Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+19 neviditelných
Ježíš Kristus aneb o čem v bibli nepsali
datum / id03.06.2000 / 8627Vytisknout |
autorMr_Benn
kategorieOstatní nezařaditelné
zobrazeno3202x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůCREDO,
Prolog
nezlob se ó Bože
Ježíš Kristus aneb o čem v bibli nepsali
Marie se svatě tváří, škrtá si dny v kalendáři všichni už si šeptají, že chodí s břichem po kraji. Svatý Josef coby táta netuší, kdy bije pátá pro Máňu je Pepa vzduch oplodnil jí svatý vzduch. Bez chlapa a bez námahy byl započat Ježíš drahý, náležitě hrdá matka na prsou si hřeje spratka. Když zjevila se kometa všichni táhli do světa rozlétli se jako vážky na základě jedné hlášky, že se zrodil nový král za kterým by každý stál. Hej hou, hej hou tři králové jdou, do Betléma rychle pádí nesou v pytli harampádí. Ježíš je jak na koni přinesli mu MATTONI ! Mimo jiné spousty dárků k tomu ještě rohlík v párku. Venku nebyl zrovna pařák tak si dali všichni svařák, v chlívku už je pěkně živo proudem teklo i to pivo. Díky tomu všemu moku římani jsou pěkně v šoku, kolem chlívku lačně krouží kapku chlastu získat touží. Zoufale a bez nálady chudáčci si neví rady. Pomsta bude – to si piš ! Přichystáme super kříž. Jako z vody Kristus roste zázemí má víc než prosté, bere to však chlapec s klidem s láskou pomáhá všem lidem. A tak z boží milosti své léčivé schopnosti, rozdává všem bez rozdílu bez nároku na podílu. Pilát chtěl mít v městě klídek poslal za ním svých pár hlídek, dlouhé vousy, dlouhý vlas už nadešel jeho čas. Modlíc se na olejové hoře oblečen byl celkem spoře, pod vlivem všech opiátů nepoznal by ani tátu. Že to byla duše vzpurná do příbytku vnikla URNA, nenávist jim v očích vzplála Kristus s křížem vzhůru cválá. Protože šel chudá pěšky zdál se mu ten kříž dost těžký, přestože si spletl cestu neunikl svému trestu. Zadarmo mu piercing dali římani v tom celkem znalí, a že na ně koukal z patra probodli mu ještě játra. Když ho poté z kříže sňali do náruče matce dali, už to není jako kdysi teď má v tváři ztuhlé rysy. Koluje tu o něm fáma, že je stále mezi náma, kdysi opět z mrtvých vstal v naší mysli žije dál…
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

30.05.2014 23:03:17Horavin
Toto dílko bylo zařazeno do Bílé knihy v kategorii Ateismus v tvorbě. Nicméně v Prologu je vyslovena prosba: Nezlob se, ó Bože! Proto všichni milí křesťané, buďte aspoň shovívaví, chybí-li vám soucit s někým, kdo víru nemá, třeba ji jeětě hledá. Jste na literárním serveru, ne na stránkách katolického katechismu ani biblické dějepravy.
31.05.2011 08:18:14Peter_Stumpf
Náhodou podle mě v tom jistý vtip je. Jen bych podotkl, že Ježíš se údajně modlil na hoře Olivové (kopec u Jeruzaléma), nikoliv "olejové".
10.11.2010 14:13:59Adrianne
Už jste četly něco od Mám místo mozku z piva kostku? Já jo a docela jsem na to doplatila. Od té doby se raději nevyjadřuji. Ale tady asi udělám výjimku - tohle je ještě v pohodě. Když už nic, tak je to aspoň napsáno v těch rýmech, takže si s tím nějakou práci dal. Jsou tu i tací, kteří mají za cíl jenom poškodit a je jim jedno, jakou formou...

Tip pro autora - dodělej tam interpunkci a možná bych to hodila do řádků...
02.03.2010 23:10:13Amáta
SNAD TI BŮH ODPUSTÍ...UŽ MÁM VÝČITKY SVĚDOMÍ,ŽE JSEM TO VŮBEC ČETLA AŽ DO KONCE...NEVKUSNÉ,VULGÁRNÍ,NEUCTIVÉ A HLAVNĚ BOLESTNÉ VŮČI TOMU,KTERÝ ZDE TRPÝ..ZAMYSLI SE..
04.01.2008 14:56:45labuť
prečo si všetci myslia,že mal Ježiš dlhé vlasy a fúzy.
ono je to sice aj tak jedno, bol by to ten isty aj keby nosil dredy.
Mr Benn,neviem čo si myslíš v skutočnosti, ale pravda je že takto vyzerá momentálne obraz Krista u mnohých ľudí, čo je dosť škoda.
Ale aj tak to na mňa urobilo nepríjemný dojem.
20.11.2000 00:00:00Marigold
Nemá to vtip, kdyby ho to mělo, tak bych to bral, ale sorry, tohle je prostě laciný...Měj se...
12.06.2000 00:00:00JDqH
Acynonyxi, vždyť on nic nezesměšňuje. Nejsi ty převtělením Jorgeho? "To není výhružka. PRAVDU poznáš sám....." to je síla.... Ať žije tolerance. Sem tam mi připadá, že někteří horlivci odvádějí křesťanství medvědí službu...ale to je jen můj osobní názor.

09.06.2000 00:00:00Ženatej
Kdyby mne to mělo rozesmát, musel by převažovat humor nad nevkusem...
06.06.2000 00:00:00Acynonyx
Nikdy bych nesebral takovou drzost a nezačal zesměšňovat něco o čem nemám ani zlomek znalostí. To není výhružka. PRAVDU poznáš sám.....
06.06.2000 00:00:00PS
Jen doufám, že i Pán má smysl pro humor... :o)
Styl je dobrý, to ano...
Budiž ti odpuštěno.

Ale ta URNA, to NEMÁ CHYBU! :o)))))))))))
(a detailík - Římani se píšou s velkým.)

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.