Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Případ opeřence
datum / id06.03.2017 / 477141Vytisknout |
autorkvaj
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno796x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Případ opeřence

     Před časem rozvířila stojaté vody společenského života jedné vesnice kauza ptáka z rodu hrabavých. O co šlo? Jistý občan oznámil orgánům činným v trestním řízení, že kvůli barvě a velikosti peří samice kura domácího pozbyla určitá dívka důvěru ve slova svého milého, načež se dotyčný z trucu uchýlil do ciziny a v pochybných podnicích tam nabízel přísliby lásky hezkým chudým pracovitým mladým ženám, kterým nejde o peníze. Stálo tam kdovíproč také, že váha děvčat nebyla příliš velká. 
     Policie následně adresovala mladíkovi výzvu k podání vysvětlení. Policista, který byl pověřen prošetřit občanské oznámení, zaznamenal v protokolu mladíkovu výpověď o předmětné události. Nešťastný hoch doslova řekl: „Ta slepička kropenatá drobného peří, vzkázala mi moje milá, že mně nevěří. Když nevěří, ať nechá a já půjdu do světa, tam si budu namlouvati hezká děvčata.“ Pomlčel ale o tom, kde si děvčata namlouval. Policie však byla již dříve zpravena, kde je mladík hledal a o jaké ženy se jednalo, neboť to na vlastní náklady iniciativně vypátral onen všímavý občan, který podal oznámení.

https://kvaj.blogspot.com

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

09.03.2017 13:59:12kvaj
redaktor prózy

Děkuji. :-)

08.03.2017 15:04:36Lakrov
redaktor prózy

Pobavilo. Už od počátečních slov prvního odstavce psaného "protokolárním" jazykem je znát, kam to směřuje, takže rozuzlení je úsměvné a závěrečná zmínka o iniciativě občana tomu nasazuje tu správnou korunu. Nebo hřebínek?  Tip.  


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.