Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+16 neviditelných
ÚNOROVÉ AKCE V DOMĚ ČTENÍ - Praha
datum / id10.01.2018 / 484592Vytisknout |
autorZbora
kategorieSrazy, akce
zobrazeno176x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
ÚNOROVÉ AKCE V DOMĚ ČTENÍ - Praha
ÚNOROVÉ AKCE V DOMĚ ČTENÍ

Dům čtení

Ruská 192, Praha 10

tel.: 272 736 457          
 
7. února 18:00 Autorské čtení Lucie Faulerové z knihy Lapači prachu   
Lucie Faulerová se narodila se v Pardubicích, v současné době žije v Praze. Absolvovala bohemistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pracuje jako redaktorka a jazyková korektorka na volné noze a jako dramaturgyně a produkční kulturních a uměleckých projektů. Podílí se na některých akcích výtvarnice Kateřiny Šedé, např. na knize Brnox. Průvodce brněnským Bronxem (Magnesia Litera za publicistiku 2016). Na podzim 2017 vydalo nakladatelství Torst její románový debut Lapači prachu.
 
14. února 18:00 Mezinárodní literární a kulturní festivaly
V průběhu večera budeme diskutovat o významných literárních a kulturních festivalech, které probíhají v České republice, i o těch, které se organizují v zahraničí a to i mimo Evropu. Pořadem provází dramaturg Domu čtení a básník Josef Straka, a jeho hosté.      
 
17. února 10:00 Sobotní pohádka pro děti- O chytré princezně
O tom, jak se chudý ševcovský tovaryš pro princeznu upsal čertu, a jak ho ta princezna, před peklem zachránila. Text a hudba: Tomáš Žalud, režie: Miroslav Hanuš, výprava: Samiha Malehová
Hrají: Martina Balážová, Pavlína Žaludová a Marek Helma
Připravilo Divadlo Glans a představení je určeno dětem od 3 let. 
 
21. února 18:00 Uvedení elektronické knihy Almanach Start line II-  Autorský večer účastníků Kurzu tvůrčího psaní prozaika a básníka Viktora Špačka
Už druhým rokem vydává Městská knihovna v Praze elektronický sborník básní a krátkých próz, sestavený z nejlepších textů účastníků kurzu tvůrčího psaní.  Přijďte si poslechnout autorská čtení Jarmily Kašparové, Miroslava Štangla, Marka Zlatníka, Lukáše Tylečka, Hynka Glose, Karoliny Kordačové, Václava Bozděcha, Anny Háblové a Ivana Weinzettlové Jungové. Moderování večera se ujme editor sborníku Viktor Špaček.
 
28. února 18:00 Diskuzní večer na téma: Co se stalo s českou společností v posledních měsících, letech?
Pravděpodobně se mnozí z nás shodneme, že česká společnost v posledních měsících, ale možná i letech, prochází velkou proměnou, ale už méně častěji se shodneme, zda je to špatně, či nikoliv, a možná, že třeba vůbec k žádné proměně nedochází, že to je jen logický vývoj událostí? Přijďte diskutovat o ožehavých tématech současné České republiky. Našimi hosty budou politolog Martin Štefek, který přednáší na UK FF, dále Jiří Šípek, klinický psycholog s přesahy do současné sociologie, filozofie a divadla, a který též přednáší na UK FF. Dalším hostem bude Petr Pazdera Payne, prozaik, patron Domu čtení v roce 2013 a mimo jiné jeden z organizátorů protestních akcí občanských iniciativ na konci 80. let.       
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

16.01.2018 19:11:50kouzelná_květinka

no to bych sice stíhala, ale nestihnu...


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.