Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+9 neviditelných
Nacionalismus v plechovce
datum / id09.07.2018 / 489192Vytisknout |
autorkrestansky-stat
kategorieFejetony
témaPřírodní
zobrazeno30x
počet tipů0
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Nacionalismus v plechovce

Jelikož jsme byli v posledních letech nuceni sledovati, jakž český národ každým dnem přichází o svá národní specifika, jakž, jako již mnohokráte předtím, je česká národní povaha vytlačována přílivem cizích, nečeských a globálních prvků, importovaných do naší země cizími obchodníky, neznalými našeho národového ducha, jakž jsouť tradiční český cynism, antimilitarism a sekularism nahrazovány nečeským fanatismem, agresivitou a pánbíčkářstvím a my jsme opět nuceni zcela bezbranně přihlížeti, jak je naše vlast zaplavována přílivem cizího agresivního globálního nacionalismu, jež nás pomalu připravuje o vše, co nás činí samostatným národem, ježto nás plíživě zbavuje našeho specifického národního ducha, chceme dnes protestovati proti všem živlům nečeským, jež jsou v našem národě šiřiteli této cizí agresivní globální infekce a věříme, že náš moudrý národ se jim v účel vlastního zachování protentokráte dokáže postaviti.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

09.07.2018 18:06:15starej Rendl

Nechápu, proč se autor v některých větách či výrazech vyjadřuje jako obrozenec ze století páry... a vlastně ani nevím, co tím vším mělo být řečeno... 


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.