Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+18 neviditelných
Mrtvý prd ví
datum / id02.10.2002 / 62732Vytisknout |
autorDanny
kategoriePovídky
zobrazeno5139x
počet tipů18
v oblíbených0x
zařazeno do klubůFantasy a sci-fi,
Prolog
Mrtvý prd ví

A123 se podíval na monitor "Zvláštní loď, pane, " poznamenal. "Ano, nějací neznámí tvorové," odvětil G454 "Snad budou mít nějaká zařízení potřebná v naší válce... H458 právě provádí analýzu.

Náhle se ozval zvuk trysek H458: "Provedl jsem analýzu, pane, něco,.... něco... úžasného! Oni mají na palubě hotovou chemickou továrnu! Dokonce několik!"

 

"No jo, kdybysme byli na Zemi, prostě bych votevřel vokno," povzdychl si Marek "Takhle musíme počkat, až se s tím vypořádá naše slavná klimatizejšn." "To jsi fakt musel testovat ty tvoje hydroponický fazole tak, že jsi spořádal tři talíře, Kamile? Vždyť se tu nedá dýchat..." rozčilovala se Hanka. "No jo, no. Vy technici prostě nechápete význam biologie pro... " začal Kamil, ale nedokončil. Přerušilo ho pípání palubního počítače. "Neznámá loď na dohled." prohlásil syntetický hlas. "Marku, plíz, analyzuj to." poprosila Hanka.

 "Pravděpodobně automatická sonda, vevnitř jsem nedetekoval žádné formy života." prohlásil po chvíli souboje s počítačem Marek.

Vtom se z rádia ozvalo pípání v Univerzálním kódu.

"Cože? Prej máme na palubě nějaký chemický továrny a máme jim je vydat pod hrozbou paralýzy či zničení lodi... co je to za blbost? My převážíme elektroniku pro Orion..."

 

A123 zapnul divící režim "Prý žádné nemají, pane. Nestydatě lžou a nemají ani ponětí o schopnostech našich detekčních zařízení."

"A co posádka? Kolik jich je, jaké kvality..." zeptal se G454, kovová kůže se mu leskla zvědavostí. A123 odvětil: "Jsou to nějací primitivové. Jeden nepohyblivý mozek a pár  jeho malých služebníků. Proto asi tak naivně lžou a myslí  si že na nic nepřijdem. Je divné že takoví nekňubové dokázali vytvořit ty továrny." "Třeba je nevytvořili ale ukradli. A sami neznají jejich cenu." "Tak je ukradneme my od nich. Složité uhlovodíky, syntéza bílkovin... hotový poklad!"

 

 "Zavoláme pomoc," prohlásil Marek. "Ti cizinci jdou proti nám. Ale nevím kde se schovávají. Na lodi samá elektronika, žádnej organickej život, dálkově ovládaný to dle reakcí není..." "Co když to jsou..." chtěl začít mluvit Kamil, ale přerušil ho hlásič poplachu. "Neutralizujou naše štíty! Do pytle! A jejich impulzy paralyzujou naše kompy a roboty..." Cizími impulsy zmatený počítač lodi prudce zpomalil. Všichni tři lidé ztratili vědomí.

 

"Samovolně?" zeptal se G454 se zapnutým ironickým flagem. "Ta zařízení na zpracování uhlovodíků se samovolně pohybují i po zničení lodi s jejich majiteli?! Tomu nevěřím! Nemohou odněkud dostávat signály?" "Ne, pane" odpověděl H458 "jejich skladiště je proti signálům odstíněno. Ta zařízení se pohybují z místa na místo a vysílají vlněním vzduchu jakési signály... Mimochodem ti majitelé. Ani po skončení paralýzy se ani nepohnuli, analýza jejich mozků dokázala že nejsou schopni smysluplného uvažování... tak s kým jsme to mluvili rádiem?? " "Jdem prozkoumat kořist." rozkázal G454.

 

"Co to je za roboty?" divila se Hanka. "To nejsou roboti," řekl Kamil "Chtěl jsem to říct než jsme omdleli, tohle je elektronicko-mechanická forma života." "No jo, studují nás jako něco, co v životě neviděli. Kdybych tu měl kodér Univerzálu, něco bych jim řekl... ale normální řeč tvořenou ústy asi neznají a ignorují..." povzdechl si Marek.

 

"Jak se to ovládá?" zeptal se skepticky G454. "Na to právě nemůžeme přijít, pane... takhle je vidíte přímo, žádné použitelné sloty, ovládací zařízení, nic. Jedno z těch zařízení rozebereme a přijdeme na to..."

 

"Jejda, Kamile, už zase sis prdl? Ty fazole, ach jo!"

 

"Syrovodík! Bojový plyn! Byla tam pojistka proti krádeži, nebo co... Kdo to mohl tušit..."

G454 začal vybuchovat.

"Nikdo nemohl vědět, že jsou ta zařízení schopna takového autonomního chování... sbohem, pane. Za chvíli rovněž vybuchnu..."

"Na tu civilizaci co je vyrobila si musíme dát pozor! Hrozný pozor, povídám!!"

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

06.11.2002 00:00:00Spvrivs
Dostalo... 8c)))))))))))))))))))))))))))))))) ********!!!!
06.11.2002 00:00:00Spvrivs
Jo, všecko zlé je k něčemu dobré, fakt super od začátku do konca. :-))))))))
05.11.2002 00:00:00horák
Lekl jsem se, že další velmi vážná sci-fi. Nakonec velmi těší. Toho syrovodíku je škoda, ale třeba to není sulfan, ale jen obchodní název pro něco daleko strašnějšího a účinnějšího.
14.10.2002 00:00:00Toxman
SV: :o))
12.10.2002 00:00:00Stanislav_Vašina
*
Wopi, nebejt Tvého ostrovipu, ještě bych třeba dal Dannymu místo jedný hvězdičku tři, takhle zůstanu u jedný...

"Kdo to kdy slyšel, prdem zabíjet neživé?" řekla stará Mráčková...
...a starej Mráček, co jí to předčítal si povzdech:
"Nikdy ničemu ta ženská nebude rozumět, a to s ní už, já nebožák, žiju čtyrycet let, jsem větší stroj než ty Dannyho..."
08.10.2002 00:00:00Kami
:o)))*
08.10.2002 00:00:00Deltex
Wopi: Máš recht:o)
07.10.2002 00:00:00Toxman
Wopi: Pravda, pravda... moc se jí (myšleno té přírodě) do těch blecháren... ehm plecháren nechce. Ale já za to fakt nemůžu, čestně :o))
07.10.2002 00:00:00Wopi
Deltex: to jsem rád, že to říkáš, já měl taky pocit, že už to tady bylo, ale něja si ne a ne vzpomenout, kde jsem to četl
07.10.2002 00:00:00Deltex
Wopi: Možná to nebylo přesně tady, ale povídka na podobné téma už určitě byla.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.