Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+11 neviditelných
5. 12. 2018 Svatý Mikuláš
datum / id05.12.2018 / 492405Vytisknout |
autorUchoNaKoleji-
kategorieVolné verše
zobrazeno317x
počet tipů6
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
5. 12. 2018 Svatý Mikuláš
 
 
5. 12. 2018 Svatý Mikuláš
 
do ohnivých vlasů vlepila jazyk metalízy
stala se úřednicí práce
kámoška
 
„pod třicet korun na hodinu jezdím po prdeli“
(prdelí rozumějte městečko Letovice)
„musíš jezdit a jezdit- nezastavovat“
dobrá rada radila mi
nad kůrku chleba úřednice
kamarádka
krásná (zmatek se ve mně vždy rozepne)
 
„mějte se hezky“ leštím kliku
„přeju lepší plat než dvacet šest korun na hodinu
a ať vás vezme čert!“
 
kamarádka se mračí
druhá se směje víc než čekárna
 
 
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

10.12.2018 14:55:35Zdenda
Nevim. Jsou to lemplove asi.
10.12.2018 14:13:51UchoNaKoleji-

Zdendo, to víc vzpomínám na doby před antidepresivama, kdy touha dělal ženský krásný.

Hele jakto že Brno Venkov nezapisuje výsledky do databáze šachystů ČR?

08.12.2018 12:55:03Gora
redaktor poezie a prózy

Zdendo, samozřejmě, zas jsi na to kápnul...i když...ztrapnila jsem se už tolikrát, že jednou či dvakrát navíc už asi nehraje roli:-)

08.12.2018 10:43:50Zdenda

Zdar, Ucho, už ses trochu uklidnilo? Co Vánoční depréze a tak?

Máš tu hezké komentáře. Ultrasenzitivní, hyperkorektní prudič haijin mě baví. (Haijine: Mně někdy Gora taky pošle názor na moje dílo zprávou - podle mě to dělá proto, aby se veřejně neztrapnila; i když někdo méně sebevědomý by si třeba mohl myslet, že naopak nechce ztrapňovat mě).

Jo, Ucho, a kde pořád bereš ty krásný kamarádky, kurva?

06.12.2018 12:50:45Gora
redaktor poezie a prózy

haijine, tuto naši diskusi možná nečetli ti, kteří by "dosvědčili" moje slova. I kdyby, nechci je do toho zatahovat. Ale pokud je někdo nedůvěřivý, pochyboval by zřejmě i o nich.Nedůvěra směrem ke mě mne od tebe mrzí - snad jsi nikdy při naší občasné výměně zpráv nezaznamenal, že bych ti lhala:-) Jsem tady ráda, tomu snad věříš.

Osobně oceňuji, jak umíš podat svůj názor, trefně, je znát, že jsi v poezii vzdělán. Já jsem jiná, lidovější ve výrazu, možná proto volím jinou formu mých "kritik", ale věřím, že určitý přínos pro Písmáka snad mám. Místa je tu snad dost pro nás všechny.

06.12.2018 08:47:56qíčala

:) nějak mi přebyla ta první strofa, obraz jsem si utvořila z toho zbytku úřednice - super podané, pro mě, směju se s čekárnou

05.12.2018 23:27:04haijin

Ak naozaj chceš pestrosť názorov, tak potom namiesto "malou výhradu jsem ti poslala" je možno lepšie tú výhradu rovno napísať do komentára, nech tú pestrosť vidieť.

Pre mňa je to, čo píseš, ako to povedať, akosi neoveriteľné. Ak mám byť úprimný, tak pre mňa osobne až neuveriteľné: "Píšeme si o jeho tvorbě prakticky pokaždé v delších zprávách". Možné to je, ale niečo podobné som už od Teba počul pri inom autorovi. Prečo nie, možno okrem komentárov, ktoré si je možné od Teba verejne prečítať tu či možno aj na iných lit. weboch zvládaš paralelne si s mnohými autormi "prakticky pokaždé v delších zprávách" aj písať. O ich tvorbe. Možné to je. Pokojne, nech dajú všetci vedieť, hlavne to "o jeho tvorbě prakticky pokaždé v delších zprávách". Rád budem za človeka, ktorý málo verí a rád Ti vyjadrím poklonu. Chápem to ale tak, že im robíš niečo ako mentora a že si to cenia.

05.12.2018 23:08:03Gora
redaktor poezie a prózy

Haijíne, každý máme nějaká očekávání. Já jsem s Uchem tu věc probrala ve zprávách. Píšeme si o jeho tvorbě prakticky pokaždé v delších zprávách, takže pokud jsem se něčím ve tvých očích provinila, tak onou, možná neuváženou, zmínkou o tom. Promiň. Ovšem - kdo z nás někdy nenapíše něco unáhleně nebo něco, co jiným vadí?  Právě ona pestrost názorů je na Písmáku zajímavá... Díky. Bolí mne zub, nemohu dál odpovídat. Dobrou noc.

 

05.12.2018 22:42:59haijin

Gora, presnejšie: možno niekto iný áno, ale ja nevidím zmysluplnú súvislosť medzi mojou poznámkou/otázkou, a tým, čo si napísala. Pretože vždy môžeš napísať súkromnú správu a vždy, keď autor "neodpovedá", tak môžeš napísať "výhradu jsem ti poslala".

Pritom hodinu predtým nemáš problém priamo pod text iného autora napísať aj komentár s "malou výhradou": "Čárka v první je navíc..." A tak o akú malú výhradu sa jedná pri tomto texte? Tak sa môže človek pýtať, teda aspoň sám seba.

Namiesto toho, aby si tú výhradu jednoducho napísala do komentára, keď už si ju musela spomenúť, tak ďakuješ za pochopenie. Z môjho pohľadu som nedostal odpoveď na otázku a ani tú výhradu, a preto mi to nedáva zmysel, iba ak negativistický. Samozrejme, nemáš žiadnu povinnosť mi dávať akékoľvek odpovede a ani nemáš povinnosť písať výhrady do komentára. Iba som asi od tradičného redaktora čakal niečo iné.

05.12.2018 17:58:21haijin

Mne neďakuj, ja taký argument neberiem.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.