Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+10 neviditelných
Změna k lepšímu - fejeton
datum / id18.03.2017 / 477552Vytisknout |
autorkuča
kategorieFejetony
zobrazeno429x
počet tipů9
v oblíbených0x
do výběru zařadilZbora,
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Změna k lepšímu - fejeton

 

   Rubikon byl překročen poté, co mi ani na šestý pokus nezvedli telefon. Ještě týž den jsem bez objednání (tamní těžký hřích) sebejistě napochodoval do čekárny, hlučně zabušil na dveře, a než mi stačila překvapená sestra vynadat, mizel jsem v dáli se zdravotní kartou v ruce. Stal se ze mě pacient na volné noze.

   Co si ale počít s náhle nabytou svobodou? V mém věku už přece nemohu dlouhodobě fungovat bez lékařského dohledu! Kdo mě zanese do kartotéčních záznamů? Komu se budu svěřovat s těmi desítkami prohřešků a přešlapů vůči životosprávě i morálce? Jako absolvent gymnázia bych se měl poohlédnout po spolužácích a domluvit vše potřebné, jenže ouha! Z našeho plebejsky laděného kolektivu vzešlo pár učitelů, několik inženýrů a jeden poslanec. Lékař žádný.

   Vzpomněl jsem na známého střevního odborníka, kamaráda MUDr. Ondřeje a nechal si od něj poradit.  Na pracovišti se mě mezitím pan ředitel hlasem kapajícího medu otázal, stihnu-li donést pravidelné zdravotní vyšetření do konce roku. Odvětil jsem, že ano, a neměl ponětí, jestli lžu. Pryč s otálením, nastal čas změn! Vyrazil jsem do ordinace doktorky B. O. Na internetu jsem si přečetl pacientské pochvaly o empatii a píli. Výborně, přesně takové lidi ve svém osobním týmu potřebuji! 

   Sestřin nesouhlas s mou registrací zvrátila sama paní doktorka konejšivými slovy: „To je pan Kučera, toho vzít musíme!“ Inu, výhoda maloměsta. Pak následovala série profesionálně cílených otázek a nejistých koktavých odpovědí. Po závěrečném náběru krve jsem ordinaci opouštěl dobře naladěn, což je u morousovitého samce věc téměř nevídaná.

   Za týden jsem měl dorazit pro krevní výsledky a na podrobnější prohlídku, ale co to? Ještě na chodníku před vstupem do čekárny mě řádně vyděsila skupina postávajících žen. Že by se ordinace praktického lékaře změnila v pracoviště gynekologické? Uf, žádná změna, a protože vše šlo jako po másle, stál jsem zanedlouho opět před sympatickou paní doktorkou. Důvodů k radosti bylo poskrovnu. Krevní obraz vyšel pod obraz. Příliš cholesterolu, málo nebo hodně lipidů, něco se sodíkem… Paní doktorka nekárala, jen starostlivým hlasem zmínila nevhodnost životního stylu víno – ženy – zpěv. Podotkl jsem cosi o rozbředlých loňských snězích a předestřel trojčlenku současnou, aktualizovanou; víno - nikotin – uzenina. Po této poznámce nastal v ordinaci mírný rozruch a já raději odhopkal k mírám a vahám. Trojciferné numero mnou značně otřáslo, což ukázalo i následné EKG. Milosrdná doktorka si kvůli oblečení a klíčům poznamenala cifru o dvě kila lehčí a tím si nadobro získala mé srdce.

   Zkušený muž by u ženy neměl dát na první dojem, ale já myslím, že jsem nechybil. Že jsem si polepšil. Zkusím se polepšit i já. Aspoň trochu. Aspoň se sodíkem. 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

02.07.2017 12:34:44kuča

Dík.

02.07.2017 11:29:51srozumeni
Vtipné...***
24.03.2017 19:36:57zvedavec

:D 

 

22.03.2017 00:06:20Zbora
redaktor poezie

Skvěle šlape, bavil jsem se :)

20.03.2017 12:52:38kuča

Změna k lepšímu v mé tvorbě? Jsem rád, když udržím úroveň současnou! A starýho psa...

Hliník samozřejmě v Humpolci. 

19.03.2017 12:57:49Kolobajda

Sodík, draslík....   a co hliník?   ; -))   /**

18.03.2017 19:31:58Evženie Brambůrková

Dobrý lékař je terno. :-) /T

18.03.2017 16:04:58Kočkodan
Já jsem nejdřív myslel, že tebou tak otřáslo trojciferné číslo u míry.
Tak přeji hodně zdaru.

A držím (nám) pěsti, aby brzy nastala změna k lepšímu i ve tvé tvorbě. ;-)
18.03.2017 12:41:34Diana

Omlouvám se, ale smála jsem se! Nemáš psát tak vtipně!***

18.03.2017 11:10:56Gora
redaktor poezie a prózy

Držím palce, to zvládneš...ten sodík jistě:-) a na draslík jsou dobrý sušený meruňky:-)


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.