedeš do Berouna a řekneš Beroun. Ano, svým způsobem je to na místě, je na tom snad i kus pravdy... jen je to zcela zbytečné.

05.08.2017 12:13:01kvaj
redaktor prózy

Mezi pojivem a vatou je rozdíl. Na pojivu je patrné, že je to pojivo, vata je podávaná jako obraz, jkterý je ovšem zbytečný.

05.08.2017 10:14:27Zdenda

Čistě obecně: Jenom ze "silných obrazů" se povídka skládat nedá. To se doufám shodnem. Otázka je, jestli to mezi je opravdu "vata"... Mělo by to být v ideálním případě spíš pojivo. :)

05.08.2017 01:46:06kvaj
redaktor prózy

Jednu už jsem četl, tu o plukovníkovi. Ještě o ni přemýšlím.

Pokud jde o krácení této povídky - k ničemu tě přece nenutím. Problém je podle mě v tom, že střídáš silné obrazy s vatou. Někdy to není snadné rozpoznat.

05.08.2017 00:41:08Zdenda

Dík za přečtení a za tip, kvaji. Vylepšit by se to možná dalo, i když nevím, jestli zrovna škrtáním. Těžko říct. Tím žargonem úplně nevím co myslíš - jestli ti vadí střídání spisovných a nespisovných výrazů, tak na tom možná něco bude, protože už jsem se s tou výtkou setkal. Bohužel jsem ji ale nepochopil. :) Každopádně tuhle povídku už mám za uzavřenou, jednou už v téhle podobě vyšla, takže žádné další přepisování nebude - ale zkusím se poučit pro příště.

Klidně si ode mě přečti ještě něco, jestli mi chceš udělat radost. Neboj, ostatní texty tu mám výrazně kratší.

04.08.2017 15:31:27kvaj
redaktor prózy

Vzhledem k obsahu, je to příšerně dlouhé. Chvílemi jsem se v těch kurvách a podobných výrazech ztrácel (i když rozumím tomu, proč tam jsou), ale dočetl jsem do konce. Kdybys to proškrtal, dostalo by to větší dynamiku a byla by to parádní povídka s naléhavým sdělením. A když už píšeš v takovém žargonu, měl bys být důsledný.

Dávám tip.

10.12.2016 00:39:03Zdenda

No jo, Lakrove, tu historii jsi popsal vcelku přesně.

Proč to není ve zlatém výběru - na to se dá odpověď několika způsoby, ale především si nemyslím, že by to tam patřilo.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.