Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+1 neviditelných
Před pikolou, za pikolou
datum / id08.08.2018 / 489802Vytisknout |
autorLerak12
kategorieVolné verše
témaKaždodenní
zobrazeno232x
počet tipů14
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Před pikolou, za pikolou

~~

 

 

Vším sluncem obklíčena
život vrní v záběhu
trudovitý vzdor ti k světu raší
nikdo ti přece nerozumí
a rebelku sotva snáší

V koutku klína chmýří
hruď rozvlněná vnadami
lásek mraky a slunce taky
 (v předpovědi počasí?)

Hynek Mácha by snad věděl
však krajem pomyšlení nekráčí.
Hrdliččin zastřený hlas 
u studánky hrnek z plastu
kde vykácen je les
a snad
            ty laně v noci… jen.
                        


Ukrytá jsi za pikolou!
A ještě – aby nikdo neviděl
balancuješ dětskou chůzí po obrubníku cesty
rozkývaná jak metronom
tik a tak, tik a tak.. nevědoma jsi 
kroků k lidské pomíjivosti.

 

 

 


  

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

30.08.2018 09:22:25Musaši

Já hledám řád a smysluplnost ve všem kolem sebe ,ale je pravda ,že vždycky se mi nedaří něco takového nalézt. Chyba ovšem bývá ve mně. Bývá v tom , že svými vlastními předsudky poměřuji realitu , která se do těch předsudků jaksi nechce vtěsnat ,protože vždycky je všechno tak nějak jinak , než jsme si mysleli. Když řád nenalézám , je to vždycky jen a jen moje chyba . Ducha svatého považuji za starořecký Logos přejatý do křest´anství z antické filosofie. Vím ale , že mnozí křest´ané by se mnou prudce nesouhlasili. Co si o tom myslíš ty ?

27.08.2018 16:32:49Lerak12

Zmíňil si se (výše) o 3ooo Tvých čtenářích. Těch mnoha stovkových jsi měl určitě mnoho. To přece svědčí o nějaké kvalitě! Nastolil si téma hodných mnoho času dialogu o tvorbě. V základě si myslím že jde zejména o schopnosti, talentu, píli a dobrém "učiteli" (vzor, poradce co má v okolí respekt.) Při ctižádosti a ambicích, ale nelze postrádat štěstí, kreativitu a v zádech mít alespoň trochu protekce. Však víš, Musaši! Určitě si něčím obdobným taky procházel.

Já v této mašinerii života nehledám postrádanou logiku. Tak proč ji hledat v literatuře? Žít podle desatera a pro své sny udělat maximum. Poté s čistým  svědomím  nechat na nezávislém a vrtkavém osudu. Ať se Ti daří.   

27.08.2018 09:19:53Musaši

Pro mě samozřejmě taky nemají význam jenom tipy,velmi si vážím dialogu a jsem tu i kvůli zpětné vazbě. U některých básní v miinulosti mi z ničeho nic začala růst čtenost až do závratných výšek. Myslím si ,že někdo asi dal odkaz na ty básničky na jiný server. Ty básničky najednou četly stovky lidí jaksi navíc,ale že by se někdo pokusil se mnou spojit,to ani náhodou..

23.08.2018 17:01:06Lerak12

Na tipy, Musaši, já moc nedám a sjednotím se z názorem Gory! Pro mně je taky nejdůležitější návštěvnost mé "tvorby." Jak píšu, poznám podle toho KDO a JAK ČASTO se ke mě vrací. To je pro mě důvod sebereflexe. Když stojí někdo o tvá díla tak  VŽDY k tobě nahlédne. Tak to alespoň mám já. Tip může být emočně zavádějící. Ale počet čtenářů a komenty vidím jako hledisko, zda tu nejsem nadarmo. Děkuji ti za názor.    

23.08.2018 10:47:43Musaši

Já bych si na svou otázku odpověděl asi takto : dnes je tendence - udělám ,co udělají kamarádi.Když mám hodně kamarádů a oni tipují,tipuji taky. Když se mám rozhodovat sám, tak tip raději nedám. - Kdysi mi Gora psala,že je pro ni nejdůležitější, jakou má čtenost. Pro mě bylo vždycky důležité ,kolik jsem dostal tipů. Já mám zatím nejvyšší čtenost 3 000,ale lidé čtou a čtou a nenapíšou žádný koment a nedají s časovým odstupem už žádný další tip. K čemu tedy je takováhle čtenost bez reakce. ? - Já bych řekl,že k ničemu.

20.08.2018 17:03:53Lerak12

Jé, Ruzigel. Včera jsem si zrovna řikal. "Asi někde (u moře) užíváš si dovolené." Senzační, že si nezapoměla se podívat na moji maličkost. Díky moc! 

20.08.2018 13:57:10RUZIGEL

Pěkné. Skrytá naděje,či jistota báječného rozvíjení.

20.08.2018 11:50:07Lerak12

Díky za reakci, Musaši. Těch aspektů k Tipování je asi více. Je to dnešní "post informační" dobou, kdy jsme zahlceni vším možným (internetem, mobilními aplikacemi, politikou a samozřejmě, kulturní nabídkou, která obsahuje i literaturu. Přístup k amatérskému publikování nabízí více serverů. Společnost má příklon ke komerci a literatury "rychlého občerstvení." Doba intelektuálního zájmu o problémech a soc. tématech  společnosti je už pryč! Dodola se v jednom s komentů zmínila, že se intelektuálové  "ozývají" ale podléhají marnosti být vyslyšeni. Já myslím že je to pravdou jen z poloviny. Vyprchala jejich umanutost! Lidé taky používají té kouzelné formulky "že není čas." Tak si vybírají zejména své publikující oblíbence a témata. Zejména "letí" o zvířatech, fantasmagorie a dětském utrpení. S tím si publikující zvýší naději na Tip. Je zde hodně registrovaných, ale mnozí jen nahlédnou občas. Aha. Mají malo času! Mohl bych tohle téma rozvíjet (sám jsem toho všeho účasten a zařadil se.) Ale myslím, že k tomu abych ztrácel sympatie a sklízel možný nesouhlas, by to postačilo. Ale s přetvářkou by  člověk nikam v životě nedošel.    

20.08.2018 09:22:45Musaši

Tahle platforma má oproti nějakému vydávání sbírek za vlastní peníze dvě veliké výhody : máš tady zpětnou vazbu a vidíš,kolika lidem se to tvoje psaní zamlouvá.  Na jedné straně by si člověk nejraději hodil mašli,když pochopí,že každé jeho dílko se líbí jen několika málo jedincům , na druhé straně ale vidí ,že zde přítomní nejlepší čeští básníci na tom nejsou o mnoho líp..Kdysi třicet tipů bylo vcelku běžná dávka ,dnes lidé prostě tak nějak nejsou ochotni tipy dávat a to plošně.. Nikomu.. čím myslíš,že by to mohlo být ?

13.08.2018 11:54:26Lerak12

Vím a zcela Tě rozumím. Po založení jsem měl hóódně dlouhou tvůrčí pauzu, tak vím. Po "návratu" jsem jen zíral na to množství a konkurenci publikujících. Ani s tím příklonem ke komerci a změn forem poezie, se nemohu moc srovnat. Zkrátka mezery se špatně vyplňují. Naštěstí už žádné ambice nemám a píšu pro potěšení z komunity, která se mnou sdílí potěšení z literatury.Skrze své myšlení neměním už svůj styl!Myslím, že máš v tvorbě co říci a prostor, kam se posunout. Máš dar filozofického uvažování a neschází Ti společenský přehled a vědomosti. Tak dotoho, souputníku! 


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.