Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+21 neviditelných
kanec
datum / id06.11.2017 / 483080Vytisknout |
autoragáta5
kategorieJen tak pro radost
upřesnění kategorievypouštění páry
zobrazeno612x
počet tipů10
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
kanec

Tak ještě vymést komín v Průběžný ulici a mám dneska padla. Mohl bych vymést taky komín Novákový… dumám u motání štětky. To ne, štětka to není, spíš taková puťka domácí. Trošku ji nadzvednu mandličky…strčím jí jazyk až do krku… a pak ji opřu o kamna a strčím jí ho tam zezadu. Může koukat do ohně a bude horká a štěstím bez sebe… napíšu jí esemesku a pošlu ememesku s tím mým kladivem…

 

Sedí za záclonou a sleduje kombajn, který rozsvítil celý pokoj. Blikající se pomaličku sune blíž a blíž. Teď projede pokojem a dál do zahrady. Přemýšlí, jestli odsune sedačku do strany nebo ji bude sunout před sebou až do polí. Mimoděk sebou trhne, když zazvoní zvonek. Kombajn pár metrů od domu zahne a jede pryč. Hukot tichne. Zvonek zazvoní ještě jednou.   Znehybní.  Kominík z pekla zazvoní ještě jednou a odchází.

 

Kde se ta babice courá?  Dva dny před smrtí a lauzruje bůh ví kde. Měla by bejt ráda, že ji vymetu komín. To se chtěla furt seznamovat, pít kafíčko a nakonec neví, co chce. No dobrá, napíšu jí ještě esemesku, ať nejsem za  hajzla… na tyhle ženský se holt musí pomaloučku.

 

Konečně je pryč. Zhluboka se nadechne. Dýchala vůbec posledních deset minut? Poslouchá nádech a výdech. Přesouvá se do koupelny.  Pátravě kouká do zrcadla. Hledá znamení, protože nějaké mít musí, když přitáhla takové zvíře. Že by jí něco nestoudnýho koukalo z očí? Ze zrcadla na ni křiví pusu šedesátiletá babka. Jo to bude ono! To znamínko na čele! Je od samýho satana a od minule se trochu zvětšilo.

 

Co jí napíšu? Zlatíčko, co děláš? Chtěl bych tě líbat na zadečku. Jo, to by šlo. To se jí bude líbit tutově. Ještě přidám kundičku… sakra, já jsem nadrženej…

 

Namíchala trochu kávy a oleje. Ještě zakapat citrónem. Namočila do směsi fáč a ten přitiskla na čelo. Ještě přelepit. Ták. Hotovo. Do týdne by to mohlo zesvětlat, a jestli ne, objedná se na laser. To znamení musí zmizet. Uslyšela pípnutí telefonu. Přečetla si zprávu. Co to s tím chlapem je?  A to chtěla jen revizi komína a byla slušná. 

 

Nepíše, nevolá. Je sama už skoro století a nejsem jí dobrej? Co to s těma ženskýma je???  Mohla mít revizi zadara a buchara v posteli,  co by ji zahřál na sto stupňů. Tak jo, napíšu jí ještě jednu esemesku nebo radši dvě.

 

Tak je to pořád větší, už skoro zasahuje do obočí. Včera volala na kliniku, na řadu přijde za měsíc. Vydrží to měsíc? Uloupla kus rohlíku, nepřítomně žvýkala a dívala se z okna na chodník.  Uprostřed poskakovala žabka odnaproti. Po jedné noze jedna, dva, tři.  Obě nohy. Jeden skok z krku panáka, oběma do hlavy  a otočka. Culíky udělaly otočku taky. Jedna, dva, tři a úprk. Na rohu se objevil kominík.
Zatáhla záclonu. Zvonek. Zavolala do útrob domu.

 

Ještě je to štramanda, to je fakt, bych jí ho tam šoupl raz dva hned v chodbě, jen by hekla. Jak kroutí tím zadkem, koketa a prej, že pojďte dál. Copak, copak, že bych si vrz? Ještě, že jsem se nedal odbýt prvním neúspěchem, lalala…

 

Otevřela dokořán dveře ložnice  a dala mu přednost. Protáhl se kolem ní a vešel. Zabouchla dveře a zamknula. Cha, chááá. Stálo jí to přesně šest tisícovek a stálo to za to. Od té doby nepíše, nevolá.

 

A do prdele. Co to je? Na posteli ležej tři cizí ženský. Tak pojď, ty kanče, ukaž nám toho obra… rozklepaly se mu kominický nohy…

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

14.11.2017 06:33:49agáta5

a představ si, že jsme byli v pátek na pokru a ještě večer asi v deset jsem chtělá zatopit... a ten hukot jsi neviděl... nemám kohout prý a tak se mi vrátilo všechno do kamen a ...  stalo se mi to poprvé a ten smrad nešel vyvětrat... :)

 

kolobajdo, co to je za zkratky? to je něco nového? :))  vypadá to kůůl

13.11.2017 22:04:40lastgasp

Nebojácná Agy, píše nebojácné tagy. Komín musí táhnout, jinak jde kouř zpátky. To je síla. 

13.11.2017 15:36:28Kolobajda

Tak to je "kančí na divoko"  - - -  Přímo Shocking Blue (Vigan - chápu to dobře?) Jinak mi nedochází, co s tím příběhem má společného Maryška Véresz...  Ale za další změnu žánru a za odvahu bez obalu - řád á "Gá"  §*_*§    /**

07.11.2017 13:22:00agáta5

nojo, oni jsou blíž tomu bohovi, tak si myslí, že můžou všechno :) samozřejmě výjimky jsou.. tenhle můj, ten je jediný svýho druhu, tak doufám, že vyhyne po přeslici .. a  nebo to bude ještě horší a to snad už budu po smrti a nedožiju se toho :)

07.11.2017 13:19:25Gora
redaktor poezie a prózy

musí min. o 50cm přesahovat štít střechy...co já už vyslechla o kominicích...nikdy nic povznášejícího:-( - ale potřební jsou, to zas jo

07.11.2017 13:15:16agáta5

:)))))  tak hlavně když se z něho čoudí

07.11.2017 12:50:39Gora
redaktor poezie a prózy

děvčata, z hantýrky kominíků - komín může být JEN krátký, nikdy malý

07.11.2017 11:08:10agáta5

vigan - přesně, jako srandu... 

tvůj příběh by se dal taky sepsat :))

07.11.2017 10:59:49Vigan

S těmi komíny, ženy, opatrně. Kdysi soused nadstavoval svůj komín. Volala jsem na něj ze dvora bezelstně, aha, máte ho malý co, ..Jeho manželka propukla ve vitriolický smích, div ho z toho komínu ten ryk nesmetl. No, a soused se mnou pak dlóóuho nemluvil. Text beru jako takové odvázání se, srandu, nic víc. Agáta-vichr..:-))

07.11.2017 10:38:51gabi tá istá

vďaka, agáta :) ako dobre, že som neposlala avi aj jemu :)


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.