Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Vlčí město II
datum / id15.05.2003 / 83967Vytisknout |
autorKandelabr
kategoriePovídky
zobrazeno5164x
počet tipů14
v oblíbených0x
zařazeno do klubůKlub čítačů povídek, Klub osamělých (tedy vyspělejších) duší, Klub přátel literatury o hnusu v nás a kolem nás.,
Prolog
Vlčí město II

Do nosu ho udeřil zápach. Těžký, sladký, vtíravý pach rozkladu. Tím líp. Aspoň ho neucítí úplně všichni. Seděl obkročmo na vrcholu hradby a pozoroval město. Bylo úplně tiché. Nebezpečně. Přehodil lano dovnitř a začal se pomalu spouštět. Byl asi dva metry nad zemí, když se hák po zvětralé stěně smekl.

“Kur..” dopadl na kamenné dláždění. Ozvalo se hlasité křupnutí a on se svalil k zemi. Kotník. Železný hák dopadl kousek od jeho hlavy, spolu se sprškou suti.

“Kurva!” zasyčel a chytil se za nohu. Nebylo pochyb, je zlomený. Zkusil vstát. Došlápnout nemohl. Rychle smotal lano a poplašeně se rozhlídnul. Zaposlouchal se. Nebylo to zavytí? Co taky jiného blbče, je tu pár stovek vyceněných a hladových vlčích tlam. A vytí sílilo. Nejlepší bude zalízt někam do baráku, tam si ošetřit ten pitomý kotník. Takhle neuteču ani slimákovi.

Pomalu se šoural k nejbližšímu domu. V duchu si nadával do kreténů, zlomit si kotník jak nějakej malej spratek co chodí krást jabka sousedům, výborný, fakt výborný. Navíc Krysákův dům je přesně uprostřed, na náměstí. Tam se určitě dopajdám to jo, každej krok musí být slyšet na kilometr. A vytí se přibližuje, teď už je to jasný. Nechci je ted vidět, ani v jedné z podob. Ty popelavé šedivé ksichty, vyhublé postavy v plandajících šatech. Ale vlčí podoba je ještě horší. Doprdele jakto, že jsou všechny dveře zatlučený?

Všechny domy měly dveře i okna zatlučené masivními prkny. Co to má být? Plížil se při zdi, raněnou nohu táhnul za sebou. Nervózně těkal pohledem. Z každého stínu, zpoza každého rohu mohla vyskočit rudooká bestie lačnící po jeho krvi. Nůž v jeho ruce vypadal směšně a zbytečně.

Za jeho zády se ozvalo zavrčení. Rychle se ohlédl. Byli tři. Dva šedí a jeden s rezavou srstí. Měl jen jeden pokus. Tři skoky po jedné noze k nejbližšímu zatlučenému oknu. Pak zoufalý náraz ramenem. Cítil jak se drtí kost,ale i dřevo, prkna se přelámala a on tvrdě dopadl na hliněnou podlahu. Téměř okamžitě vstal, a skoro se nahlas zasmál když uviděl těžký dubový stůl. Nakonec budu mít snad přece štěstí. Bleskově chytil stůl, téměř zakřičel jak ho zabolelo v rameni, pak se vzchopil a zatarasil stolem okenní otvor. V poslední chvíli. Velká zrzavá pracka už sahala na rám.Zapřel se o stůl a cítil prudké nárazy a slyšel vrčení a táhlé vytí. Jak dlouho tohle vydrží? S každým otřesem se mu do ramene zabodlo tisíc jehel. Kotník byl nateklý. Došel tabák. A hnijící mrtvola v koutě místnosti pohnula pravou rukou.

(pokračování….)

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

29.01.2004 00:00:00h_a_r_r_y
A hnijící mrtvola v koutě místnosti pohnula pravou rukou. úzasna veta!*
19.10.2003 00:00:00Kytiii
tip :o)
09.06.2003 00:00:00hurvinek
pokud to bude takhle gradovat az k desatemu dilu budu si snad muset rozsviti.. abych nemusel menit spodni pradlo
21.05.2003 00:00:00Kandelabr
meneur.jpg
21.05.2003 00:00:00Humble
Jo :o)))
20.05.2003 00:00:00sleeping_beauty
Skvele....lepsi nez jednicka..ale to je asi uz osudem prvnich dilu, ze nebyvaji dobry, protoze musi uvadet do situace...

Tahle cast ma uzasnou dejovou akcnost - neprehnanou, nevypjatou a pritom se clovek vylozene tesi na kazde dalsi slovo...

Perfekt....t*
19.05.2003 00:00:00Pomerančová
redaktor poezie
dobry...zvlůaste ten rpedposledni odstavec me chytil, ten nema chybu..ale vubec..si tipniu
19.05.2003 00:00:00StvN
Dost bych pochyboval o proražení masivních prken a drcení kostí.

Docela jsem zvědavej, co si počne, takhle zuboženej.
18.05.2003 00:00:00katugiro
dobře se to čte, takže proč ne... :)
*
(i když preciznost předchozích děl je ta tam...)
17.05.2003 00:00:00Humble
Cirilla: Jo, to jedna z mých oblíbených vojenských historek. Cvičení na Šumavě, 24 hodinový 30 kilometrový pochod v plné polní, kopání zákopů, simulovaný noční útok, naprosto neschopné velení, buzerace atd. Jeden spolubojovník to charakterizoval takto: "Nejhorší na tom bylo, že o půlnoci došly cigára."

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.