Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+19 neviditelných
Kdo je to kouč?
datum / id29.06.2017 / 480154Vytisknout |
autorMovsar
kategorieÚvahy
zobrazeno395x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Krátká glosa na téma "koučing".

Kdo je to kouč?

Nemyslím si, že mé porozumění je měřítkem věcí, přesto říkám: nerozumím tomu, co nebo kdo je kouč. Pár lidí, kteří se takto označovali, jsem ale potkal, a tak jsem pátral. Na internetu jsem dokonce vypátral podivuhodnou stránku jistého Aleše Kaliny, který se pasoval do role představeného všech koučů. Nenápadný plešatý mužík na videích radí, kdy nejlépe ráno vstávat, jak si zavázat tkaničky, jak si vést diář a taky citový život. Naslouchají mu jeho žáci, většinou ženy, které podle vlastních slov prošly těžkou životní zkušeností; na mysli mají obvykle rozvod nebo ztrátu nejlepší přítelkyně. Co je ale fascinující: tito lidé nabízejí rady bratru za dva až tři tisíce korun za hodinu. Legislativa v oblasti zbavování způsobilosti k právním úkonům (lidově svéprávnosti) byla zásahy Ústavního soudu změněna a omezena, ale bylo by namístě pro "klienty koučů" zavést samostatnou normu, podle níž by byli takoví imbecilové svéprávnosti nadobro zbaveni a pro kouče vymezit specializovanou (tak jako je tomu v případech úvěrových či dotačních) skutkovou podstatu podvodu.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

06.07.2017 08:01:57bříza bělokorá
Já proti koučum nic nemam. Osobně sou mi teda k ničemu, ale když to někomu udělá radost. Jinak taky utrácím za blbosti. Jednou jsem ale teda nějakej motivační koučink absolvovala, v práci to považovali za bajecnej benefit. Ten týpek,co to ved, aplikoval nějaký poznatky z vrcholovýho sportu. Neuvěřitelne me to nudilo. Jinak sem párkrát zabíjela čas tím, že jsem na nakym serveru pro ženy četla rady právě Aleše Kaliny, uplne od věci mi to nepřišlo, ale nejlepší je stejne poradna tantra masera Josefa hejnaka. To opravdu v relé doporučuji. Ten chlap je tak geniálně vtipnej,že by ho měli platit.
01.07.2017 19:57:20upupa

Predstav si, že xy si nechali predviesť hrnce za 20 000Sk. Kúpili ich. Šmejdy jak vyšité. Nechali si predviesť vankúše, cenová relácia približne rovnaká. Do 24h mohli stiahnuť zmluvu, tak na nátlak rodiny leteli 150km ďaleko, aby ten šmejd vrátili. Potom im Turek, pravý nefalšovaný, predal motorovú pílu zn. STEEL za 250eur. Doteraz je mementom na povale (pújdě), kam až to môže zájsť. Viera v zázraky, viera v ľahký zisk a v šťastie. Je to evidentne nevyliečiteľné. Raz k nim prišiel magorík, ponúkajúci zázračné matrace na spanie. Ja mu hovorím: Na mňa sa neobracajte, ani ma neoslovujte. Nevydržal, začal ich ponúkať i mne. Ja mu na to: Mám už pár rokov matrac Jelínek. Ten váš mu nesiaha... Len čo počul Jelínek, okamžite oľutoval, že ma oslovil. Preto si myslím, že demokracia by nemala byť, lebo väčšina ľudí volí na základe klamných ideí a tým nutne volí proti sebe.

01.07.2017 09:32:35Movsar

to je přesný postřeh, upupo, aspoň v té rovině směrem k naději.jinak je ale zásadní rozdíl v té odbornosti, kterou lékaři, na rozdíl od koučů, mají. to, co mě vytáčí, je ta drzost "koučů" říct ci o ty peníze, když naprosto nic neumí, jen bohapustě a navíc pitomě žvanit. stačí s poslechnout ty rady: změňte život, nebojte se říct ne, mějte se rádi........

01.07.2017 06:10:10upupa

Myslím, že môžme kauzu prirovnať k situácii, keď za komunistov pchali ľudia peniaze lekárom, čím z doktoríkov urobili jedinú ozaj elitu v národe. Človek túži kúpiť si nádej, lebo realita mu ju často nedáva.

30.06.2017 10:41:00agáta5

tady je pracháčů, to bys koukal

30.06.2017 10:39:21Movsar

dušan rendl z mostu? zrovna tu lokalitu mi připadá přitažené za vlasy. ale dějou se na světě i podivnější věci.

30.06.2017 10:32:21agáta5

já bych to nepsala, kdybych to neviděla černý na bilým... a to nemluvím o tom, že si ten pán dokonce vzal advokáta, protože si myslel, že ten je chytrej a pomůže mu... no pomohl, platil ještě další peníze za zastupování ... movsare, nejsem žádnej anštajn, dělám do práva jen jako účetní - podnikové žaloby,exekuce, takže určitě nemám patent na rozum, ale tenhle případ se opravdu stal... odměna byla nejspíš vypočtena podle vypitých kafí a konzultací ... ale jak říkám, každej pohled je jinej a každej hájí to svý... Rendl si svý uhájil ámen

30.06.2017 10:27:48agáta5

hehe,  prej osvícená úroveň

30.06.2017 10:25:27Movsar

je to nesmysl, agáto. 100t by žádný soud nepřiznal, protože tarif je jinde, jak jsem psal. leda by existovala na tu částku smlouva. a i té by bylo možné se bránit. proto si jsem téměř 100% jistý, že tady jde o hoax nebo zásadní posun v informacích. nevěř všemu, co se povídá. zvlášť některé profese a lidi jsou oblíbené téma. prvada je jinde. a koučové se vesele chechtají, protože se ukryjí v stínu těchle stálých témat jako nenažraní právníci, zkorumpovaní politici atd. na kouče je třeba upozorňovat, to jsou skuteční podvodníci. a ti chudáci, sco jim dají peníze nemají daleko ke gamblerům, co je proženou podobně nesmyslným automatem.   

30.06.2017 10:22:20Zdenda

to víš, že se můžeš vyjadřovat, agáto5, dokonce si myslím, že je dobře, že to děláš.

V tom zbytku už ti ale nemůžu dát za pravdu. Jsem totiž nenapravitelný optimista a věřím, že při správném koučinku se může i člověk od přírody nenadaný (jako třeba ty) dostat až na moji osvícenou úroveň.

 


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.