Noční koupání demi sec

Movsar

Noční koupání demi sec

Šampaňské šumí večerem a mizí. Alkohol v odlivu. A taky pláž tady chybí a hvězdy na nebi. Otočné stínítko jich ale pár rozsvítí a nechá padat kolem po stěnách. Až piják šumivých vín usne, třeba uvidí krásky při nočním koupání.


Pára a led

Na Plutu objevili červený led a modré nebe. Nic víc v televizi neřekli. Krátká zpráva o vzdálené planetě. Divák zvedl hlavu od houbové polévky, nakrátko, aby ji zas zabořil zpátky. Pára jeho večeře těžko způsobí tání červeného ledu. O modrém nebi nepochybuje. A rostou tam nahoře taky houby, probleskne mu hlavou. Ale to už hlasatelka umrlčím hlasem zpravuje, že rychlíky na Přerov měly ráno zpoždění. 


Nedělní ráno

Noc zase voní medem, u sousedů budou snídat koláče. Bude hrát televize, studio Kamarád nebo Kalendárium, hlas konferenciérky naplní byt klidem a mírem. O stěny hrnků bude šplouchat kakao. Takový malý příboj v zemi bez moře, v zemi mléka a strdí a dobrých paní Saskií. 


Snídaně u Tiffanyho

Jedli jsme v Paříži. I když jen na rohu Vodičkovy, zato jako muž a žena. Salát a navlhlé rohlíky. To vše na konci léta. Řeklas: Budu teta! Vzal jsem tě za ruku a šli jsme ho koupit ještě trochu. Do voskovaného papíru. Řeklas: Přijde k dobru, hochu.


Jikry rán

Ráno otevřelo obzor jako pokusník buněčnou membránu. Ráno jako živá rána noci. Nejprve jí prokrvácí slunce, pak z ní padají lidé, podobně padali z obřích ryb na obrazech Pietera Brueghela. Padají i s tramvajemi, kufříky, ajfounky a auty. Jikry rán.

 

 


Toto dílo bylo publikováno na literárním servru WWW.PISMAK.CZ.