Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+9 neviditelných
T. G. Masaryk: Nacionalism v plechovce
datum / id09.07.2018 / 489192Vytisknout |
autorkrestansky-stat
kategorieCitáty
témaPřírodní
zobrazeno126x
počet tipů0
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

https://www.youtube.com/watch?v=ap9_q0rHEIM

T. G. Masaryk: Nacionalism v plechovce

Ježto jsme byli v posledních letech nuceni bezmocně sledovati, kterak český národ každým dnem přichází o svá národní specifika, kterak, jako již mnohokráte předtím, je česká národní povaha vytlačována přílivem cizích, nečeských prvků globálních, importovaných do naší země cizími obchodníky, neznalými našeho specifického ducha národového, kterak jsou tradiční český cynism, antimilitarism a sekularism nahrazovány nečeským fanatismem, agresivitou a pánbíčkářstvím a my jsme nuceni zcela bezbranně přihlížeti, jak je naša vlast zaplavována přílivem cizího a agresivního nacionalismu globálního, kterýž nás plíživě zbavuje našeho specifického národního ducha a tím nás pomalu připravuje o vše, co nás od věků činí samostatným národem, proto chceme dnes protestovati proti všem živlům nečeským, jež jsou v našem národě šiřiteli této cizí agresivní globální infekce a věříme, že náš moudrý národ se jim v účel zachování vlastního tentokráte dokáže postaviti.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

09.07.2018 18:06:15starej Rendl

Nechápu, proč se autor v některých větách či výrazech vyjadřuje jako obrozenec ze století páry... a vlastně ani nevím, co tím vším mělo být řečeno... 


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.