Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+1 neviditelných
Poetizer
datum / id07.12.2018 / 492449Vytisknout |
autortartaro1
kategorieOstatní nezařaditelné
témaKaždodenní
zobrazeno422x
počet tipů0
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

...aneb jak už měl dávno, dávno, předávno vypadat Písmák.cz

Poetizer

https://youtu.be/DvsBaPoM6_c

https://www.czechcrunch.cz/2018/11/cesi-spousti-novou-socialni-sit-poetizer-ma-se-stat-instagramem-pro-poezii/

po přihlášení, česká lokalizace https://poetizer.com/

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

08.12.2018 12:57:13Norsko 1

Poetizer je zřejmě něco mezi poezií a pozérstvím. Příšerný název pro věc tak jemnou. Se mnou ať nepočítají

08.12.2018 12:07:26Musaši

Někteří lidé dnes mají obrovskou potřebu se globalizovat a být "světoví".Ti necht´ se rychle přihlásí na Poetizer a překládají tam sami sebe do angličtiny . Já světový být nechci , dávám přednost Písmáku a byl bych zde úplně spokojený , kdyby tady byli někteří lidé ochotnější ke komunikaci . Taky by ovšem nezaškodilo , kdyby nás tady bylo třikrát tolik  a naše básně tak mohly rezonovat vě větším počtu hlav .

08.12.2018 11:14:11Zdenda

Aha. Díky za info. U kvaje se raději dále informovat nebudu - dověděl jsem se toho od něj v životě už tolik... Je to podobnej brouk pytlík jako nedávno zmiňovaná careful, jen o poznání méně zábavnej. Vaši diskusi jsem zanamenal, ale nečetl.

08.12.2018 11:09:48whispermoonlite

Zdendo, bestsellerová poezie je např. Rupi Kaur. Určitě má i české napodobitele. Petr Soukup je fenomén z Instagramu nebo něčeho podobného, jenž dlouho nic, a pak za půl roku skoro všechno vyprodal, protože mu skokem přibyli čtenáři.

jak říká název, je to o prodeji. čím víc čtenářů, tím lepší básně. zkus se o tom informovat u kvaje. :)

08.12.2018 10:24:12Zdenda

Bestsellerová poezie?

:)

(Petra Soukupa neznám a nikdo normální ho nezná.)

Jinak jako poetizer je super, osobně by se mi do toho ale blbě vkládaly povídky a urážlivé komentáře, takže preferuju písmáka tak, jak je.

08.12.2018 09:55:02whispermoonlite

Lukáši, Písmák neslouží jen básnickým miniaturám. Delší báseň do Instagramu nenarveš, stejně jako ohnivou diskuzi. A taky tam na ni nikdo není zvědavý. Co jsem zatím viděl, ve mně vyvolává dojem, že jde o vlnu napěněné, rychle stravitelné tvorby, jakýsi kapesní průvodce zjednodušeným myšlením v době, kdy se duše potřebuje bránit záplavě vjemů, jíž se zároveň touží vystavovat a pohodlně se rozptýlit. – prostě "insta", název říká vše.

Nicméně, souhlasil bych, že ti, kteří vyhledávají kratší, "srozumitelné" formáty, k nimž není třeba mnoho čtenářské zkušenosti, si na Poetizer rádi přestoupí. Má potenciál zvýraznit některé tendence pěstované i zde v dřevních podmínkách. Vznik takové platformy je, dá se říct, logickou reakcí na situaci, ve které poezie je. Trochu se to roztřídí.

Prakticky bude o zájmu mezi autory rozhodovat vliv na prodej knih. Někteří si pomohou, viz dnes např. Petr Soukup. Jsem zvědav, jak se tahle nová větev bude etablovat vedle tradiční poezie. V próze štěpení na bestsellerovou a náročnější tvorbu již proběhlo, možná totéž čeká i poezii.

07.12.2018 23:08:27egil
redaktor poezie

Z blogů se uživatelé přesunuli na "Face". Facebook vychází z módy, mileniálové si našli Instagram. A tahle aplikace (Poetizer) je co do principu průtočnosti hodně... insta'. Považuji ji za jednoduše módní, vezoucí se na instantní vlně. Než se hladina slehne a přijde zas něco nového. Nová vlna.

Písmák má za sebou 21 let. Tomu už se dá říkat tradice. 

Mileniály chápu, ale čím tohle oslovilo zrovna TOHLE, to mi, Lukáši, hlava nebere... :-) 

07.12.2018 22:36:10haijin

Odkazy fajn, ale kto by to "mal dávno vyzerať" zaplatil? Písmák vznikol dávno pradávno a vytvoril ho jeden človek na vlastné náklady (a náklady má stále), ak tomu dobre rozumiem. A autor/tvorca Písmáka niečo musel už vtedy (dávno pred Facebookom a spol.) urobiť dobre, keď má Písmák stále používateľov. Ale možno sa na to pozerám zle.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.