Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Indiánské léto
datum / id09.10.2017 / 482438Vytisknout |
autorGogin
kategorieMiniatury prozaické
témaPřírodní
zobrazeno242x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Indiánské léto

 

Po deštivých a zakaboněných dnech tu máme opět slunce. Za těch pár dní se přeci jen něco změnilo. Déšť serval se stromů první dávku listí, takže při chůzi to pomalu začíná šustit. Také u barev olistěné vegetace se začíná stále více prosazovat okrová na místo zelené.

Lahodnost barev však lze vychutnat i v přírodě v širším slova smyslu. Třeba když sluneční paprsky prozařující kupříkladu sklenice s pivem vytváří i v tom jindy nudném kiosku u zastávky trolejbusu zcela jinou světelnou atmosféru.

Takže je rozhodnuto – a já se připojuji k těm, kteří se rozhodli pár hořkých doušků vychutnat v dopoledních hodinách.

Usrkávám pivo a je pořád o čem přemítat. Třeba o měnících se ročních obdobích. Babí léto máme už za sebou. Takovému prosluněnému dni jako je dnes – se ale nedá říkat podzimek. To už je přece nefalšované léto indiánské!

A tak jsem dopil to svý pivko a pokračoval v cestě, vychutnávajíc lehce zlátnoucí nádech, který prostupoval krajinou. 

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

10.10.2017 03:40:59Gogin

ahoj - začnu od konce - v poslední větě měl být přechodník vychutnávajíc - to jsem opravil

jinak on je to spíš text k fotce, kterou mám na facebooku a na plurku (která se mi teda zrovna moc nelíbí) - zkrátka je to takový blog, momenka bez větších ambicí - takže nějakou tu kostrbatost bych tam klidně ponechal :)

jinak díky za tip a hlavně pozorné čtení

 

09.10.2017 20:37:29Gora
redaktor poezie a prózy

Gogi, poetický pohled viděn přes sklínku zlatavého moku. Možná bych dala pryč to na místo zelené, každý ví, že v létě je listí zelené. Serval - to slovo napíše jen chlap...nešlo by to jemněji? Ještě závěrečná věta - kdo byl vychutnávající, ty nebo cesta? Podle toho by mělo být zakončení slova vychutnávat:-)


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.