Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+4 neviditelných
Duše
datum / id10.02.2018 / 485301Vytisknout |
autorAlitoc
kategorieMiniatury prozaické
témaFilosofické
zobrazeno438x
počet tipů3
v oblíbených1x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

1. část - Místo volnosti2. část - Člověk lidem3. čast - Kníže pekelný

Duše

Navštívit místo, kde stín shoří. Kde není zla ni dobra. Problémy kroutící se ve svírající tužbě svobody. Na špičku jazyku okusit sladko hořké štěstí. Místa přítomného chtíče avšak není falše.
Opusť sžírajicí tmu. Udělat se bohatýrem, člověkem šťastným. Kde jest pravda stojící na pevném pilíři hrdostí a porozumění. Samota slovo cizí byť význam tolerován. 

"Mně lidí líto s jejich žaly všemi. Ty štvance štvát už ani nechce se mi."

Slečnou jak drogou opíjet se do bezvědomí. Aby nebyla jako veškeré vědomí.
Trápit se jen čím má potřeba je, nahlédnutí do duše své. Jako vlastník nikoliv host. Probrání do reality vždy pálí. Nelapit se systémem, systémem sám být. Roztrhat okovy z kruhových pout stvořit peří volnosti.
Zvíře chlípne vypustit z klece. Hlučný buď jako lev, pokorný jako král. Na všechny nahlížeti se zájmem neb i oni mají své zarmoucené příběhy kolujíc v žilách zašlého truchlivce. Nebýt falešný farmář svého pole života. Pomoct najít cestu zatoulaným tulákům slepých v uličkách své podstaty. Leč vás prosím o soucit, soucit neměj s hlupákem, který se schovavá za strom poznání neboť poznání musíš nasát jako alkohol do svého nitra. 

Má mysl přesvědčena o volnosti ovšem pravda jinde jest. Ona polapí mou duši. V hlavě řinčení chaosu, v srdci nakažená temnota. Mizející budoucnost zžírající jejím dechem. Červy nazývajícím se lid, proplouvají světem stejně tak jako já, cítím vyvolenost nad červy. A pokud čeká mě skon neboj má milá skrze modlitby šeptej mi slova upřímná. Šeptej mi vzduch vzatý z úst cizinců o mne samotném, truhla peněz nad povrch přeplněná, svoboda světa. Daruji ti život aby ses měla líp. Rov kde budu hnít ty nahoře budeš žít, bohužel oba proudit budeme mezi buzduchými.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

10.02.2018 21:02:14Gora
redaktor poezie a prózy

Koukla jsem zběžně na tvoji povídku, a je to pro mne daleko stravitelnější než tohle dílo:-), zítra si to pročtu...

10.02.2018 20:32:42Alitoc

Dobrá :)

Nahodil jsem další dílo. Jde o můj první počin kdy jsem začínal s psaním tak se můžete mrknout :)

10.02.2018 18:45:45zvedavec

:) súhlasím s Gorou - ak máš čo povedať, povedz to tak, aby tomu ľudia naozaj porozumeli. Povedz to aj pútavo a pekne, avšak vždy je dôležité, aby si tomu nerozumel len Ty, to by stačilo zamyslieť sa. 

Drž sa a píš ďalej! Tip za prvý pokus. 

10.02.2018 18:44:49zvedavec

:) súhlasím s Gorou - ak máš čo povedať, povedz to tak, aby tomu ľudia naozaj porozumeli. Povedz to aj pútavo a pekne, avšak vždy je dôležité, aby si tomu nerozumel len Ty, to by stačilo zamyslieť sa. 

Drž sa a píš ďalej! Tip za prvý pokus.

10.02.2018 17:31:29Gora
redaktor poezie a prózy

No ano, myšlenky snad chápu...ale proč nenapíšeš prostě:

Chlípné zvíře vypustit z klece.

Buď hlučný jako lev.....

Na všechny nahlížej se zájmem atd. a to s tím truchlivcem má být asi kostlivec ve skříni??

Nebuď falešný farmář atd...

Ty to, člověče, píšeš, jako bys neuměl česky...uvidíš, zda se bude dílko líbit ostatním...

10.02.2018 17:24:28Alitoc

Proč je to nejhorší? Problém je v pochopení textu? Achraické výrazy? :)

"Zvíře chlípne vypustit z klece." - Dát proud emocím (sexuálním) nemít zábrany ohledně lásky a sexu. Udělat člověka šťastným, že mu ukážeš sám sebe a budeš to dělat jak nejlépe umíš.

"Hlučný buď jako lev," - Neměj strach projevit vlastní názor navzdory jiným. Bojuj za svůj názor a připadej si jako král zvířat.

"pokorný jako král." - I když jsi lev a bojuješ za svůj názor vyslechni i ostatní. Načerpej zkušenosti z ostatních názorů. Respektuj lidi kolem sebe protože i oni chtějí být lvi jako ty.

"Na všechny nahlížeti se zájmem neb i oni mají své zarmoucené příběhy kolujíc v žilách zašlého truchlivce." - Názory, myšlenky, pocity vnímej i u jiných lidí. Oni vyslechnou tebe, vyslechni ty je. Jednoduché. Každý člověk, kterého potkáš má co říct stejně tak jako ty. Většinou jsou ty příběhy, které nevidíme jsou temné.

"Nebýt falešný farmář svého pole života. - Pole života je život samotný a falešným farmářem myslím, že budeš své políčko obstarávat pečlivě vlastními zkušenostmi. Nepoužívej semínka cizch a vydávat to za své pole.

Snad pomohlo k lepšímu pochopení :).

 

10.02.2018 17:12:39Gora
redaktor poezie a prózy

Možná, kdybys text napsal srozumitelně, jazykem, kterým jsi mi odpověděl, větami s normálním a ne archaickým významem a slovosledem, byl by více srozumitelný...např. tahle část se mi zdá asi nejhorší:

Zvíře chlípne vypustit z klece. Hlučný buď jako lev, pokorný jako král. Na všechny nahlížeti se zájmem neb i oni mají své zarmoucené příběhy kolujíc v žilách zašlého truchlivce. Nebýt falešný farmář svého pole života.

přeju ti chápavější čtenáře, psaní zdar - Gora

10.02.2018 17:02:14Alitoc

"kde stín shoří" - Stínem je myšleno vaš strach, děsivé myšlenky. Tudíž kde stín shoří je v podstatě myšleno osvobození od negativních jevů, které mají na nás vliv.

"Místa přítomného chtíče avšak není falše" - Nárážím tím na lidi, kteří něco chtějí ale ve vnitru sebe chtějí zcela něco jiného. Mluvím k lidem, jenž jsou otroky předsudků, nejsou sami sebou ale snaží svými názory, chtíčem, potřebami zůstat v davu. Aby nebyli odlišní od ostatních.

Goro mám pocit, že jsi text přeletěl očima a soustředil se na chyby. Uznávám, chyby zde jsou. Na to ti nemůžu říct půl slova. Ovšem nesnažil jsi se pochopit text :)

10.02.2018 15:54:40Gora
redaktor poezie a prózy

Spousta překlepů /buzduchými, který se schovavá  a čárky:-(/ nelogických vět / kde stín shoří?, Místa přítomného chtíče avšak není falše./ a cca 20 infinitivů, ale hlavně text, který dle mne nemá kloudnou myšlenku, natož filosofickou.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.