Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+12 neviditelných
Netradiční pohled na peklo
datum / id28.09.2002 / 62205Vytisknout |
autorDanny
kategorieÚvahy
zobrazeno3805x
počet tipů19
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Netradiční pohled na peklo

V představách většiny lidí ve zdejším kulturním okruhu je peklo něco jako ekvivalent pozemského vězení, mučírny či hladomorny. Z různých nejmenovaných jiných zdrojů a skládání střípků jsem si vybudoval jinej názor - je to něco jako posmrtnej špitál.

Kdyby se nějaký nezúčastněný pozorovatel, např. mimozemšťan, díval na pozemskou nemocnici, mohl by jí také prohlásit za místo utrpení, kde lidé chtějí zůstat co nejkratší dobu, něco je pořád bolí atd.

Avšak cílem nemocnice není bolest způsobovat, ale léčit choroby.

Duše chovající se v pozemském životě zle je v podstatě z hlediska následné Cesty nemocná (toto nemá nic společného s pojmem "duševní onemocnění" v pozemské psychiatrii), proto je na určitý čas

umístěna v nemocnici.

Pooperační rány bolí. Operace však nemá za účel způsobení bolesti, ale léčbu - stejně tak "zákroky" v oblasti, kterou tady na Zemi nazýváme peklem. Jde pouze o očištění duše - bolest je redukována na nejmenší možnou míru, často je pouze psychická. Jakmile se duše uzdraví, může jít dál (Kam? To nevím. Na vyšší úroveň? Do dalšího života?). Dočasné je peklo např. v judaismu (Gehenna), i v křesťanství existuje očistec jako protiváha věčnému zatracení.

Když jsem se zeptal jedné mystičky kde bych se objevil po dokonané sebevraždě, odpověděla "Bylo by to zlý. Tam na druhý straně jsou různý školy, univerzity a ty bys do nich nemoh." Tohle mě zapadá do schematu - když je člověk ve špitále, samozřejmě nechodí do práce či do školy...

 

p.s. jestli je tam potřeba průkazka pojišťovny to nevím :))

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

25.02.2003 00:00:00Carodej
Chmmmm...
10.10.2002 00:00:00JASAN
A Lucifer je pan primář.
30.09.2002 00:00:00blbjenka
lomarinko : doporučená literatura - Raymond Moody - Život po životě :) anóbrž stručně: žádný peklo samozřejmě nejni, to je výmysl farářů, aby měli lidi čim strašit. přijdeš nahoru a tam ti pustěj filmeček ... a vidíš, co všechno´s zvorala, komu´s ublížila a tak. nikdo ti nic nevyčítá, jen to vidíš a najednou ti to všechno dojde. což musí bejt dost děsný, vůbec se na to netešim :) (když to čtu po dannym podruhý, možná to i nějak podobně myslel). a paxe narodíš znova a máš možnost všechno napravit... nebo zvorat ještě víc :) tečka šnytlik.
30.09.2002 00:00:00Danny
blbjenka: moodyho jsem četl a trochu z něho i vycházím... čili fakt jsem to myslel podobně
30.09.2002 00:00:00blbjenka
ta nemocnice mě totiž trochu zmátla... ale v podstatě si rozumíme... duše se uzdraví... jo, hezky řečeno.
30.09.2002 00:00:00djPes
To takhle prijde Kohn do pekla, Satan ho provazi, v pekle lidi chlastaji, prejidaji se ruznych dobrot, sportuji, studuji, maluji, soulozi....no a pak dojdou dozadu k zarezlym dverim, odtud je slyset upeni, Kohn tam nakoukne a tam certi opekaji hrisniky na rozni, smazi je v oleji a dalsi hruzy. Kohn se zepta Satana, co to ma znamenat a on odpovi: To si prali krestani a tak to maji.
30.09.2002 00:00:00Stanislav_Vašina
dýdžeji, ten je dobrej!
30.09.2002 00:00:00Lomarinka
blbjenka už jsem hnedka klidnější;o) díky
30.09.2002 00:00:00Tynic

30.09.2002 00:00:00MM
zajímavá myšlenka.... moodyho knížka mi připadla teda poměrně chabá - taková... rádoby objevná. líbí se mi spíš to co napsal djpes - plus to, co v tom duchu napsal pratchett - o tom, že každej má to, v co věří... pěkně o tom taky kdysi psal asimov (je to v knize já, asimov)... ač (právě protože?) jsem křesťan, moje uvažování míří taky někam tímhle směrem... ale to by bylo na dlouho :)))

*!*

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.