Babetino bebí aneb reci proci procičky
Rozztřeštěná na všechny strany (a DOOPRAVDY přitom na žádnou) Ač s lehkostí tak obtěžkaná (nejednou) Před matkou i dcerou i ženou věčně na útěku - hledá kde JEŠTĚ zbyla skulinka I Jezabel, i oběť. I underground, i kuchyňka.
19.6.05
19. 6. 2005
VBerlíně dnes hlásí 23 stupňů Celsia
A Oslo zasáhne okluzní fronta
Jenže jáSTEJNĚ asi nevylezu zpostele
Z cesty na Titan (It´s me II)
------------------------------------
(zpívám ti, pláču, vrním ti a broukám
co, to nedozvíš se z bookletu
it´s me
Sin City
Sin City
Vzhledem knedávné premiéře snímku je vsoučasné době dostupné velké množství informací, proto jen stručně: Sin City je filmem natočeným podle kultovního stejnojmenného komiksu Franka Millera kultovním režisérem Robertem Rodriguezem (trilogie o Desperadovi, Od soumraku do úsvitu, Spy Kids) spřizváním stejně kultovního režiséra Quentina Tarrantina jako speciálního hosta (Pulp Fiction, Jackie Brown, Kill Bill).
Na jeden film je těch kultů trochu moc, ale tenhle „biják“ si je může klidně dovolit.
Sin City je především vyznáním lásky – ke komiksům, knoir-filmům ze 40. a 50.
Z oběžné dráhy III
----------------------------------------------------------------------------------------------------
(tak urostlý,
že tě neztiší mé drobnolisté dlaně
kdyžtvé noci neklidné tnou mě do krve
UTO: Muž který nebyl
Muž, který nebyl
Píše se rok 1949 a Ed Crane pracuje jako holič v malém městečku v Kalifornii. Nudí sám sebe, nudí horutinní práce i nevěravlastní ženy. Rozhodnutí, kterým sepokusí změnit svůj doposud bezvýznamný život, uvádí do chodu události a okolnosti, na jejichž konci zůstávají čtyři mrtví a jediná cesta - k elektrickému křeslu. Edem rozšířili bratři Coenové svou plejádu zmatených a smolařských typů, kteří se narodili na jiné planetě.
UTO: Playtime!!!
Playtime
Film Playtime postrádá tradiční příběh, dialogy i hlavní hrdiny: v odletové hale letiště, kancelářském mrakodrapu, hypermoderní restauraci, luxusním hotelu a dalších prostorách se míjejí nejrůznější, vesměs anonymní postavy. Satira zroku 1967 sivšímá amerikanizace Evropy na počátku 60. let – předimenzované stavby, naprogramovaní, robotičtí úředníci, totální ztráta soukromí, pošahaní vrátní, to všechno vdokonale technicky provedených scénách. Prostředí, které šikanuje a požírá své tvůrce.
UTO: Pan Hulot je tady!!
Prázdniny pana Hulota
Krátký popis: Sympatický podivín pan Hulot se ve svém stařičkém autě vydá na dovolenou. Usadí se v hotýlku poblíž pláže. Chová se však natolik podivínsky, až to vzbudí antipatie většiny ostatních letních hostů. Rok výroby: 1953Délka (min): 114Režie: Jacques Tati
ČT 2 - 6.
UTO: Muž bez minulosti
Muž bez minulosti
Krátký popis: Bezejmenný muž přijíždí do Města. V prvním momentu je přepaden bandou lupičů, kteří ho okradou a ubijí téměř k smrti. Tady začíná epické drama, film, nebo spíše sen osamělých srdcí s prázdnými kapsami pod širou oblohou našeho Pána, nebo spíš ptáků. Ocenění: Snímek byl v roce 2002 oceněn na 55.
