Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Šokující pravda o životě
datum / id24.02.2018 / 485648Vytisknout |
autorkvaj
kategorieBlbůstky
zobrazeno800x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

To, že je život pes, náhoda nebo slzavé údolí, se traduje už celé věky. Co je však život opravdu? Myslíte si, že život nemá a ani nemůže definici? Ale to se pletete. Život se dá naopak definovat velice stručně a přesně. Následují příběh nabídne v závěru šokující odhalení, co je skutečně život, z něhož budou čtenáři konsternovaní a úžasem jim vstanou vlasy na hlavě.

Šokující pravda o životě

     Ve vesnici v Khumjungu v Khumbu v klášteře Tengboče potká ctihodný Cam Rinpoche ctihodného lámu Čandru Jirella a ptá se ho: „Dlouho jsem tě neviděl, bratře. Co jsi celý ten čas dělal?“ Jirell se zamyslí, promne si svůj dlouhý řídký vous na bradě a zhruba tak po čtvrthodině praví: „Ano, bratře, sedmkrát sedm let jsem v osamění a v asketickém odříkání v klášteře Tengboče, během kterého se mi podařilo odvalit sedm kamenů, co člověka tíží na cestě k nirváně, meditoval o životě.“
     Cam Rinpoche dumá o zjeveném, také od si mne svůj dlouhý řídký vous na bradě a asi po půlhodině se táže: „Nuže, bratře, dospěl jsi k poznání, co je život?“ Čandra Jirell se na něj upřeně podívá, mlčí, mne si svůj vous a po tři čtvrtě hodině řekne: „Myslím, ctihodný bratře, že nyní už vím, co je život?“ Cam Rinpoche rozšíří oči úžasem, mne si svůj vous a po hodině se netrpělivě zeptá: „Hořím nedočkavostí, bratře, prozraď, co je život?“ Čandra pokývá hlavou, mne si vous a po hodině a půl řekne: „Po sedmkrát sedmi letech, co jsem meditoval v osamění a v asketickém odříkání v klášteře Tengboče, jsem dospěl k přesvědčení, že život je..., a teď mě, bratře, dobře poslouchej, STUDNA!“
     Cam Rinpoche se zahloubá do svého nitra, mne si svůj vous, nadechne se a po dvou hodinách řekne: „Studna, bratře? A není to ňáká píčovina?“ Čandra Jirell okamžitě praví: „A víš, že mě to při té meditaci taky napadlo!“

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

25.02.2018 21:43:07kvaj
redaktor prózy

Lépe by bylo akorát tobě, protože by nikdo nepoukazoval na to, jak slabomyslné jsou tvoje soudy.

25.02.2018 21:43:07kvaj
redaktor prózy

Lépe by bylo akorát tobě, protože by nikdo nepoukazoval na to, jak slabomyslné jsou tvoje soudy.

25.02.2018 20:25:16Zdenda

No já nevím, upupo.. já třeba psy moc rád nemám... ale že bych je musel všechny semlít... chm... to mi přijde nezasloužený... já bych semlel raději lidi, jako je kvaj... někdo by třeba namítl, že je v zásadě neškodnej, ale já bych schopnost těhle idiotů škodit a otravovat nikdy nepodceňoval, bez nich by bylo jednoznačně lépe... ostatně proč se zapšklej nenávistník jako ty měl potřebu rozmnožovat tomu teda taky moc nerozumím.

25.02.2018 17:46:53kvaj
redaktor prózy

Řekl bych, že je dementní, Zdendo, když nechápeš, že naprosto nejde o to sprosté slovo, nýbrž o kontrast mezi ním a tím, co bylo řečeno před tím. Tvůj komentář k této mojí blbůstce dokládá správnost mého dojmu, že tvoje schopnost porozumět textu je na nízké úrovni.

25.02.2018 17:37:27kvaj
redaktor prózy

Díky, Milane.

25.02.2018 17:36:57kvaj
redaktor prózy

Díky, Milane.

25.02.2018 16:08:29upupa

Mimochodom, v utorok som opäť bránil svojho syna pred útokom vlčiaka, bolo to na lyžovačke v stredisku Malinô Brdo, pes sa pohyboval voľne, patril takej typickej tupej mladej babe, zlýzla si to, ani necekla. Mlynček, mlynček, mlynček na psov!

25.02.2018 16:05:24upupa

Ale áno: dobrá hudba, pekné obrazy, výborné poviedky, talianska kuchyňa, more a hory, paneláky, detské škôlky a ihriská, zregulované vodné toky, železnice, futbal a lúčne kvety. Ale beriem tieto veci, ako samozrejmé, že už sú a netreba ich nejako vyzdvihovať. Potom je tu more hlúposti, s tou treba aspoň pasívne bojovať. Jednou takou hlúposťou sú dementné duchovné školy okolo Himalájí.

25.02.2018 14:41:43Zdenda

No, je to dementní sračka. Ale zároveň je vlastně docela hezký vidět, že někomu k zasmání pořád ještě stačí jedno sprosté slovo.

upupo, a je třeba někdo nebo něco, co bys nehodil do studny nebo nezastřelil, případně nesemlel v mlýnku na maso?

24.02.2018 20:28:45upupa

Chcel som namietať, ale nedalo sa, lebo som sa smial ako chuj.

Je to fajn. Uľavilo sa mi. Som rád, že existujú ľudia, ktorí to vidia reálne. (Indiu by som zakopal do studne.) Ale je menej škodlivá, než tzv. monoteistické náboženstvá.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.