Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+20 neviditelných
Samotné bytí
datum / id20.04.2018 / 487129Vytisknout |
autorAlitoc
kategorieCitáty
témaFilosofické
zobrazeno278x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Samotné bytí

Osovobozující uvědomění, že život nemá smysl vám daruje nepředstavitelnou moc. Od teď si můžete dělat co chcete, neboť vám přestalo záležet na sobě samém a na ostatních bytostech lidského vzezření. Člověk určený jen k myšlenkám, kterému mu dává on sám. Bez morálních dohadů. Bez zásad.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

27.07.2018 10:38:30zvedavec

Aha, začínam Ti rozumieť, teda určite tej Tvojej poslednej vete - a súhlasím s Tebou. Len si myslím, že zmysel to dianie všetko má, len my sme sa dosť vzdialili od hľadania toho spoločného cieľa. A vôbec sme tým nezískali. Proste trpíme tým svojím kopaním len za seba.

Zaujímavá je Tvoja úvaha, ktorá vyúsťuje v otázku "Když je smysl života žití tak proč umirám?" Možno procesom, ktorý slúži dosiahnutiu zmyslu života je aj umieranie. Možno smrť nie je naozaj koncom. Možno naše starnúce telo je síce nástrojom a nositeľom čohosi, ale keď sa opotrebúva, zanáša sa, ako systém Windows ustavičným upgrade, spomaľuje sa, stráca funkčnosť. Pomôže, ak nainštalujeme nanovo tento program, všetko sa zrýchli. Ten obsah adresárov sa dá do PC znovu vložiť, a môžeme s nimi nanovo pracovať.

Píšem možno, možno, možno. A tak to aj cítim. Neviem, ako to naozaj je, ale mám dôveru, že celé to dianie v celom svete je zmysluplné.

26.07.2018 21:41:24Alitoc

Život nemá větší smysl. Lidstvo se za ničím nežene. Nemáme společný cíl, každý kope sám za sebe. Jak se říká smysl života je žití. Dle mě je to víc než přeci jasné, neboť kdyby tento smysl nebyl tak není ani život. Jenomže problém nastává kdy se má umřít. Když je smysl života žití tak proč umirám? Proč nežiju tedy navždy nebo alespoň do té svobodné vůle odejít sám. Proč musíme umírat tak jak někdo řekne nebo jak se stane? Samozřejmě že se každý z nás snaží dát životu vlastní smysl. Každý ho máme. Ale ten společný jaksi vymizel.

26.07.2018 20:24:19zvedavec

Je skutočne oslobodzujúce uvedomiť si, že život nemá zmysel? A je to tak? Si si "nastopercent" istý, že nemá?

Vedie tá nepredstaviteľná moc ku šťastiu?

Ale svojmu životu môžeme dať zmysel. Vlastný.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.