Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+15 neviditelných
Aton
datum / id09.02.2018 / 485288Vytisknout |
autororan
kategorieOstatní nezařaditelné
zobrazeno112x
počet tipů0
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Aton

 

Docetl jsem Sinuheta.

 

A vrta mi v hlave ten Aton.

 

Byla to blbost nebo ne?

 

Muze takhle svet nekdy fungovat?

 

PS:) laska vole.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

16.02.2018 13:27:17Umbratica

Nejen na tom,co je reálně dovoleno,ale i na osudu obecně. Nemůžeš přece ovlivnit například to,zda potkáš ty pravé lidi v pravý čas.

12.02.2018 10:52:23oran

aha, tak to si waltari asi trochu zaprehanel. :) a hranice moznosti kazdeho cloveka urcuje jeho hlava pouze pulkou a to svym vlastnim aktivnim pristupem ke svemu vyvoji, druha pulka totiz zalezi na tom, co je ji realne dovoleno.

12.02.2018 10:20:21Umbratica

Že by si byli ve starém Egyptě všichni rovni,to bych opravdu neřekla. Myslím,že tomu tak nebylo ani za faraóna Achnatóna. Pravdou ovšem je,že tento zajímavý monarcha zavedl jakousi "glasnost'" a nechal se portrétovat realisticky se všemi svými fyzickými nedostatky,což bylo do jeho éry zcela nemyslitelné. Byl také průkopníkem realistického umění ,které zobrazovalo přírodu a za jeho vlády ve městě Achetaton existoval jakýsi jiný Egypt. Po jeho smrti se však vše vrátilo do starých kolejí.  I za Achnatona ovšem každý nepochybně znal své hranice.

Dnes se někteří lidé naivně domnívají,že konečně žijeme ve světě jakýchsi neomezených možností. Ta iluze ! Hranice možností každého člověka přece určuje jeho vlastní hlava. Každý může být jen tím,na co jeho reálné ego stačí.

12.02.2018 10:07:42oran

no spis me zajima ta myslenka, ze jsou si vsichni rovni, to byl hlavni problem, pac to zjevne ta spolecnost nedavala. tzn asi jde o to, ze kazdy potrebuje mit a znat sve hranice, jinak nevi, co si pocit. ono totiz ta zdanliva rovnost nakonec vyvolala to, ze se formovaly oddily tech nejagresivnejsich, kteri si uzurpovali vsechno pro sebe.

12.02.2018 08:54:58Umbratica

Od Achnatona to nejspíš asi blbost byla , protože skutečné jednobožství se příliš dlouho neudrželo. Vždyt' i křest'anství si vypomáhá svatou trojicí a také staroslovanský bůh Svarog měl syna , ke kterému teprve se dalo efektivně modlit,tedy Svarožice - Radegasta. - Ano , už to tak vypadá,že jeden jediný bůh nestačí. 


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.