Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
Hasičský bál
datum / id06.05.2018 / 487542Vytisknout |
autornascheanou
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno263x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Hasičský bál

Pampelišky odkvétaly, na hladině nádrže se držel pyl. Odešla si v pět hodin na mši, předtím si ještě opravila protékající záchod. Přes den sedíš na zápraží s kloboukem proti slunci, kleješ na severní vítr a úzkostně sleduješ malou sousedku v popelkovských šatech.

 

My se mezitím procházíme lesem. Mlčím a kráčím. Sleduju tvé přicházející šediny, ve slunci se pěkně blýskají. Soused na dvoře pokuřuje krátké startky, přes pupek nevidí na špičky nohou. Zběžně se bavíme o letošním suchu, slípkách, ledvinových kamenech.

 

V šest hodin si přišla ze mše, kde ses modlila za nepřicházející vnučku. Záchod už byl opravený, zápas dohraný. V tichosti jsme povečeřeli a připravili se na hasičský bál.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

16.05.2018 14:44:33Lakrov
redaktor prózy

 Chápu-li správně, pak je tahle miniatura jakýmsi popisem událostí vedeným  záměrně bez jakýchkoli emocí. Docela se mi to líbí, jen vůbec nevím, co si  o tom mám myslet, kam to zařadit. Umím si to představit spíš jako součást  delšího textu, něco jako prolog nebo úvodník.  


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.