Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+12 neviditelných
Komunální volby ve Slátanině
datum / id06.11.2002 / 65808Vytisknout |
autorpapouch
kategoriePovídky
zobrazeno5770x
počet tipů30
v oblíbených0x
do výběru zařadilLyryk,
zařazeno do klubůANTIKONZUM, Klub přátel literatury o hnusu v nás a kolem nás.,
Prolog
Komunální volby ve Slátanině

 

    I u nás, ve Slátanině se konaly komunální volby do obecního zastupitelstva. Jsem občan uvědomělý a tak jsem se na tuto událost řádně nachystal a kandidátky si pečlivě pročetl. Ono jít k volbám je věc odpovědná a každý, kdo dbá o blaho své a dětí svých by měl přistupovat k volební urně s vědomím, že tuto svou základní občanskou povinnost plní řádně připraven.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

   Jsme obec malá, každý zná každého a tak jsem se těšil, že při čtení zaškrtávací volební listiny v duchu potkám své staré dobré známé.

   Otevřel jsem si lahvovou Plzeň, zapálil cigárko, rozložil volební plachtu a jal se probírat tou snůškou jmen.

   "Tak tedy jednička... Hmm, parchant, zloděj, kráva, lump, hrabivec, sobec, debil. No, začíná nám to pěkně. Dvojka. Neznám, neznám, podrazák, hele, ta rozhoďnožka kandiduje taky?, neznám, idiot. Trojka. Křivák, hele, jeho švára, ten je snad ještě křivější, hehehe a jeho stará, neznám, no tys tam chyběl, ty blbe, tenhle dluží prachy ve Slátanině snad každýmu, neznám, tenhle je óbrparchant a ten smraďoch to uzavírá. Teda, jedna sebranka lepší, než druhá! Čyřka. Heleho, bejvalej tajemník MNV, no, ty seš taky soudruh... a další rudoch, tenhle dělal na ONV ideologa, další kovanej... , sakra, co je to za stranu? To přece nejsou komunisti? ... Ale podívejme se, Strana konzervativních podnikatelů, to jsou mi věci... Pětka. ... No to je sestava! Policajt, zloděj, bejvalej pomocník esenbé, drogovej dýler, šlapka, její pasák a bejvalej okresní vyšetřovatel. Jak že se jmenujou? Božínku! Křesťansko-sociální unie nezávislých radikálů, checheche... Tak dál, šestka, Strana práce. Ulejvák, nefachčenko, tenhle taky umí o práci akorát žvanit, hele, soudruh náměstek, neznám, no a tenhle hňup, co se nechá k Outratům na pivo vozit Mercedesem, není vůbec Slátaniňák, jenom tady zrestituoval fabriku, kterou položil. Sedmička, poslední. Ááá, ta uječená koza, co jí už zdrhli čtyři chlapi, pan doktor, co doktor není, ale nechá si tak říkat, mladej Króhal, co vytuneloval starou slévárnu, lampasák... ale vždyť on je v podmínce za šikanu, tohle u nás jde?! Ten stojí furt u automatů, tahle krade v sámošce, no a ten ožralec to uzavírá. Taky pěkná banda."

   Dopil jsem Plzeň, pečlivě složil ouřední listinu a pod záminkou, že jdu vyvenčit Kubu, našeho psa, nabral jsem směr k Outratům, pokecat si s chlapama a nad zlatavým mokem podrbat o tom, že slušnýho politika dnes nenajdeš. Všichni jsou to prospěcháři a žvanilové, kteří místo aby udělali něco pro nás, slušný lidi, hleděj si ulejt co nejvíc pro sebe.

   K Outratům jsem se docela těšil. Jak jsem již pravil, Slátanina je malá dědinka a to je jediná hospoda, kde se scházíme my, normální poctiví občané. Jen... musel jsem si trochu zajít, vzal jsem pytel se smetím, abych ho hodil přes plot na školní hřiště. Přece nebudu platit za popelnice, no né? A o školu se má z našich daní starat ta banda na radnici, tak co.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

05.05.2009 19:39:47LYRIC
..řekl bych, že tento text je v rozporu s tím, co dělá Václav Klaus, hází smetí do popelnice, stejkně jako já, házíme je na tvé dílka, kterých je tam požehnaně.., admin, admin, admin...
19.12.2002 00:00:00Regis
Trochu mi to připomělo Obecní volby o J.Haška... ;)))
18.11.2002 00:00:00Bloncka
plnila jsem svou občanskou povinnost letos poprvé a řeknu Ti, že mi to dalo POŘÁDNĚ zabrat...
no fuj...

*
14.11.2002 00:00:00Nuitík
*********
10.11.2002 00:00:00Prouza
Dobrý, tip.
08.11.2002 00:00:00alina
auuuuuuuuuuuuuuuuuu

;))*
08.11.2002 00:00:00Bacil
Je to nádhera. A s Tvým přednesem na Šufleti to bylo ještě lepší!!
08.11.2002 00:00:00rebecca13
no, tentokrát jsem tam poprvé od svobodnejch voleb nešla, nevím, aspoň pro ten pocit, jednou vyjádřit obecný nesouhlas, ačkoli ještě loni jsem se také snažila někoho vybrat, letos jsem byla úplně bez fantazie. Lístky jsem dala klukovi do sběru a obálku schovala na něco smysluplnějšího.
Danny dík za klub.
08.11.2002 00:00:00Norek
výborný, naprosto perfektně popsaná momentální situace

tip jak hrom
08.11.2002 00:00:00Rowenna
Pročetla včetně kritik, ono to bylo asi všude stejné. Helča mě pobavila svou naivitou - to - neznám, třeba bude slušný. U nás minimálně dva slušní ano, ale zase ovečky poslušně čekající, až je sežerou. tip.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.