Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+16 neviditelných
vrstvy
datum / id05.06.2017 / 479518Vytisknout |
autoragáta5
kategorieVolné verše
sbírkamý houpavý,
zobrazeno575x
počet tipů14
v oblíbených2x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
vrstvy

Samá voda,
v rozťukaných bříškách prstů,
rozprostřená do vrásek.
Samá voda, skotačivá v útlých bocích…
Kde nic není, ladem plyne,
nabaluje vzduchoprázdno.
Těžká voda z modrých výšek černě sahá do peřinek.
Samá voda, když tě míjím.


Zahlédla jsem u cesty dva červené kameny.
Ten větší mířil k rozvalinám ticha,
na nitích deště obrácené oči v sloup.
Věřil mi, když pukal napříč srdcem.
Ten menší se ztrácel v pampeliškách.
                              V jeho útrobách vrstvy, vrásky, samá voda.

Unavená předstíráním, táhla jsem ty šutry domů.

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

16.06.2017 16:08:16Alenakar

Přesně tak. Variace na tvé Vrstvy jsem napsala hned minulý čtvrtek. Ted' sice váhám,jestli je mám vůbec vložit,protože s odstupem se mi to už nelíbí,ale jestli mi to zítra vyjde,dám je na panel zítra. Koneckonců smazat to můžu vždycky.

08.06.2017 21:10:06Karpatský knihomoľ

/*

08.06.2017 11:48:23agáta5

jj, asi nejvíc ze všech písniček :) myslíš .. voda má voda má rozcuchané vlasy...

08.06.2017 11:08:30Alenakar

Tvoje báseň o vodě mě dnes na Písmáku zaujala asi nejvíc.Možná bezděčně jsi narazila na skutečnost,že voda je pro nás asi tak životně důležitá,že jsou s ní spojená mnohá ustálená sousloví,ze kterých by se dalo ledacos vytěžit. Popřemýšlím o tom. Dnes už musím končit. Pěkný víkend.  - A písnička o vodě s rozcuchanými vlasy se ti líbí ?

08.06.2017 10:35:37agáta5

já si říkám, že když nemám načtený ty básníky, že se nic neděje, ale asi to v nás je, ty pocity ztvárňujeme podobně snad stovky let a zase budou další, co se budou opakovat nebo podobat zase nám :) co s tím, že jo?

o vodě píšu hrozně ráda.. samá voda je jako hra, že tady ne a tady taky ne a těžká voda hm.. tak to je spíš už takový vodopád slov, co se mi občas vymknou z ruky a tečou si vlastním životem.. je tam vždycky cejtím, ale moc neovlivňuju.. těžká voda s modrých výšek černě sahá do peřinek - spíš jsem chtěla tou barvou zachytit pocit... tak asi :)

daktylské rytmování mám občas u nějakých houpavých, ten rytmus tam prostě cítím a neodolám, tomu se odolat snad ani nedá...

jsem ráda, že napíšeš občas pár slov, tady moc lidí nepíše, z komentářů furt trčím jen já hihi, až je mi už trapný, jak je všude agátapoetická...  si říkám, jestli ostatní nějak neotravuju už ... ale pak mi to nedá, když vidím prd ozvy na díla la la la :)

08.06.2017 10:25:56Alenakar

Zvláštní,že taky do básně vkládáš daktylské rytmování. Toho jsem si u tebe ještě nevšimla. Jinak mi téma vody samozřejměš evokovalo Skácela.  "Těžká voda (z modrých výšek)" + "samá voda(když tě míjím)", to ve mně vyvolává dost zvláštní pocity. Tip.

07.06.2017 13:50:54agáta5

jj, nejspíš na tom něco s tou energií bude. Když si přivezu kámen z lesa od řeky, co tady protéká, cejtím se nějak víc přírodní, otevřená všem těm věcem, co jsou okolo... kdysi jsem hledávala poklady pod tvrzemi - šípy, hrnky... a když držím kámen odtamtud, vždycky cejtím ty předky... no je to záhada, proč ty šutry lidi tak přitahujou..  jednou vyfotím ty červený, co mám na zahradě... ále, fotky jsou k ničemu, to si člověk musí sáhnout!  až budu mít chvilku založím ten klubík.. teď jen trochu nakukuju, když mám pauzy...

07.06.2017 13:45:27Kolobajda

Moc pěkná a chytlavá báseň. Ta by určitě neměla někde zapadnout. Tak sem s tím klubem! Už mám vymyšlenou báseň: Kámen, nůžky, tapír... A šutry z dovolené? Máme jich snad víc než sto. Nejzajímavější jsou z Nového Zélandu. Jeden nám zabavila Terezka (nastávající našeho Honzy) - zabývá se ezoterikou...  vzala ho do ruky a už ho nepustila. Říkala, že ji okamžitě začal nabíjet pozitivní energií... no - asi jo...

06.06.2017 18:39:31agáta5

ááá samý kamenožrouti :))) to mám ale radost

hugí!!! :)

06.06.2017 17:26:08Hugo Ramon

... s vodou Ti to jde, severská krásko :-)


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.