Z oběžné dráhy II
(už jenom koukám
trochu smutně a víc než pobaveně
mou milenkou je absurdita
- když my dva, satelity, tak odcizeně)
1)
1) Leží a nepohne se. Ale chtěla by. Na prsou jí leží jeho hlava a kní těch devadesát kilo, tlačí a tíží to, ale ona poslušně dýchá. Strniště vousů bolestivě škrábe do jemné pleti, do té, co si ji tu každý večer pěstuje a hýčká.
Z oběžné dráhy I.
-------------------------------------------------------------------
"duben prý je měsíc nejkrutější"
směju se v noci s nosem v tulipánu
(v tom, co z něj trocha krve zbyde k ránu)
Zprávy z Titanu III.
(JÁ: jak beránka srdce své
si do bedýnky schovám
ať není po něm vidu ani slechu
TY: budeš vědět, že tam je
Zlehka
Zlehka
Polož si klíčovou otázku: jak zásadní význam mají jednotlivě balené plátky sýru pro tvůj další život.
Směje se.
--------------------------------------------
Pecka z Maďarska: Revizoři
Revizoři
Revizoři jsou debutem režiséra, scénáristy a původně kameramana Antala Nimroda.
Svěží, postmoderní, místy klipovitá hříčka je největším překvapením „východní kinematografie“ poslední doby, a zaslouženě bylaposlánado oscarové soutěžeza nejlepší neanglicky mluvený počin maďarské kimatografie.
Celý film se odehrává vbizarním prostředí budapešťského metra, které – podobné tomu pražskému, jen působí víc bezútěšně – hraje ve snímku zásadní roli. Podobně jako například Los Angeles vCollateral je tu místo děje jednou zpostav: připomíná záhadného živočicha, který žije svým vlastním životem a ve svých útrobách skrývá tajemné tvory, místa i celé příběhy.
UTO: Velké zvíře
Velké zvíře
Co sestane, když spořádaný občan a loajální zaměstnanec banky najde na ulici velblouda a nechá si ho, aneb velbloudem proti malým lidem a malým poměrům.
Polský film oceněný (mimo jiné) Zvláštní cenou poroty v Karlových Varech, scénář Kryzstof Kieslowski, režie a hlavní role Jerzy Stuhr.
4. 4.
Příběhy obyčejného šílenství: Masivní promo pěně z kapučína
Příběhy obyčejného šílenství: Masivní promo pěně z kapučína
Nový snímek Petra Zelenky (Mňága – Happy End, Samotáři, Knoflíkáři, Rok Ďábla) je filmovým přepisem stejnojmenné divadelní hry, na kterou se do Dejvického divadla dostanete jedině tak, že si pronajmete důchodce, který za vás vystojí frontu na lístky. Seniory nevykořisťuji, tudíž hodnotím „Příběhy“ pouze jako filmový divák – a to divák poněkud zklamaný.
Jestliže si Zelenka svými předchozími filmy našlápl více než dobře, teď se mu podařilo udělat dvě věci najednou – poetiku Samotářů sice dovedl kdokonalosti, ale zároveň udělal krok zpátky.
Neboť Příběhy klamou už názvem: jakýkoliv výraznější děj postrádají, jedná se spíše o krátkodobý sken několika postav, kdy uběhne nějaký čas, pár figurek změní pozici a nic zas tak extra se neděje.
Zprávy z Titanu II (ne tak docela)
(díky, Pane,za odvahu
s níž každý večer ze svého prahu
čelím démonům
dík za sílu s níž každé ráno
Zprávy z Titanu I.
