Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+13 neviditelných
Nevýhody moru
datum / id28.05.2003 / 85290Vytisknout |
autorKandelabr
kategoriePovídky
zobrazeno6360x
počet tipů45
v oblíbených0x
zařazeno do klubůHUMORNÁ PRÓZA&POEZIE, Klub čítačů povídek, Klub jedno(d)uchejch, Klub přátel literatury o hnusu v nás a kolem nás., Magic Drd, Tak trochu morbidní klub,
Prolog
já vím, je to brak, ale když mě to tak baví :)
aneb pan mrtvolák stále v akci (a stále mrtvý)
Nevýhody moru

Snažil se otevřít oči. Nešlo to. Chtěl se pohnout. Nešlo to. Co se děje? Kde to jsem? Myšlenky zmateně pobíhaly v hlavě, ne a ne se zastavit, ujasnit. Pak ucítil tu pachuť v ústech. A nejen pachuť . Hlínu. A zápach. Čerstvá zemina, vápno a tlející mrtvoly.

Ale ne! Už zase!

Zkušeně si odplivnul, aby zjistil jak je to s gravitací a pak se začal pomalu hrabat nahoru.

No jasně, dali mě až naspod. Klasika.

Hrabal se a hrabal, hlínu měl v očích,uších, nose, puse, prostě všude. Zakuckal se, když narazil na vrstvu vápna, pálilo do očí. A ti mrtví k tomu. Fuj.

Konečně vzduch! Vylezl pomalu z hrobu, otřepal se, aby se zbavil vlhké hlíny a uslyšel zaječení. Promnul si oči, zakousnul smrtelně bledého hrobníka, lačně se napil jeho krve a lokl si z láhve rumu která tomu nešťastníkovi vypadla z ruky.

Nic proti moru, ale jednu nevýhodu má. Rychlé pohřby. Člověk se trochu opije, usne a když se probudí, má na sobě dva metry hlíny a dvě stovky těl.

Uškubnul hrobníkovi ruku v rameni. Kocovinu je nejlepší zajíst.

Byla bezměsíčná noc. Hrob byl hned za branami města a tak bylo dobře slyšet poplašné zvonění, praskot ohně a nářek nakažených, umírajících a pozůstalých. Přesto mrtvý za sebou uslyšel nepatrné zašustění. Otočil se a uviděl postavu v dlouhém černém plášti. Havraní vlasy ostře kontrastovaly s bledostí obličeje, z nějž žhnuly dva rudé uhlíky očí.

“Je to smutný čas.” Pravila postava.

“To ano.” Řekl mrtvý a ukousnul hrobníkovi nos.

“Smutný čas pro nás, prince noci.”

“Jo, jo.” Řekl mrtvý chroupaje přepážku.

“Přesmutný čas, pro ty, jejichž žízeň je věčná, stejně jako oni sami.”

“Mám tu lok rumu, jestli se neurazíš.” Řekl mrtvý a jednou rukou sáhnul po láhvi, zatímco druhou přidržoval třetí, kterou jedl.

“Chmurný, přesmutný to čas, kdy mrchožrouti slaví hodokvas a děti temnot, lačnící po krvi, nemohou se nasytit…neb všechna krev jest zkažená!”

“Kdo je u tebe mrchožrout?” zeptal se naštvaně mrtvý, hodil ruku na zem, otřel si svá hnilobná ústa a ukázal na hrobníka. “To, že je mrtvý, neznamená, že ještě před chvíli nežil. Říkal jsem si, že bych ti mohl dát z kolegiality cucnout, byl zdravý a ještě bys z něho pár kapek vymáčknul, ale kašlu na tebe.” Vstal a začal divoce mávat rukama.

“To je typické, pro vás upíry, vždyť vy jste normální rasisti! Našinec vám není moc nóbl, co? Zahalujete se do těch svých plášťů, vedete existencionální hovory a jednou za čas vysajete opilou žebračku nebo třínohého psa a myslíte si, že jste bozi! Aristokrati! Pche!”

Upír se nadechl, z očí mu sršely blesky, ale mrtvý ho nenechal nic říct.

“A vůbec, pakuj se odsud! Tohle je jenom pro mrchožrouty, ale pro mrchožrouty, kteří si jsou vědomi toho, že jsou mrchožrouti a jsou na to patřičně pyšní! Někdo musí být mrtvý a jsem rád, slyšíš, jsem rád, že jsem to zrovna já!”

Mrtvý odškubnul jedním trhnutím hrobníkovi nohu a napřáhl se s ní po upírovi.

“Neslyšels ? Jdi do hajzlu, než jednu schytáš!”zařval na něj.

Ale rána nedopadla. Upír se ztratil.

“Jo, správně, zdrhej! Upaluj a už se sem nevracej! Nikdy!” Volal mrtvý a zubil se nad svým vítězstvím.

 

Upír utekl od hrobu, vysál opilou žebračku, pozvracel se, protože měla k večeři česnek a šel domů.

Ten večer neměl štěstí.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

15.06.2007 21:22:04Zvrhlík
Některé vtípky jsou vážně povedený. Ale jako celek mě to moc nevzalo. Tož tak.
06.10.2005 00:00:00Mezon
Tak tohle fakt můžu ..... T
28.04.2005 00:00:00evalota47
Týýýýýýýýý jo -teď už vim co mně čeká až jednou natáhnu kopyta -jen doufám,že to tak brzy nebude - a dám si česnek - ať se všichni upíři zablijou - tak.
16.09.2004 00:00:00MeTB
Mrtvý aktivista za práva mrchožroutů. :-) Máš hrozně srandovní styl formování vět, už se opakuju, ale je to prostě bezva.
Tom
16.09.2004 00:00:00MeTB
Mrtvý aktivista za práva mrchožroutů. :-) Máš hrozně srandovní styl formování vět, už se opakuju, ale je to prostě bezva.
Tom
02.09.2004 00:00:00Dr_Lecter
Docela jsi to tem nasim chudakum mrtvolkam natrel...clovek se s nima pipla, aby z nich sel strach a on takhle! ... originalni ... Takze TIP
23.08.2004 00:00:00Heulwen
Když už jsem si založila konečně klub,tak tam tohle skvělé dílko nesmí chybět....
29.05.2004 00:00:00Craerassy
De..no...možná ano, ale já je od půlky dolů nenašla..:-)
28.05.2004 00:00:00Delahaye
uááá .. ! Skvělé momenty ..

T. + avi
07.05.2004 00:00:00Zvěruška
Velice chutné : -)))

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.