Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+12 neviditelných
CHVÁLA HOLÉHO ZADKU - FEJETON
datum / id01.07.2017 / 480204Vytisknout |
autorkuča
kategorieFejetony
zobrazeno439x
počet tipů9
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
CHVÁLA HOLÉHO ZADKU - FEJETON

 

 

   Domácí mazlíček? Momentálně se na rodinném výsluní vyhřívá kocour Micio.  První půlrok byl u nás veden jako číča Micka, ale poté, co ho zkušená ruka veterinářky prohmátla důkladněji, uvedla vše na správnou pohlavní míru. A protože zvířátková doktorka nechtěla ve svých počítačových záznamech příliš škrtat, změnila se česká Micka na exoticky znějícího Micia. Kocour doktorčin přehmat nijak nekomentoval, právníky na ni nepoštval, takže krizi sexuální identity zřejmě ani nezaznamenal.

   Přestože mu byla řádně přidělena prostorná sklepní místnost, s drzostí východoslovenského migranta zabral podzemí celé a získal tak čtyři ložnice navíc. Myš ještě nechytil. Ty menší jsou pravděpodobně pod jeho úroveň, velkých se vcelku rozumně bojí. Ač ho ládujeme po otesánkovsku, ne a ne dorůst do rozumných proporcí. Tipuji, že přízeň samiček získává spíše mňoukáním básní zavedených kočičích autorů, než vítězstvími v kocouřích soubojích. Snad boduje znalostí cizích jazyků, jelikož typické „mňau“, „mňau“ jsem od něj ještě neslyšel. Leda tak „mééé“ (původně koza bezoárová), „moi“, „moi“ (racek americký), „múúú“ (reklama Řeznictví MÚÚÚ – Maso uzeniny Písek a. s.).

   Myš ještě nechytil. Rýmu ano. A klíšťat tolik, že manželka nestačí vyviklávat a hubit. Není divu, jedná se totiž o tvora převážně exteriérového. Povaluje se na zahradě, přebíhá k sousedům, toulá se. Na ranní i večerní příděl stravy se ale dostaví s přesností helvétských hodinek. A jelikož byl paní domu neprozřetelně seznámen s masovými konzervami, nepolkne už nic jiného. Z potulek se vrací nevyspalý, rozcuchaný, vyčerpaný a občas legrační. Při seznamování s lopuchem mu obalilo ocas tolik chytlavých kuliček, že připomínal zduřelou palici nedozrálé kukuřice. Následná očista se pak stala opravdovým očistcem.

   Dramatické následky měl i odvážný útok na provokativně vlnící se mucholapku. Když se lepivé tělo zabijácky přesně obtočilo kolem kočičího trupu, začal mňoukat tak úpěnlivě, že jsem musel odlepit chlípný pohled od hekající Šarapovové, vypnul televizi a spěchal na pomoc. Mucholapka se držela kočičích chlupů, co jí lepidlo stačilo, takže ke slovu přišly nůžky.

   Spolu s většinou chlupů přišel kocour i o elán do života. Byl svou nahotou zahanben jako čerstvý rekrut před odvodní komisí; zželelo se ho i mně. Dostal mimořádnou večeři, a zatímco mlaskal nad přeplněnou miskou, já dumal, kterak pomoci. Nápad! Nelenil jsem a odběhl hledat odložené dětské hračky. Tady jsou! Rychle odstrojit panenku a zpátky k Miciovi!

   Marná snaha… Nad nabídnutým růžovým tričkem a bílými spoďárky nejprve ohrnul nos, a pak se urazil. Nic jsem mu nevyčítal. Taky bych to neoblékl. Než ze sebe dělat směšného transvestitu, to raději holej zadek!

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

11.07.2017 10:53:47Cimanad

V záchvatu smíchu si to zkouším představit........ pěkné!

01.07.2017 19:53:02Evženie Brambůrková

Obléknout a vyfotit!

Náš pes s námi po ostříhání vždy dost dlouho nemluvil. :-))) /T

01.07.2017 19:38:43kuča

Díky všem. D.

01.07.2017 15:53:40Čudla

/*

01.07.2017 11:19:26Diana

:-))))*

01.07.2017 10:59:25Gora
redaktor poezie a prózy

Parádní!

01.07.2017 10:19:05Květoň Zahájský

Skvělé! Fejeton jak má být. ☺

01.07.2017 09:27:15srozumeni
Pobavilo. ...***

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.