Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+17 neviditelných
Protože dívenky
datum / id01.05.2018 / 487409Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno380x
počet tipů13
v oblíbených0x
do výběru zařadila2a2a,
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Protože dívenky

Reality show

Reality show Štiky: matróna, její dvě dospělé dcery, jepičí manželé, psi a batole. Nevkusně zařízený dům a spousta hloupých řečí. Témata: partnerství, děti, sponzoring, zábava. Matróna národu předává moudrost, občas ke slovu povolá dcery, ale jen aby je jako přísný kritik opravila v názoru. Muži buď mlčí, nebo jsou matrónou vulgárně umlčeni. Za socialismu se veřejně s parádou kalila ocel, teď hloupost.


Archeologům pro radost

Nechala po sobě ohlodanou kost. Umělá blondýna v italském bufetu. Literatura nebo třeba kosmonautika ji jistě nezajímají, to nezapře; zato zlato.. A tak se zkrmená s roztučnělou náladou vydává vstříc nákupnímu dobrodružství. Jednou i z ní zůstane jen ohlodaná kost. Archeologům pro radost.


Orgán

Vědci objevili nový orgán. Mají ho jen ženy, a ne všechny. Jde o rty naplněné silikonem. Hrozivě nafouklé vyústění sliznic, zviditelněný okraj slasti, vnitřek vyvržený ven, důsledek identitární paniky, smutná zpráva o nemožnosti zasytit touhu. Jako pouliční vědec pozorně zkoumám každý exemplář.


Nápomoc džín

Nebýt nápomoci přísných džín, ten zadek by padl až na samé dno, až k zemi. Kolébá se Moráni, ještě mladá, aby něco skrývala. A tak se prolamuje v bocích hrozitánsky širokých, dává se jak blouznilům hříšný obrázek. A oni s potemnělým středem bílé spousty na mysli hledí za ní, zapomínají své dno, tíhu země.


Protože dívenky

Polky sotva patnáctileté. Svá špičatá prsa jak větrolamy do prostoru pnou, jdou Celetnou. Pozorně sledují okolí, čerpají dojmy, aby je večer na hotelu proměnily v divokou mazurku. Potom, potmě na pokojích, dopřejí si líbavou chvilku. Protože dívenky.


Spi děťátko

Lidi v činžácích i hrdinové starých českých pohádek na soklech vprostřed náměstí, ti všichni k půlnoci usínají. A dokonce i manželům už se zavírají oči za hádkami. Jen dobrý pan Miloš bdí nad spánkem všech a svou mýtopoetickou náladu rozpaluje kořalkou. Tak spi děťátko, jsi v dobré zemi..

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

03.05.2018 15:24:04Movsar

děkuju vám, luzz, kvaji a především a2a2a.

děkuj uhlavně za reflexi, i tu kritickou (kvaj). a za výběr pak především! s jarem, vlastně už létem, doufám vás budu trochu rozpalovat miniaturami erotickými.

03.05.2018 11:37:31a2a2a
redaktor poezie

Za sebe hodnotím nejlépe “Protože dívenky”, jako jediné nepotřebovaly žádný komentář, promlouvají samy za sebe a autor je laskavě shovívavý.  A dále jsem si všiml, už poněkolikáté, vytříbeného jazyku pro tyto miniatury. Za obojí výběr.

01.05.2018 23:40:06kvaj
redaktor prózy

Reality show mi připadá příliš prvoplánová. 

Archeologům pro radost se mi líbí nejvíc, i když "...literatura nebo třeba kosmonautika ji jistě nezajímají..." je jakýsi předpoklad, který vychází z mechanického uplatnění toho, co se obecně soudí o umělých blondýnách, na konkrétní případ, ale nemůžeš vědět, že to tak je.

Orgán je v diskuzi hodnocen nejvíc - právem. Ačkoli rty se nejspíš neplní silikonem. Schválně jsem hledal, čím se plní, nejčastěji kyselinou hyaluronovou, vlastním tukem, ale silikon jsem nenašel.

Nápomoc džín - poslední věta je zajímavá.

Protože dívenky - dojmy proměněné v divokou mazurku - to je zábavná formulace.

Spi děťátko - i když mi konvenuje, co tím sděluješ, přijde mi to poněkud plytké.

Každopádně hodnotím tyto tvé drobné postřehy či miniatury, jak jsi to nazval.

01.05.2018 20:58:29Luzz

Archeologům pro radost.

(nakonec nezůstane ani ta kost)

 

01.05.2018 19:11:51Movsar

díky, přátelé.

aleši, byla to náhoda, ale pak jsem zachtil, že i samotný zábavní průmysl tohle bere za naprost dno sebe sama. a to je co říct. a přesto si nemyslím, že monika je to nejhorší, co televize je s to vytvořit. jistě přijdou ještě horší hlubiny.

01.05.2018 15:31:32qíčala

Dnes boduje Orgán :)

01.05.2018 10:59:21Zdenda

Tip za orgán.

01.05.2018 10:53:52aleš-novák

Jak zrovna tebe napadne dívat se na Štiky...?

01.05.2018 00:02:41R. L.
Jsme vlastně prasata v šatech.../*
30.04.2018 20:39:39pampelin

Orgán zip

pouliční vědec !:)


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.