Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+18 neviditelných
Smartrendez-vous
datum / id03.12.2016 / 474577Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno512x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Smartrendez-vous

Smartrendez-vous

Byli ve Světě oříšků. Dali si chytré rande po ránu, oříšky prý podporují mysl. Teď si skrze sklo tramvaje posílají květy úsměvů. Ty od ní jsou pestré a vlhké, ty jeho jsou jako z věnce od státníka. Pak se vůz rozjede Hellichovou a pěna dní ty dva odnese na čas každého jinam. Až zas dostanou chuť na arašídy v cukru, potkají se. 


Latté

Je ráno, zvedá se listí na náměstí Míru. Za oknem kavárny muž, udělali mu latté a on teď dává odstín svému kníru. Na fejsbůku už mladé maminky rozpoutaly další při o to, jak správně kojit. Je to věda, zdá se. A prostřednictvím free wi-fi si muž v kavárně v té diskusi čte a olizuje svůj mléčný knír.


Žízeň

Proč lidé v pátek večer žízní víc než jindy? Ti, co jjeich žízeň kojí chromovaným cecíkem, se neptají. Prostě jejich děti ukazují vyprahlá ústa a oni je zalévají rzí a pěnou. A když už mají dost, a přesto by dál rády pily, chytnou je za límec a praští s nimi o obrubník. Jak je proti tomuhle svět maminek něžný a chápající.


Pátečnice

Zpěvačky, tanečnice, dobré společnice. Dejme jim jméno: pátečnice. Usadily se v tom dni jako zvířátka ve své nice. A dělají ji pestřejší, všemi těmi peříčky ve vlasech a kolem krku, barevnými punčochami a třpytkami po těle. Je to druh známý, a přesto nikdy docela poznaný.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

04.12.2016 10:30:17bříza bělokorá
Chromovaný cecik, dobrý no, hehe. To je taky taková pěna dní. Patecnice mi pripomnely, že pořád nemám vohoz na vánoční večírek. Což je pěkně na prdlačky. Tipuji.
03.12.2016 22:13:05Movsar

díky za čtení!

03.12.2016 21:29:11R. L.
V pátek to mohou víc díky víkendu pustit z otěží - nejen žízeň, i tanečnice pátečnice.../*
03.12.2016 20:29:51Movsar

díky!

03.12.2016 19:54:10Kočkodan
Je to dobrý, u sta hromů,
pochválit tě musím zkrátka,
obzvlášť nadchnul cecík z chromu
a praštěná kojeňátka.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.