Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+15 neviditelných
První republika!
datum / id28.10.2017 / 482871Vytisknout |
autorbixley
kategorieFejetony
zobrazeno356x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
První republika!

Poslední dobou jsou česká média od internetu přes televizi a rozhlas až po noviny zaplavena články a pořady o druhé světové. V květnu jsem si říkala: dobře, je výročí. Ale nové informace jsou tu pořád. Nejde přitom převážně o historická fakta, ale o různé pikanterie ze života Hitlera a jeho vrchních velitelů, například o Hitlerově vztahu k neteři, která spáchala sebevraždu, o tom, že miloval párky, dovídáme se, že v koncentračních táborech byly nevěstince, jak se chovaly manželky esesáků atd. Stačí, abych si přečetla titulek, ať už na internetu nebo v televizním programu, a naprosto mi to stačí, abych detailní četbu takového textu nebo sledování uvedeného pořadu okamžitě zavrhla.

Koho to vlastně dnes zajímá? Historiky? Pamětníky, kterým je dnes přes osmdesát a v době války byli dětmi? Perverzní jedince? Možná je to proto, že pro většinu národa je to něco, co neprožili, a proto se novináři domnívají, že mají zaručeno, že po takových pikantnostech budou čtenáři lačnit.

Dnes máme například výročí vzniku naší republiky. Nestálo by za to přiblížit dnešní mladé generaci raději tuto dobu? Jistě, dnešní mládež si o tom může popovídat s pradědečky a prababičkami, ale určitě by bylo užitečné popsat jim život tehdejších politických špiček v čele prezidentem Masarykem, ukázat jim život na tehdejších školách a  v rodinách, zkrátka předestřít první republiku trochu jinak, než ji známe ze starých filmů a současných seriálů!

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

29.10.2017 20:07:00Gora
redaktor poezie a prózy

Snad rodiče...škola, TV?

29.10.2017 20:01:11bixley

Dík. Hlavně, aby se na tu propagaci první republiky mezi mládeží někdo našel!

29.10.2017 19:21:51Gora
redaktor poezie a prózy

Přesný odhad, bixley.

28.10.2017 15:17:19bixley

Děkuji.

28.10.2017 12:30:05Gogin

žel, lidi velmi přitahují drby, pomluvy a podobně... nikoliv pozitivní informace

a tip za aktuálnost

 


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.