Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+17 neviditelných
Před pikolou, za pikolou
datum / id08.08.2018 / 489802Vytisknout |
autorLerak12
kategorieVolné verše
témaKaždodenní
zobrazeno131x
počet tipů14
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Před pikolou, za pikolou

~~

 

 

Vším sluncem obklíčena
život vrní v záběhu
trudovitý vzdor ti k světu raší
nikdo ti přece nerozumí
a rebelku sotva snáší

V koutku klína chmýří
hruď rozvlněná vnadami
lásek mraky a slunce taky
 (v předpovědi počasí?)

Hynek Mácha by snad věděl
však krajem pomyšlení nekráčí.
Hrdliččin zastřený hlas 
u studánky hrnek z plastu
kde vykácen je les
a snad
            ty laně v noci… jen.
                        


Ukrytá jsi za pikolou!
A ještě – aby nikdo neviděl
balancuješ dětskou chůzí po obrubníku cesty
rozkývaná jak metronom
tik a tak, tik a tak.. nevědoma jsi 
kroků k lidské pomíjivosti.

 

 

 


  

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

20.08.2018 17:03:53Lerak12

Jé, Ruzigel. Včera jsem si zrovna řikal. "Asi někde (u moře) užíváš si dovolené." Senzační, že si nezapoměla se podívat na moji maličkost. Díky moc! 

20.08.2018 13:57:10RUZIGEL

Pěkné. Skrytá naděje,či jistota báječného rozvíjení.

20.08.2018 11:50:07Lerak12

Díky za reakci, Musaši. Těch aspektů k Tipování je asi více. Je to dnešní "post informační" dobou, kdy jsme zahlceni vším možným (internetem, mobilními aplikacemi, politikou a samozřejmě, kulturní nabídkou, která obsahuje i literaturu. Přístup k amatérskému publikování nabízí více serverů. Společnost má příklon ke komerci a literatury "rychlého občerstvení." Doba intelektuálního zájmu o problémech a soc. tématech  společnosti je už pryč! Dodola se v jednom s komentů zmínila, že se intelektuálové  "ozývají" ale podléhají marnosti být vyslyšeni. Já myslím že je to pravdou jen z poloviny. Vyprchala jejich umanutost! Lidé taky používají té kouzelné formulky "že není čas." Tak si vybírají zejména své publikující oblíbence a témata. Zejména "letí" o zvířatech, fantasmagorie a dětském utrpení. S tím si publikující zvýší naději na Tip. Je zde hodně registrovaných, ale mnozí jen nahlédnou občas. Aha. Mají malo času! Mohl bych tohle téma rozvíjet (sám jsem toho všeho účasten a zařadil se.) Ale myslím, že k tomu abych ztrácel sympatie a sklízel možný nesouhlas, by to postačilo. Ale s přetvářkou by  člověk nikam v životě nedošel.    

20.08.2018 09:22:45Musaši

Tahle platforma má oproti nějakému vydávání sbírek za vlastní peníze dvě veliké výhody : máš tady zpětnou vazbu a vidíš,kolika lidem se to tvoje psaní zamlouvá.  Na jedné straně by si člověk nejraději hodil mašli,když pochopí,že každé jeho dílko se líbí jen několika málo jedincům , na druhé straně ale vidí ,že zde přítomní nejlepší čeští básníci na tom nejsou o mnoho líp..Kdysi třicet tipů bylo vcelku běžná dávka ,dnes lidé prostě tak nějak nejsou ochotni tipy dávat a to plošně.. Nikomu.. čím myslíš,že by to mohlo být ?

13.08.2018 11:54:26Lerak12

Vím a zcela Tě rozumím. Po založení jsem měl hóódně dlouhou tvůrčí pauzu, tak vím. Po "návratu" jsem jen zíral na to množství a konkurenci publikujících. Ani s tím příklonem ke komerci a změn forem poezie, se nemohu moc srovnat. Zkrátka mezery se špatně vyplňují. Naštěstí už žádné ambice nemám a píšu pro potěšení z komunity, která se mnou sdílí potěšení z literatury.Skrze své myšlení neměním už svůj styl!Myslím, že máš v tvorbě co říci a prostor, kam se posunout. Máš dar filozofického uvažování a neschází Ti společenský přehled a vědomosti. Tak dotoho, souputníku! 

13.08.2018 09:13:35Musaši

Dál raději nic ? To rozhodně ne. Můj život byl vyplněný velmi horečnou činností,ale jestli měla smysl,to musí posoudit jiní. Co se poezie týče,kdysi v mládí jsem byl dost úspěšný a tak jsem si myslel,že vrátit se k ní po letech nebude problém a že budu moci pokračovat opět úspěšně,kdy se mi zachce. Ukázalo se,že jsem se velmi mýlil.

10.08.2018 23:11:21Kočkodan
Karle, já ti děkuji za trvalé sledování a pozitivní vztah k mým písemným projevům, ale profese kaskadéra se s mou opatrnickou povahou neslučuje. Zůstanu zatím jen u tvorby komentářů. Činím tak ještě na jednom serveru. Mám sice delší dobu rozdělaný nový Hlodníček, ale další kvalitnější hesla do obvyklé desítky mi pořád chybí. Nes tuto odpověď jako muž, kterým dle dokladů jsi.
10.08.2018 11:38:11Lerak12

Upřímně. Taky jsem si při tom vzpomněl na Tvoji nedávnou zmínku v komentu. Že jsi něco jako "narašená uhrama" pogovala jako pankáčka. Pěkné to období s Undertons nebo Sex pistols. Děkuji, že si mě nepřehlédla.

10.08.2018 08:49:17agáta5

tak tahle se mi líbí a to moc!

09.08.2018 20:58:51Lerak12

Paráda, Dagmaram. Až přijede podzim, tak oba víme "jak na to." Díky.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.