Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+7 neviditelných
Zviditelňování
datum / id14.11.2017 / 483276Vytisknout |
autorbixley
kategorieFejetony
zobrazeno736x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Zviditelňování

Dnes se chce každý zviditelnit. Zvlášť pokud podniká. A pochopitelně nejlépe na internetu. Hned si tedy vyrobí webové stránky s názvem své firmy, svým jménem a kontaktem.

Časem ale zjistí, že to není tak jednoduché. Nejste-li totiž zrovna premiér, prezident nebo významná celebrita, o kterých se v různých i-novinách píše prakticky dennodenně, tak zapadnete jako pověstná jehla v kupce sena.

Aby k tomu nedošlo, museli byste se jmenovat přinejmenším nějak obskurně, třeba Cincibus. Jmenujete-li se však Petr Nový, tedy máte-li vcelku běžné křestní jméno a příjmení, prorazíte těžko. Kromě vás, který nabízíte pokládání a renovaci podlah, tu je Petr Nový fotbalista, zubař, advokát, historik, kurátor, vedoucí pobočky České pojišťovny, zkrátka Petři Noví mají řadu představitelných i nepředstavitelných profesí.

To nevadí, říkáte si. Zadají-li si do vyhledávače „pokládání podlah“, tak mě stopro najdou. A zkusíte to. Vypadne spousta firem: Podlahy Bím, Podlahářství Havel, Podlahy Růžička, FILIP - pokládka podlahových krytin atakdále. Žádný Petr Nový. Nezbývá tedy než doufat, že vaši klienti dají o vás reference známým ústně, tedy stejně jako před internetovým letopočtem.

A tak nakonec dojdete k závěru, že jediní Češi, o kterých spolehlivě najdete informace, se zviditelňovali před několika sty lety a bez internetu. Třeba Bedřich Smetana, Jan Ámos Komenský nebo Jan Hus. Ale ti nikomu podlahu zaručeně nepoloží.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

15.11.2017 15:00:59bixley
redaktor prózy

Děkuji!!!

15.11.2017 12:28:52a2a2a
redaktor poezie

fejetonek, nebo spíše ještě novinový sloupek jak má být. Stručný, má rytmus, spád, srozumitelný a sarkastický.

14.11.2017 14:27:30bixley
redaktor prózy

Děkuju. To jo, když do toho vrazí prachy, tak je zviditelněn. :-)))

14.11.2017 12:58:35Gora
redaktor poezie a prózy

Když má Petr Nový zaplacenou inzerci - reklamu, tak tam přece vyskočí, ne?

Hezká pointa:-)

14.11.2017 12:11:53agáta5

:)) ještě, že se nejmenuju petr nový :))


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.