Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+13 neviditelných
Městečko Silevin
datum / id06.02.2018 / 485217Vytisknout |
autorHerpes123
kategoriePovídky
témaMysteriózní
zobrazeno379x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Městečko Silevin
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

18.04.2018 13:21:15Lakrov
redaktor prózy

 Úvodní popis lesní scenérie se mi líbí,  ale dál mi to přije takové příliš komplexní --  logování všech denních událostí od probuzení by mohlo čtenáře začít nudit.  Nadala by se do toho vnést trocha spádu, života, napětí... prostě něco,  co by čtenáře zaujalo.  Ale třeba je to jen můj názor a čtenáři se najdou, tak se omlouvám.  

08.02.2018 04:45:29paveldf

Povídka je dost dlouhá, ale má atmosféru, tak by se to dalo přežít. I když by neškodilo text občas trošku rozdělit - prázdným řádkem nebo nějakou značkou -třeba třemi hvězdičkami nebo podobně - aby oči při čtení neměly pocit, že text ubíhá do nekonečna.

Dál bych doporučil trošku pečlivější práci s postavami. Zdá se mi, že je jich zbytečně mnoho, místy to působí nepřehledně. Zvláště když u přímé řeči chybí popisek, kdo ji pronáší.

Občas zaskřípou pravopisné chyby nebo nezvyklý slovosled, ale to by se dalo snést, není to příliš časté.

Obecně bych doporučil více se textu věnovat, má potenciál, škoda ho jen tak napsat a jít dál. Například motiv větru ve spojení s látkami opředenými stavbami a chodníky je celkem originální.

07.02.2018 22:54:21haijin

Zabudol som napísať: niektoré vety sú naozaj unášajúce...

07.02.2018 22:47:20haijin

Mňa tá "košatosť" celkom dobre unášala... ako vietor...

Ak môžem, tri veci ma ale trochu zabrzdili/zamrzeli (tak ako som to vnímal):

1. Totožnosť domov vs. ich farebná pestrosť: "Nikdy však nebyly stejné" a hneď na to "Jejich identičnost..."

2. V obchode. Veta: "Nebylo tam takřka nic." vs. to, že tam nakoniec aj niečo bolo, vlastne som mal (možno klamlivý) pocit, že tam sú tie základné veci a aj viac, alebo som nepochopil, čo si priali, aby tam bolo, a čo tam bolo naozaj ("lískooříšková sušenka, na kterou se Timothy se Sárou tolik těšil").

3. Tiež: keby som s niekým prišiel na také miesto (z toho, čo už videli), prekvapilo by ma, keby v akomkoľvek kontexte s tým miestom súvisiacim povedal: "Bude to skvělé, konečně večer kdy se budeme moci bavit..."

07.02.2018 18:36:10upupa

Vo veku 15r. by som to žral! Vtedy človek prahne presne po tomto.

Ale teraz... už sme videli a čítali príliš mnoho.

07.02.2018 08:19:13Zdenda

Přečetl jsem jen začátek, bohužel mě to nebavilo. Příliš mnoho slov, která nic neříkají. Příliš mnoho vztažných vět. Pak podivné obraty jako "Dokonce i více než v noci". Chápu, že ten první odstavec má nastolit nějakou atmosféru, ale nedaří se to. Zkusil bych ubrat na košatosti.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.