Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+19 neviditelných
Ke všem rozporům
datum / id24.01.2017 / 475968Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno495x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Ke všem rozporům

Ke všem rozporům

Čím je člověk starší, tím pevnější je v představách, ale křehčí v naději. Ke všem těm rozporům, co je musíme žít, ještě tenhle.


Ve tmě a pod peřinou

Možná je přece jen větší šance, že si lidé porozumí ve tmě, a pod peřinou. Vždyť jsme vyšli z jeskyní, to nezapřeme. Příliš ostré světlo, co odkryje každý detail povrchu, kůže i konverzace, nám nedělá dobře. Ještě pořád jsme se nedokázali dotknout dionýského principu, nalézt radost ve všem, co se děje a čeho jsme nakonec jen nepatrnou součástí.


Noční alibi

Okna v činžácích uhasínají. Unavení manželé už vypočuli rekviem za víkend, další díl detektivního seriálu je pryč. Umyjou se, ulehnou, on se ještě zaluští do křížovky, ona usne hned. Po erotice nezbyla žádná tajenka, jen těch pár minut alibi, než usne.


Noční jestřábi

Noční jestřábi zapředli další střemhlavou řeč. Ptáci bez domova, v nonstopech u sklenky. Každý si na křídlech nese svůj příběh, trochu radosti, přání a bezbřehý pech. A nebýt malíře, pana Hoppera, neznali bychom je jinak než z koupelnových zrcadel.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)K tomuto dílu není zatím žádný komentář.


Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.