Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+15 neviditelných
Menstruace
datum / id09.05.2018 / 487620Vytisknout |
autornascheanou
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno298x
počet tipů6
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Menstruace

Ležela jsem na pohovce. Otevřeným střešním oknem bylo slyšet krákání dvou pávů. V hotelu v Hybernské ulici koupil personál svým hostům buržoazní dárek. Vyprávíte o svých tetách ze Všetat a o lidech, kteří své pnutí vybíjejí řezáním žiletkami do sebe.

 

Ve svých snech jsem pokuřovala fajfku a na ulici jsem se potkala s Albertem Camusem. Vytáhla jsem svůj jarní béžový kabát Burbery. Snila jsem o potetované ženě, která na gauči ležela přede mnou. Popostrčil jste mě, abych mluvila o tom, co mi přelétne přes nos. Nemluvila jsem záměrně o tom, co mi přelétlo přes nos, plácala jsem páté přes deváté, protože jsem už dopředu věděla, že o tom, nač jsem myslela, budu posléze psát. Chtělo se mi čůrat a měla jsem menstruační křeče. I tohle vám tajím.

 

Sním o čůrání a menstruačních křečích a vy si asi myslíte, že myslím na sex. Sex v leže na gauči? Klišé. Dalo by se to dělat na tisíce jiných způsobů. Na vašem křesle vsedě obkročmo, na mém křesle vsedě obkročmo, vleže na vašem stole, ohnutá přes váš stůl, na zemi, opřená o okno, ve vaší předkuchyni na dřezu, opřená o dveře, zavěšená na stropě… Pane, ale dnes si to představuji jen z dálky, chuť na sex přehlušuje menstruační krev, chci říct křeč. Říkáte, že vypadám lépe, že vypadám snad i dobře, ach ano, zapomněla bych skoro dodat, že menstruuju.

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

11.05.2018 10:45:31Josephina

tyhle estrogény a testosteróny, to jsou prevíti!

10.05.2018 16:01:13Fruhling

​"Vyprávíte o svých tetách ze Všetat a o lidech, kteří své pnutí vybíjejí řezáním žiletkami do sebe."

 

I tak by se to dalo říct.

10.05.2018 06:23:46agáta5

:) myslím na potetovanou ženu, která na gauči ležela přede mnou... dneska zvláštní atmosféra

09.05.2018 22:15:11R. L.
Krásně ukončí to napětí těsně před...
09.05.2018 22:14:13R. L.
Ferlinghetti píše v nějaké básni, jak on se Jí dvoří a Ona najednou vypálí něco, jako o.k., půjdeme si někam lehnout chlapečku...
09.05.2018 22:12:45R. L.
To je zásadní sdělení. Myslím, že se k tomu budu mockrát vracet... Ale je dobře o tom psát vlastně, aby pánové nezabředávali do příliš romantických představ, že princezny nekakají například...

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.