Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+3 neviditelných
JENOM ZTĚŽKA CHÁPU, ŽE KAŽDOU NOC CHRÁPU - FEJETON
datum / id20.07.2017 / 480684Vytisknout |
autorkuča
kategorieFejetony
zobrazeno314x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
JENOM ZTĚŽKA CHÁPU, ŽE KAŽDOU NOC CHRÁPU - FEJETON

 

 

   Když se vracela za ranního kuropění dítka z večerní diskotéky, překvapily je zvuky linoucí se z našeho ložnicového okna. Syn tipoval televizní reprízu hororu, v němž texaský pošuk porcoval oběti motorovou pilou, dcera pak realistický dokument o ničivém zemětřesení v Nepálu. Kdeže! To jen já usnul spánkem spravedlivých. Jejich pozdějšímu líčení jsem samozřejmě odmítal uvěřit s poukazem na přílišnou dětskou fantazii.

   Časem se potíže začaly kupit - sotva jsem zavřel oči, otevřela se ústa. Chrápal jsem dnes a denně (vlastně dnes a nočně). To už se s kritikou přidala i žena; nezdržovala se zbytečnými proslovy a rovnou konala. Dovedla počastovat mé holeně kopanci, které by dělaly čest nejednomu rohovníku thajského boxu. Roli domácí okopaniny jsem rezolutně odmítl a začal hledat spásu na internetu.

   Z počtu tamních odkazů jsem nabyl dojmu, že chrápání je problém celosvětový, opravdu globální. Trápí ženy i muže (ty ovšem 3x častěji), mladé i staré, černé, bílé, rudé, žlutohnědé, míšené…všechny. Padni, komu padni. V množství návodů jsem nalezl tyto styčné body:

 

1) Vinno je pokleslé ústní měkké patro. (Po marných masážích pravidelně vedoucích pouze a jen k nutkavému dávivému reflexu jsem další pokusy vzdal.)

 

2) Omezit alkoholické nápoje. (V letošním parném létě? Vyloučeno!)

 

3) Nekouřit. (Popíjení bez cigaret? Nesmysl!)

 

4) Nespat na zádech; v praxi to znamenalo obléknout si na noc obráceně tričko s kapsou a do ní vtěsnat tenisový míček. Tento umělý hrb pak měl spolehlivě zabránit na záda se jen pootočit. (Po dvounočním utrpení jsem byl nucen kvůli bolestivému vybočení páteře další aplikaci přesunout na neurčito.)

 

5) Operace. (Předem zamítnuto. Bojím se doktorů i doktorek.)

 

   Z předešlého jasně plyne, že má náprava možná není, jsem totiž až trapně nenapravitelný. Ovšem ženy, ženy jsou z jiného těsta. Když chtějí, tak i z poddajného, tvárného, přizpůsobivého. A též velmi dobře vědí, jak čelit protivenstvím. Dovedou se jinak chovat, umí se i obětovat.

   Ta má si koupila špunty do uší. Jako dělostřelec v záloze chápu, schvaluji, o to víc ji miluji.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

24.07.2017 06:19:22srozumeni
Pobavilo...***
21.07.2017 09:21:49Diana

Jasně, oddělené ložnice a je po problémech! :-)

20.07.2017 20:59:55Evženie Brambůrková

Oddělené ložnice - dokonalé ticho.

Operace to nevytrhne a spát na zádech je děs, člověk se budí sám tím, jak chrápe. Spím na boku.

Cigarety a ani alkohol nejsou na škodu.

To jsou mé poznatky. :-)))


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.