Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+2 neviditelných
Beraní rohy
datum / id29.11.2016 / 474421Vytisknout |
autorAbelquin
kategoriePovídky
témaPsychologické
zobrazeno350x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Verze pro net... Tím myslím, že jsem to usekl, aby to nebylo moc dlouhé.

Beraní rohy

Samuela se v kleci pěkně chvěla pod nárazy mého tvrdého pohledu. Dělal jsem se větším, než jsem. Dělalo mi to dobře. Ona se také přičiňovala. Byli jsme pár. Byli jsme pár okamžiků od nejblaženějšího splynutí od dob milování v Krakově. Mravnostní policie se spustila se střehy a šmírovala nás přes žaluzie mého mozku. Vzpomněl jsem si na maminku a všechna příkoří, která jsme vytrpěli od mého zesnulého otce. Neměl dobrý život. Když se naši honili kolem stolu s rybičkou, tiše jsem sténal. Bál jsem se vraždy, ale snad ještě víc citového zranění, které toto počínání rodičů způsobí v mém ještě nerozvinutém citovém životě. Tehdy jsem vystoupil ze sebe a stal se plovoucí duší. Více už mě nikdo nenašel.

Každopádně jsi hodně přibral, je ti to vidět dokonce i na obličeji, říkala mi děvčata. Já měl ale pocit, že mě spíš hyzdí obtisk rtěnky na břiše. Jako bych tam někde dole měl kundu, myslel jsem si a choval se podle toho. Měl jsem obsesivní strach z muže a u pisoáru vždy zrudl, když mě někdo oslovil. Proto jsem začal cvičit jógu a používat všechna ta sto dvacet let stará zlatá pravidla, s kterými přišel do vědy o člověku Rudolf Steiner. A ejhle, najednou jsem se nebál a začal hubnout a sbalil Samuelu a zavřel ji do klece a nechal se šmírovat tajnou policií pod roletou mého okna dalekohledem z růžového činžáku odnaproti. Chlap v rukavici si drbal koule a v duchu si mluvil asi takhle: no to snad nemyslí vážně, já tam vážně asi vtrhnu. Bylo mi to jedno a dál jsem byl, co jsem byl. Samuela už taky byla.

Tady se vám to ošklivě cyklí, řekl mi neurolog a ukazoval ultrazvukový snímek šedé hmoty. Proto jsem toho prostě nechal.

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

30.11.2016 17:30:18Vigan

Dozvědět se ještě větší tragédii, než jakou člověk sám zažívá, rozhodně zajímavé.

30.11.2016 12:52:35agáta5

hm... mě to příjde, že jsi to usekl nějak příliš brzy nebo mi nedochází pointa... useknutí pro net nebo pro liný lidi? no, nějak jsem na rozpacích...

29.11.2016 21:16:50Gora
redaktor poezie a prózy

Nelíbilo.

29.11.2016 21:14:00K3
redaktor prózy
Nelíbilo se mi to.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.