Strážce pylonu

Movsar

Američan a divoženky

Američan brumlá barytonem své snubní řeči lépe než motor fordky. Dívka sedící proti němu už má uši ovlhlé vzrušením, jen veřejný prostor bezmasé jídelny jí brání svěřit tělo erotické náhodě. Dole pod galerií drží divoška u prsu robátko. A rozmlouvá s přítelkyní, dívkou stejně divého ražení. Amazonky ukořistily dítě. 


Pár z Glasgow

Národní jde zástup cizinců. Účastníci zájezdu z Glasgow. Převážně mladí muži, huláni v džínsách, kamarádi z tamních vysokých pecí. Mezi nimi dvojice. On ji něžně hladí drobný zadek. Večer, až se nikdo nebude dívat, vrazí jí do něj prst. A ono to tam bude žhnout jak ve vysoké peci. 


Strážce pylonu

Strážce pylonu Mostu Legií drží hlídku dlouhé chvíle. V létě ještě měl co strážit: víry horka, růženíny na ňadrech dívek a opály jejích úst. Co ale teď.. Mongolčíci s koženými rendlíky na hlavách a pochodující fotolaby. Ze zoufalství snad spáchá selfie.


Býk

U zdymadla Smíchov stojí loď jménem Býk. Strašlivý čumák vnořených do hladiny a na hřbetě teteliví lidé. Od nozder jdou bubliny a pára. Přesně jako lidem na hřbetě: zima si žádá své.


Pičky jemné pleti

V obchodním domě pičky jemné pleti. Je to tady jejich rajón, ty cesty kolem výkladů, stolky kaváren, nakloněná mola eskalátorů. Na rtech lesk a v kabelce nové silonky. Až půjde večer parkem u Sacre Coeur, uškrtí je jimi nadržený muž. Do protokolu pak sdělí: Měla pičku jemné pleti.


Toto dílo bylo publikováno na literárním servru WWW.PISMAK.CZ.