Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+15 neviditelných
Zlomený
datum / id27.11.2017 / 483557Vytisknout |
autorNickTheHeFox
kategoriePovídky
zobrazeno93x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

 

 


Zlomený

Byla hluboká noc.  Vítr si hlasitě pohrával s otevřenými dveřmi od balkonu.  Kromě tohoto zvuku a zvuku klepání dešťových kapek do oken, bylo v místnosti slyšet ještě něco jiného.  Místností se linulo rychlé oddechování dvou osob. 

První z nich patřilo ženě.  Ženě, která se krčila v rohu ložnice, jež byla zahalena do závoje tmy.  Byla oblečena do sametově bílých šatů, které teď byl ovšem dosti pomačkané Je vlasy vypadaly velice podobně jako je šaty.  Z jejího jistě dokonalého drdolu, který byl určen na společenskou událost vyšší vrstvy, nyní visela spousta nahodilých černých pramínků, které se nyní vydávaly každý jiným směrem Celý účes nyní vypadal velice chaoticky.  Vypadal trochu jak ptačí hnízdo.  Ženiny oči zalité slzami se vyděšeně dívaly na zdroj druhého oddechování. 

Tím zdrojem byl druhý poměrně vysoký muž štíhlé postavyJeho tvář byla zakryta dlouhým vybledlým rudým roztrhaným šálem, z jehož konců pomalu odkapávala krev.  Z jeho obličeje byly tudíž vidět pouze jeho oči a krátké upocené kaštanové vlasy.  V jedné z jeho rukou, jejichž celé délky, od ramen až po zápěstí, byly obmotány mírně zašedlými obvazy, držel dýku.  Nohavice kalhot byly úplně promočené a celé od bahna.  Největší zvláštností byl ovšem liščí ocas, který mu visel zboku na koženém opasku. 

Muž stál necelé dva metry od ženy, na kterou se díval snad ještě více zděšeně, než ona na něj.  Jeho oči byly doslova plné zoufalství a bylo z nich poznat, že v hloubi jeho duše vede boj sám se sebou. 

Proč?  Proč je tady?  A proč tady musím být i já?  Proč je tady žena, kterou jsem před čtyřmi lety miloval a stále miluji?  Proč je tady žena, která mě bodla nůž do zad a odkopla jako nějaké smetí?  Proč to musí být zrovna ona?  Proč to nemůže být někdo jiný?  Kdokoliv.  Když ji tady teď zabiju, uleví se mi?  Ona je ta, kvůli které jsem o všechno přišel, všechno zahodil.  Kvůli ní jsem byl na úplném dně.  Provedla mi sice něco, co se nedá odpustit, ale mohu ji soudit zrovna já?  Co když k ní přeci jen stále něco cítím?  Ona...  Ona... 

Mužův dech ještě zrychlil. Nyní se celý třásl a sevření ruky, v jež držel dýku, ochablo a dýka dopadla s tupým zvukem na podlahu.  Zvuk následně následoval i dopad mužova těla, kterému se podlomila kolena.  Položil hlavu do dlaní a začal tiše plakat. 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

10.12.2017 01:51:47NickTheHeFox

Vůbec netuším, kde se tam ty otazníky vzaly, když jsem to před publikováním četl, tak tam nebyly. Chvíli mi trvalo, než jsem přišel na to, jak publikované věci upravit a na mobilu mi to pak pořádně nešlo, za to se omlouvám =)

 

28.11.2017 10:43:57Gora

Ahoj, no,nejsem z těch dvanácti otazníků uprostřed slov nijak moudrá...před publikováním jsi měl něco s tím množstvím překlepů něco udělat...taky jsem nahlídla do minulé povídky, kdy jsi chtěl hlubší kritiku. Martin i já jsme cosi napsali, ovšem ty jsi nereagoval a ani hrubky neopravil...tak nevím, myslíš to vážně s tou hlubší kritikou?


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.