Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+3 neviditelných
Lady Domina
datum / id16.03.2019 / 494817Vytisknout |
autorMusaši
kategorieVázané verše
témaLiteratura faktu
upřesnění kategorieAnglický sonet
zobrazeno398x
počet tipů10
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Před časem jsem se musel rozloučit s jedním z externích autorů , kteří publikovali na mé stránce  - s Panem Básníkem . Byl už přestárlý , příliš ufňukaný , příliš zahleděný do devatenáctého století . V době všeobecného rozvratu , kdy se království rozpadá a místa úředníků jsou obsazována lůzou , vzrůstá ale potřeba literátů mladých a neklidných , kteří se nebojí otevřít ústa a pojmenovat věci pravými jmény . Jedním z nich by mohl být Robert z Locksley , který také píše anglické sonety . Někomu ale může připadat renesanční poezie příliš archaická , někdo možná touží po tepu naší současnosti . Pro takové lidi mám v rukávu dva současné civilistické autory . Jmenují se drak Mates a Gronlandia . Těm ovšem dám prostor zase někdy příště .

Lady Domina

 

 

 

Lady Domina

Robert z Locksley

 

Dost bylo smíchu !  V literární škole

ted´ vyučuje lady Domina

Všem kacířům hned zláme kosti v kole

at´ každý pozná co je doktrína

Před tabulí se prsí v černé kůži

a v holínce má zastrčený bič

Jsi masochista ?  Můžeš si s ní užít

když bičem učí co je kumšt co kýč

Na kšiltovce má lebku a dva hnáty

ví  objektivně  co je Umění

Jen  práskne bičem zařve dupne a ty

se v trpaslíčka rázem proměníš

             Snad kouzelník Hood tady cosi zmůže

            Kéž udělal by opět ženu z muže !

 

 

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

19.03.2019 17:50:34Diana

Myslím, že si oblíbím i Roberta :-)*

18.03.2019 22:47:18fusky

Mmm. Hezkej volnej verš, to jo. Obsah odrážející autorovu osobnost, taky jo. Zalíbení ne. Tip je doporučení ostatním. Tedy netipuji. Ale jo.

18.03.2019 11:29:26Musaši

Moc děkuji , Leraku . Tvůj típek mi dnes prosluní celý den !

18.03.2019 11:26:48Lerak12

Tak (oproti ostatním)  vidím - a nutno si přiznat, jak jsem chybující člověk. Už z mého komentu je zřejmé, že si tip zasloužíš. Někdy blbnu a jsem chybující člověk když jsem na tip roztržitě zapoměl. Tak s omluvou Musaši.

18.03.2019 09:42:07Musaši

fusky ,

prý "jo" a tip nikde !

18.03.2019 09:40:56Musaši

a2a2a ,

jako satira je tvůj koment dokonce lepší než můj prolog .

18.03.2019 09:37:08Musaši

A proč jsi mi nedal típek , Leraku ?

Každý kritik má svou kredibilitu . Jsou ale kritikové všeobecně uznávaní a kritikové kontroverzní .Yss je kritička vysoce kontroverzní . Má řadu nepřátel , ale i velmi mnoho přátel , protože to s některými lidmi neumí a s jinými to umí skvěle .  Kdyby byl ale každý z nás Mirek Dušín , jako jsem třeba já , byla by na světě neskutečná nuda . Yss nelze upřít , že je to akční figura  a že vše , co se kolem ní děje , nechává chladným , s vyjímkou mé maličkosti , jen málokoho .

18.03.2019 09:25:51Musaši

Entropie ,

já nepokládám Lady Dominu za nějaké veledílo . Je to satira . Karel Havlíček taky nebyl zrovna hluboký myslitel , když psal své satiry . Ano , satira je už ze své podstaty poměrně primitivní kategorie a také prolog k téhle básničce je vlastně satira . 

Už jsem tady komusi psal , že když jsem tu básničku vkládal , nepočítal jsem příliš , že může dostat oněch kýžených 13 tipů , o které mi jde . Počítal jsem ale s tím , že vyvolá bohatou diskusi a to se také děje . V této diskusi se mohou lidé o sobě vzájemně mnohé dovědět .

Třeba komenty yss jsou kapitola sama pro sebe . Přímo dokonale ilustrují a dokumentují , že všechno , co o ní píšu , je svatá pravda a svým způsobem mohou být pro mnohé čtenáře zábavnější než celá moje básnička .

18.03.2019 09:14:30Musaši

kalip ,

u mých básniček je to tak , že ty , které se čtenářům nelíbí( tzn ty , které od března 2019 nedostanou alespoň  13 tipů ) koncem měsíce smažu . Dříve jsem dělal vyjímky třeba u básniček na kterých byl výběr nebo pod kterými byla velmi rozsáhlá diskuse . Ale to už dělat nebudu . Výběry už nepotřebuju , protože za stávající totality je už stejně k ničemu nejsou a na diskuse se zapomene stejně rychle jako na neúspěšné básničky .

17.03.2019 08:27:30ysslandia
redaktor poezie

Slovenská strana prehodnotí...


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.