Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+17 neviditelných
Díry kam se podíváš
datum / id16.09.2017 / 481868Vytisknout |
autorbixley
kategorieFejetony
zobrazeno375x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Díry kam se podíváš

Časy se mění. Za mého dětství si nikdo nedovolil přijít do školy s děravými kalhotami. Všechno se pečlivě zašívalo. Ale dnes? Kalhoty s dírami se prodávají! Často žasnu při pohledu na dnešní mládež, jak si vykračuje s holými koleny za sychravého počasí: není jim zima? Asi ne. Pro módu se musí něco vytrpět. A pokud je to módní výkřik - podívejte se, jak ty kalhoty křičí! - tak tím spíš.
Ještě že zatím nepřišly do módy díry na silnici. To by potom musela být v módě asi i terénní auta. Některé díry jsou ovšem užitečné. Třeba díry ve skále pro vlaky. Klíčové dírky jakbysmet. Inu, není díra jako dírka.
Děravé sýry máme rovněž už dlouho. A bez módy. A nikoho nenapadne dát na ty díry slevu. Inu, i děravé kalhoty jsou dražší než neděravé. Možná se časem za díry bude platit. Zazvoní na nás podomní prodejce a řekne: „Dobrý den, nechtěl byste díru?“ A udělá vám díru, do čeho chcete. Například díru do rohlíku, abyste si tam mohli strčit párek. A zinkasuje dvacku. Jiný koumák zas bude dělat knoflíkové dírky. Že nemáte nic s knoflíky? To je přece jedno! Minimálně jednu knoflíkovou dírku přece nutně potřebujete! A padesátikoruna je v čudu. Nebo v černé díře. Jiný prodejce zas bude dělat díry do zdi. „Dobrý den, dělám díry do zdi. Chcete si pověsit obraz? Nechcete? Tak to máte smůlu.“ Vyvrtá vám díru do zdi a zaplatíte stovku. A máte navíc díru v rozpočtu.
S některými dírami v oblečení se dnes ovšem zachází obráceně. Díra v ponožce? Přece to nebudeme zašívat! Vyhodit! Kdoví, co si si ještě paní Móda vymyslí. Díry do uší na náušnice taky frčí. A nejen do uší. Do nosu a do rtů... I tetování lze považovat za jakési barevné děrování těla. Inu, opravdu nevíme, co nás v budoucnu čeká. Třeba budeme nosit díru v hlavě. A nebudeme mít jen děravou paměť.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

09.05.2018 15:55:53bixley

Díky. 

09.05.2018 15:09:23Lakrov
redaktor prózy

 Máme díry ve vzdělání, v chování v citu, ale hlavně že nemáme díry v pokrytí  signálem a možnosti (nebo už povinnosti?) být stále "online". Výstižný fejeton.  Tip.  

22.09.2017 09:26:31bixley

No vida, na Macochu jsem zapomněla!

22.09.2017 08:40:46Cimanad

jo, není díra jako díra, na některých se dá opravdu vydělávat, běžte se podívat do díry jako je Macocha, za podívání zaplatíte,  pěkné, pobavilo

19.09.2017 18:09:21bixley

Díky.

19.09.2017 06:05:24srozumeni
Hezké děravé pojednání...***

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.