Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+23 neviditelných
Soudobá hudba
datum / id06.11.2017 / 483087Vytisknout |
autorRUZIGEL
kategorieVolné verše
zobrazeno277x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Soudobá hudba

Soudobá hudba_

zběsilý chaos?

je v ní řád, 

napětí,

hloubka citu,

něha,

někdy i patos.

 

 

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

09.11.2017 14:50:25RUZIGEL

Je to tak, pojem je to široký.Měla jsem na mysli klasickou hudbu. Vím, že to přeháním se snahou o co nejstručnější  vyjadřování.

07.11.2017 16:50:51starej Rendl

Pojem "soudobá hudba" je myslím natolik široký, že uvedené veršíky ji nemohou ani v nejmenším vystihnout. Obzor se sice poněkud zúžil, má-li být řeč "jenom" o vážné hudbě, ale přesto se nezúžil až tak dramaticky...

P.S. Soudobá vážná hudba je třeba i toto:

https://www.youtube.com/watch?v=UIeIRghsD_k

07.11.2017 16:24:48RUZIGEL

Jano, nedá se říct, že bych byla znalcem soudobé hudby. Snažím s ji pochopit. Teď už má trochu jiný charakter. Dříve, ja ko by se zapomínalo , jak je důležitá melodie.Snažím se porozumět i obtížnějším autorům,např. Wagnerovi. Bez hudby by to bylo na světě smutné. Jsem ti tak vděčná, jak čteš moje věci . Je to úžasné povzbuzení.

07.11.2017 12:04:55vesuvanka

Růženko, několika verši jsi pěkně vystihla současnou hudbu - patrně jsi měla na mysli současnou vážnou hudbu.  Já jsem milovnice klasiky od baroka až po první polovinu 20. století. V té novější  jsem vnímala nejvíc chaos moderní doby, jinak jsem jí moc nerozuměla a proto jsem se jí vyhýbala. Až jednou jsem narazila na německého hudebního skladatele a dirigenta JÓNA LEIFSE, který odešel na Island, kde ho zaujala a inspirovala mocná síla nitra Země.  Jón Leifs zde napsal mimo jiné skladby "Hekla" "Geysir" a "Dettifoss". Při jejich poslechu z youtube, kde jsou obě nahrávky doprovázeny velmi působivými fotografiemi erupcí vulkánů a výtrysků gejzírů a hřmění vodopádu , jsem snad trochu porozuměla.  TIP


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.