Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Vyznávání
datum / id15.03.2019 / 494828Vytisknout |
autorsir Ravenwolf
kategorieVázané verše
témaPsychologické
zobrazeno215x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Vyznávání

V podvečerní hodině,

za severního větru,

vrací se muž k rodině,

ve svém potrhaném svetru.

 

Zmoženýma si rukama,

otevírá dveře,

svým unaveným pohledem,

zas pátrá po nevěře.

 

Žena v koutě schoulená,

třese se a brečí,

dnes znovu bude mlácena,

o tom výraz muže svědčí.

 

Houpavým krokem přichází,

vlasy její chytá,

kdo pomůže jí z nesnází,

když matka má být bitá.

 

Ten zápach rumu na tváři,

ten stahuje jí hrdlo,

v očích úlek zazáří,

když pět prstů v pěstí ztvrdlo.

 

Jedna rána za druhou,

objevují tělo,

jí ruce za to nemohou,

že ostří mu v bok vjelo.

 

Na zemi se v kaluži,

dvě krve spolu mísí,

každému co si zaslouží,

však teď čí sirotku, čí jsi?

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

17.07.2019 13:05:04California Memory

Každému co si zaslouží - to mě zaujalo. Za alkoholismem muže je prý jeho žena schovaná velmi často. Alkoholika z něj dělá svým chováním. Už si přesně nepamatuju jak přesně, ale tahle baladička mi to připomněla. Sirotci jsou fajn. Svůj osud si vybrali sami, obdivuji jejich duševní odvahu.

18.03.2019 09:49:42Musaši

Sire Ravenwolfe ,

sir Robert z Locksley ti moc děkuje za típek Lady Domině . Kdyby zůstal na živu ( to by ale musela Lady Domina obdržet alespoň 13 tipů ) ,na Písmáku by se objevil vemi starý autor . Autor z dvanáctého století .

17.03.2019 21:01:38Radovan Jiří Voříšek

beru vysvětlení a jsem rád, že ses za své dílo popral

 

16.03.2019 15:01:10sir Ravenwolf
Zdravím, samozrejme všem vám děkuji za to,ze jste si dali tu práci si to přečíst a ještě k tomu reagovat komentáři. Naprosto chápu a respetuji to, že každý na to máte jiný názor. Já také neříkám, že je to bůhví jak dobře, nebo že jsem básník nebo tak. Jen je to má forma vyjádření a ano, pokud je to pro někoho laciná a povrchní odrhovacka, proč ne. V tom případě jediné, co mě mrzi je, že nemám flasinet a nemohu to zkombinovat :) Jen nesouhlasím s tím, že bych něco dehonestoval,nebo že by tam nebyly žádné emoce. Ale to je zase jen můj názor. A stejně jako v mých představeních, kdy vše má svůj příběh, tak neumím psát jinak, než že se malý příběh snažím vyprávět. Zda je to dobré či špatně, to nevím, ale stejně jako když se jdu podívat do galerie umění, mám rád, když socha či obraz zachycuje neco konkrétního. Přesně tak to mám i v psaní. Možná že neumím a nebo spíše ani nechci psát o něčem abstraktne neuchopitelnem a nic nerikajicim, že si tam každý musi dosadit něco svého. Ale třeba je to jen mou malosti, nezkusenosti a nebo prostě jen tím, že raději sáhnu po Erbenovi s Machou, než po nějakém moderním autorovi.
16.03.2019 13:25:38ysslandia

spracovať tak pálčivú a závažnú tému týmto spôsobom je skoro "dehonestejúce."  Je to príliš opisné, niečo v zmysle ľahkej oddrhovačky, ktorým základným motívom je opis násilia- chýba mi tam akákoľvek tvoja vnútorná konfrontácia, pohľad, postoj- obsahovo ostávaš iba na povrchu, ako by si si dal za úlohu prebásniť nejaké tri riadky z prednášky o náslilí, chýba mi hlbšia stopa, chýba mi pocit, emócia, bolesť,- je to jednoducho príliš plytké, príliš statické a priveľmi "ľahkovážne ".. Ohľadom formy už písal komentujúci nado mnou, takže sa nebudem opakovať.

16.03.2019 11:18:43Musaši

Téma je vhodné spíše pro beletrii než pro poezii . Zpracovávat takovéto téma vázaným veršem bylo adekvátní tak před příchodem Máchy na scénu , počátkem devatenáctého století . Pokud by báseň v dnešní době měla mít smysl , musela by se změnit v parodii , ve zkarikovaného Erbena , nebo v podobně zábavný útvar . V této podobě je ovšem tak nějak mimo svou dobu .

16.03.2019 10:29:43Stárnoucí vlk

Metrum vázne, obsah prvoplánový a patetický, snad příště ;)

15.03.2019 18:55:26Radovan Jiří Voříšek

téma silné, příběh čitelný

poslední sloka najlepší

 

trochu báseň zlehčují nebo snižují kvalitu "knižní verše"

třeba - ostří mu v bok vjelo, ... o tom výraz muže svědčí

v básni je poznat příliš silnou snahu vše zrýmovat


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.