Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Zamyšlení nad moderní hrou
datum / id29.10.2003 / 97938Vytisknout |
autorMajkika
kategorieKritiky (lit. kritiky díla)
zobrazeno1409x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Zamyšlení nad moderní hrou

Zamyšlení nad moderní hrou

               ( studentské představení )

 

 

Milí zlatí,

nezlobte se na mě,že kritizuji,

ale kritika je kořením úspěchu a

blínem pokoření..

Dnes jsem shlédla studentské divadelní představení.Trvalo sice  pouhých 20minut,ale mohu směle tvrdit,že byly nejdelší v mém životě.

herci - dva muži,jedna žena.

Jen jsem nepostřehla,jaké že to mají hrát role.

Ona - mladá,půvabná a roztažená,plazící se po obou hercích,nabízeje kávu.Žlutou.

ON - mladý,pohledný,kouřící....smoukie.S jistou zálibou vydechovat kouř přímo do očí svých kolegů- hnis,sval....s opileckou chůzí.

       V této chvíli jsem již věděla,že jsem šlápla vedle.Kéž bych u sebe nosila hodinky.Kdy to utrpení skončí?

Třeba je chyba ve mě?A doufaje,že snad procitnu z toho snění,snažila jsem se zapojit veškerou svou fantazii, - kéž bych v sobě měla aspoň sklenku vína,třeba by mi to pak něco říkalo?Být v opojení - snad opilá v představách bych pochopila to zřízené představení.

A nejlepší nakonec..

On Druhý artista - starší,zpocený,v díře - celým dílem si své rány líže a heká.

Kdy už to skončí?

Tma!Ticho!

TeĎ - tleskají...ač nevím čemu!

Pozvednu ruce a automatizuji pohyb horních končetin.V divadle se tleská,vyvstane mi na mysli.

 

 A tak sedím doma na židli a ukusuji chléb s cibuločesnekovou pomazánkou,popíjím čaj a říkám si :

,,Kdyby si tam pozval dekadenty nebo moderní básníky,ti by tleskali!!Ale my?Normální lidi?Kde máme hledat tu spojitost umělce vysoce převyšujícího realitu našeho chápání?"

Jak říká náš profesor somatologie:

,,Jednou z poruch mozku je i vada řeči.Narušením Wernikerova centra řeči,tedy temenního laloku dojde k poruše senzorické funkce dávající informace motorickému centru.Při poruše dotyčný nedovede provést výběr vhodných slov.Postižený správně artikuluje,ale mluví nesmysli,jak  by psal moderní básně.

 

A můj názor?

Bude -li budoucnost  divadelních představení v rukou řečených umělců,či spíše autorů a páně režiséra,kéž raděj dojdeme všichni do stavu afasie...

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

20.11.2003 00:00:00Majkika
Byla to první hra,která se hrála v rámci divadelního festivalu Jamu v divadle Husa na provázku
12.11.2003 00:00:00_Birkoff_
Já bych chtěl vidět to představení,taky trochu hraji a mrzí mě že tě nějaká hra vyloženě ubíjela a donutila napsat surovou a realistickou:)) kritiku:).Chápu že se ti to třeba nelíbilo ale myslím si že kritiku nelze napsat pro ostatní,nýbrž pro sebe.Tyjsi skoro nepopsala hru,nikdo nevi o co v ní jde a mně to vadí:)
12.11.2003 00:00:00_Birkoff_
kytiii:))) to věřím že to bylo o ničem:)
10.11.2003 00:00:00Bacil
Kdo tu odpískává komplet alternativu? Nevím, kde to čteš, myslím, že to tu nikdo nenapsal. Já osobně jsem reagoval na to, že občas si někteří mladí myslí, že když je to alternativa, tak už je to zákonitě dobré. Dělat z moderny něco automaticky pozitivního je blbost, zvlášť když ta moderna nahrazuje umění a znalost řemesla: cosi z klasické řemeslné dovednosti je vždycky potřeba. Je na druhé straně evidentní, že klasické i alternativní divadlo může být i dobré, i špatné. Majkika neuvedla název díla prostě proto, že jí šlo o popis obecnějšího jevu, na tom nevidím nic zlého, beztak by konkrétní název nikomu nic neřekl.

Dobrému (klasickému i alternativnímu) divadlo zdar!
09.11.2003 00:00:00tloudev
jste opravdu genitalni, pismacci nasi hnidopysni... na zaklade jedne subjektivne debilni hry dokazete zdrbnout moderni divadlo.
Oooo, jak jste vsichni skveli. Neuvest ani nazev, ani misto konani ani nic, jen ze "jsem byla v divadle a bylo to spatny" na zaklade cehoz tady banda prdelnich alpinistu odpiska komplet alternativu..
autorka ma zjevne duvody proc nazev hry neuvadi... ZJEVNE SI DELAS PRDEL! nevidim ani jeden duvod proc neuvest nazev! kdyz jsou tak zjevne, ven s nima! nebo zeby zase hovno? asi jsi vopravdu stara :-( na kadrovym oddeleni by z tebe mohli mit vitr...
05.11.2003 00:00:00Majkika
Autorka má zjevné důvody,proč název hry neuvádí..
Ale za tu opravu děkuji..jsem dislektik,takže pokud mám v textu pouze jednu dvě chyby mohu směle hovořit o úspěchu..PS:Pětadvacet mi ještě nebylo a vodu,ať už obecnou či soukromou nemám ráda,jde- li o čvachtání...
05.11.2003 00:00:00Musil
Majkiko, co se týče opravy - ráda se stalo :o)
To o těch 25 letech byla odpověď pro Mezkovou.
04.11.2003 00:00:00SlečnaMezková
Musil - to nebylo o pravopisných chybách..doufám, že nejsi jeden z těch suchopárných rádo-by intelektuálů..takových tu je a nemáme je tu rádi..
04.11.2003 00:00:00Musil
Mezková - tvoje tvrzení, že to není o pravopisných chybách jaksi neobstojí, protože pravopis včetně přechodníků se probírá na základní škole. Netvrdím, že není možné udělat pravopisnou chybu, což je v tomto případě zjevné, i já někdy chybuji, ale pak jsem vděčný, že mě na ni někdo upozorní a rychle si ji opravím.
Jestli jsem, nebo nejsem suchopárný rádo-by intelektuál, tak na to si musíš přijít sama při čtení mé tvorby. Pokud přece jen budu zařazen do takové oblasti, pak mi vůbec nebude vadit, že mě nemají rádi 25letí rádo-by studenti, kteří nezvládli ani učivo základní školy. K obsahu této kritiky také nelze nic říct, protože je to jen obecné plácnutí do vody, autorka neuvádí žádné údaje o zhlédnuté hře - takže k čemu se vyjadřovat. Pa.
01.11.2003 00:00:00Musil
Nemám k tomuto textu žádný názor, až na to, že by sis měla opravit "shlédla" na "zhlédla" a ona: "nabízejíc". Dál už jsem nečetl, promiň.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.