Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+1 neviditelných
O konečnosti slasti lásky
datum / id09.12.2016 / 474754Vytisknout |
autorMovsar
kategorieÚvahy
zobrazeno585x
počet tipů13
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
O konečnosti slasti lásky

O konečnosti slasti lásky

Balzamují se svými krémy a pak ulehají do sarkofágů manželských postelí. Milostné scény dávno zapadly za horiontem pouště, jako slunce, jako sláva říše. Z lásky je mumie. Ale pohádky tisíce a jedné noci pravdu zakryjí: děti, výročí, věrnost, fotky, vzpomínky. A čím víc, tím lépe. Snad proto ty fotky v rámečcích v každém pokoji, na každé skříňce, to množství dětí, strážení věrnosti a pravidelné slávy před svědky: vydrželi další rok. Třeba to všechno je jen natruc pravdě o konečnosti slasti lásky.


V Ocelovicích u Blatné

V Ocelovicích u Blatné mají mlhu, šest stupňů pod nulou a vítr je 2 m/s. Tak už to víme, ráno z rozhlasu nám to řekl pan Martin. Zvláštní žánr tyhle meteostřípky ze všech koutů země. Je to něco na způsob Železného projektu Vox populi? A aby si lidé snad nemysleli, že si mohou veřejně říct co chtějí (nejsme přece bulvár a taky už nejsou devadesátá léta!), musí se držet tématu. Vždyť už Angličané radili konverzovat o počasí. A že žijeme v době šablon a zkratek, pravidlo zní: udat polohu, stupeň Celsia, viditelnost, případně i rychlost větru. Za odměnu pak může volající popřát hezké ráno. Je to výtečná relace, v Severní Koreji ji určitě budou mít taky.


Mimo síť

Zpěvačka Zaz líčí, jak v Praze narazila na hráče na skleničky. Poznal ji, spustil Edith Piaf a ona se přidala. No a pak na něj ztratila kontakt. Zvláštní věc, ztratit na někoho v dnešní době kontakt. Facebook, Google, mobilní telefony. Jsme zasíťovaní a vpletení do těch sítí, a přesto ještě ne tak úplně. Podivín, co preluduje nad šampuskami, unikl. A francouzská holka Zaz může zakoušet to sladké zranění ztráty, přervaný příběh a hlavně svobodu prostoru mimo síť.


Fidel

V televizi říkali, že Fidel castro měl čtyřicet tisíc žen. Tři denně, padesát let bez ustání, žádné svátky, víkendy.. Běžný člověk by nejspíš tohle tempo neustál. Ale komunistický vůdce není běžný člověk! A když mu k tomu žilami proudí hispánská krev, co ji víří sluníčko a pálenka z kokosu, to je pak všechno jinak. A taky v televizi říkali, že se zatím marně hledá alespoň jediná pamětnice. To bude ale nejspíš jen nějaké nedorozumění nebo chyba produkce.  

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

11.12.2016 14:47:31upupa

Fajn úvahy. Takto by sa dalo pokračovať vari do nekonečna. Si ten, kto než "skonzumuje", pozrie sa, čo mu to vnucujú. Vzácna vlastnosť dnes. To počasie ma fakt pobavilo.

10.12.2016 18:30:18Dodola

Jo, když člověk zestárne, pak i ta mumie je dobrá. Pokud ještě je. A i ty endorfiny přijdou. I když v trochu jiné podobě.

10.12.2016 16:40:41Movsar

díky, přátelé.

dnes jsem opět zachytil pana martina z ocelovic. patrně má nějaké přednostní právo v této relaci, takže i dnes celý národ už ráno věděl, že v ocelovicích je oblačno.

ano, břízo, pomníčky, taky může být. já je tady nahlížel v podstatě jako nějaké ochranné valy před tou nepříjemnou pravdou, že láska je konečná. tak jako všechno na zemi. ale právě u ní si nejvíce děláme naděje.

10.12.2016 16:11:03bříza bělokorá
3 různé ženy denne, ale pametnice zadna... inu, to je trapas, nebo že by se za to ty dámy stydely?
A ty fotky a oslavy, to sou takový pomnicky, ale vlastně mi to tak připadá správně.
A co se zaz tyce... ta podle mě moc truchlit nebude.
10.12.2016 07:41:38srozumeni
Super...***
10.12.2016 04:02:50R. L.
*/***
09.12.2016 19:47:35Evženie Brambůrková

:-) /T

09.12.2016 19:46:33Gora
redaktor poezie a prózy

O konečnosti...co jiného zbývá než to přesvědčování /se/...

A komu přeje ten volající? Tomu Martinovi, či libovolné osobě? Pak by tam přece jen náznak svobodné vůle byl:-) A Fidel? Pohádky tisíce a jedné noci přece:-)

09.12.2016 19:24:40Kočkodan
Pokud v televizi říkali pravdu (trochu se až stydím za tento lehký záchvěv jakéhosi předstupně hypotetického ne plně stoprocentního přesvědčení), tak musím přiznat, že mě Fidel o několik prsů přece jen předběh..l.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.