Jednou jsem se rozhodla náležitě oslavit první máj. Po svátečním obědě jsem před svým přítelem trochu z legrace prohodila, že bychom se měli políbit pod rozkvetlou třešní. Ten se toho chytl a nabídl, že se vydáme za kvetoucími třešněmi do Lysolají.

A tak jsme vyrazili. Slávek je vášnivý cyklista, proto jsem se vůbec nepodivila, když navrhl, že pojede na kole. Já jsem v té době kolo ještě neměla, tak jsme se dohodli, že já pojedu hromadnou dopravou a sraz si dáme v Podbabě u hotelu International.

Doprovodil mě na zastávku tramvaje číslo osm u stadionu Sparty na Letné a zmínil se o Vítězném náměstí. Tím mě naprosto zmátl. Místo do Podbaby jsem jela pouze na Vítězné náměstí tedy Kulaťák. Jelikož mi hotel International nic neříkal, čekala jsem před hotelem Diplomat. Když jsem tam přecházela asi deset minut, zazvonil mi mobil se Slávkovým číslem:

„Tak kde jseš?“ 

„No, přece před hotelem Diplomat.“

„Ale já jsem u Internationálu v Podbabě,“ řekl poněkud podrážděně.

Nakonec za mnou na kole přijel, dovedl mě na zastávku tramvaje číslo pět a nasměroval na Podbabu. Na konečné jsme se zdárně sešli. Poté mě dovedl na zastávku autobusu. Autobus právě přijížděl a tak honem na mě vychrlil něco o třetí stanici, restauraci a Šáreckém údolí. Byla jsem z toho opět zmatena a místo třetí zastávku u restaurace (některé zastávky byly na znamení) jsem vystoupila ve skutečnosti zastávku čtvrtou. Jeden cestující na mě cestou volal:

„Ten pán vám říkal, že máte vystoupit u restaurace!“

Šla jsem tedy zpátky a cestou jsem potkala nějakého cyklistu, který na mě mával:

„Patrně mám pro vás vzkaz. Pan Slávek vám vzkazuje, že vás čeká u restaurace.“

Došla jsem k restauraci a tam už stál můj přítel, opíral se o kolo a hrozně se smál.

„Tak nevím, jestli tě nemám místo polibku spíš uškrtit,“ prohodil.

Potom už jsme šli raději jen pěšky.

„Mohla bys ještě kousek popojet,“ poznamenal potom s lehkou nadsázkou, „ale kdoví kde bys zase skončila, zřejmě někde u Kladna.“

Nakonec jsme k té rozkvetlé třešni přece jen došli. Slávek přenesl kolo přes příkop, já se probrodila kopřivami a pak jsme se konečně dlouze políbili.