Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+11 neviditelných
Halucinogenní MEGAČERV
datum / id14.09.2018 / 490666Vytisknout |
autorOzzozorba
kategoriePovídky
témaExperimentální
zobrazeno175x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Halucinogenní MEGAČERV

 

„Jedna, dva a tři.“ Hecoval se červ, který se provrtával zatvrdlou půdou na světlo. Bylo mu zima. Věděl, že musí nahoru, do tepla a na slunce. Kroutil se a škubal svým hadovitým tělem, ale půda byla tvrdá jako sklo! „Tři, čtyři a pět!“ Řval červ rozpálený do ruda, ale neposunul se ani o píď. Na chvíli se zastavil, aby si odpočinul. Věděl, že v takovém zápřahu a nasazení dlouho nevydrží.

Zatímco zhluboka oddechoval, přemýšlel. „Jedna, dva a tři!“ Opět tlačil, ale tentokrát na mozkové neurony. Jeho tělo, zamotané v klubíčku jako had, prozatím odpočívalo „Tři, čtyři a pět!“

Bingo! Ve svém červím mozku, nahmatal červ myšlenku. Byla velmi jemná a delikátní. Nápad, který problesknul nervovým systémem, jako prolétající meteor, byl jeho záchranou. S několika možností, které měl, jej napadla ta geniální. Ty špatné varianty byly: 1. Mohl se dále provrtávat nahoru, ale neposunul by se ani o kousek a zahynul by. 2. Mohl se otočit a vycouvat zpět do tmy, ale taky by zemřel. 3. Mohl by se kousnout do zadku a spáchat sebevraždu, ale chtěl přece žít.

Geniální myšlenka zněla: Čekat zakopaný ve své pozici, na příhodný okamžik. Na jaký okamžik má čekat, to netušil, ale bytostně vnímal, že to bude ten, který mu otevře cestu, ven z černé pasti. Zatímco vyčkával na svou spásu, červí gen GX550 pracoval na plné obrátky. Gen GX550 se aktivuje, jen když je červ v naprostém klidu, jako v meditaci. Kdyby sebou škubal nebo se vrtěl, neaktivoval by se.

Červ se začal proměňovat. Kusadla se zvětšovala, zatímco se hadicové tělo zkracovalo. Metamorfóza probíhala svižným tempem. „Jedna a dva a tři!“ Bumm a bác a během tří dnů se z červa stal megačerv.

Každý megačerv si libuje ve tmě a nesnáší slunce. Jedním pohybem se nově přetvořený červ obrátil svou velkou hlavou dolů a řval: „Tři, čtyři a pět. Brrrr to je vedro, rychle do hloubky.“      

„Raz a dva a tři! Hlouběji!“ Povzbuzuje se parta kopáčů, kteří rýčem vyhrabávají megačervy. Nacházejí se třicet čísel pod zemí, v místech kde rostou břízy. Jsou silně halucinogenní. Hlavička s kusadly se odtrhává a zadečky se rozmačkávají na tekutinu, kterou se napouští marihuanové palice.

Přišlo se na to náhodou, jak už je u všech významnějších objevů zvykem.  Když už nebylo co jíst, zkusil člověk, který už nežije pojídat megačervy. Chuť je nasládlá a po jejich požití se přestává vnímat hlad i časoprostor. Padá se do kómatu. Jinými slovy, megačervi byli k ničemu, ale jednoho chytráka napadlo napustit tímto „duchovním projímadlem“ hašiš a takto získaný megacloumák rozdávat bezdomovcům a tím vyřešit sociální otázku.

Účinek megačervího cloumáku se dá popsat následovně: Sevře a nepustí. Člověk se ocitne jako ve svěráku a pomalu, ale zato jistě mu selhávají fyziologické funkce. Jinými slovy umírá a jeho příští zrod bude s největší pravděpodobností zrodem červím.  

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

09.10.2018 21:42:59Ozzozorba
V muším letu je více inteligence než v celé knihovně.
09.10.2018 15:51:42Lakrov
redaktor prózy

 Ze začátku se mi to líbí. Sice se mi zdá, že tomu červovi je přisuzováno příliš  mnoho inteligence, ale tuším, že to bude něco jako bajka a do té se takové  polidšťování hodí. Jenže bajka to není,  spíš jakési "historicko-biologické sci-fi" s apokalyptickým nádechem  dovedené dost zrychleně ke konci.  

16.09.2018 13:01:21Ozzozorba

mňo

16.09.2018 09:52:25kvaj
redaktor prózy

Ten název mi přišel odpudivý a text tomu odpovídá.

15.09.2018 14:17:24Andělka1

***


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.