(mou barvou je černá
kolem očí i kolem boků
v přetopeném nic plus jedna
své srdce si chystám k obraně
UTO: Viridiana
Viridiana
Krátký popis: Příběh novicky Viridiany, která před složením řeholního slibu navštíví svého strýce s nevinným přáním rozloučit se se svým poručníkem, netušíc, že všechno se vyvine úplně jinak, je v podání klasika španělské kinematografie Luise Buňuela krutou satirou na náboženské pokrytectví. V roce 1961 byla Viridiana oceněna Zlatou palmou v Cannes, v mnoha zemích se však promítaly pouze katolickou církví cenzurované verze a doma v ortodoxním Španělsku bylo jeho promítání zakázáno úplně. Buňuel nesl svou klatbu velmi těžce a svůj další film Anděl zkázy natočil v Mexiku. Satiricko-surrealistická obraznost Viridiany, jednoho ze stěžejních děl Luise Buňuela, však dodnes řadí toto filmové dílo ke špičkám světové kinematografie.
-
Chtěla bych zas jednou:
"Napustím ti vanu"
a ke Kazachům pro nanuka
a banánky v čokoládě
UTO: Baraka - odysea Země
Baraka - odysea Země.
Americký "dokumentární esej" Rona Frickeho o planetě Zemi vznikal ve 24 zemích na šesti kontinentech. Prostřednictvím obrazů z nejrůznějších koutů planety, které zachycují "divokou přírodu" i život mnoha lidských kultur a civilizací vytvářejí autoři snímku působivou skládanku. Rovnocenným partnerem silné vizualitě je hudební doprovod (např.
single
a nohy si teď nechám růst
v kalhotkách z bavlny
a posbírat své bouřky
hezky ze široka zkusím
- -
Moje srdce
Samo a v noci
Uprostřed panelů
Poslouchám: tů tů tů
Jak probudit muže
Jak probudit muže
Malou dlaň do velké,
proplést prsty.
(Ještě spí)
Tajemství klubu pohostinných
O propojování světů, o tom že se Olda ve světě neztratí a díky tomu
se pár lidí neztratí u nás v Respektu č. 33
Snad všechny moje přítelkyně II
Snad všechny moje přítelkyně II
Snad všechny moje přítelkyně
dozrály jak v poli klasy
a vyměnily štíhlé pasy
Čistě soukromě II.
Čistě soukromě II.
Klidně můžu
po nábřeží
s krokodýlem na vodítku
Kill Bill: Vol 2
Kill Bill Vol. 2
Volume 1 a Volume 2 jsou jako dvojčata: to první běhá po domě, smete ssebou co mu přijde do cesty a vy nestíháte napravovat škody, to druhé se vtichosti zašije do svého pokoje a není po něm ani slechu.
Ale zato se pak nestačíte divit.
Dějová linka „druhého dílu“ je nasnadě – na nevěstině seznamu zbývají ještě tři položky, pomsta musí být dokonána.
Ztraceni v překladu
Sophia Coppola - Ztraceno v překladu
Bob Harris (dojemně pomačkaný Bill Murray, kterému uvěříte do puntíku všechno) je stárnoucí filmová hvězda, která přiletí do Japonska točit reklamu na whisky. Vzemi se potýká sjaponštinou, s „masérkami“ které mu ochotní průvodci doručují do hotelového pokoje i s prostým faktem, že všechny převyšuje o dvě hlavy.
Kromě všeho navíc nemůže spát.
Vtom samém hotelu o několik pater výš stejně zoufale nespí mladá žena.
Já a puzzle Mistra B.
Já a puzzle Mistra B.
Skládám si peklo
(svoje vlastní)
vybírám dílek po dílku
Revoluce, která se nekonala - Matrix Revolutions
Revoluce která se nekonala - Matrix Revolutions
Zatímco po Matrix jsem nechtěla odejít z kina a před Reloaded jsem měla stupidně sváteční pocit, Revolutions jsem chtěla mít konečně z krku.
Bratři Wachowští mohli celý "třetí díl" sestříhat do čtyřiceti minut a klidně ho promítat za lehce zvýšené vstupné spolu s Reloaded.
Slibovaný "konec" jako nutné doplnění "začátku" ukazuje, kam až může vést tvůrčí křeč a opojení počítačovými efekty.
Čistě soukromě
Tak pozdě vstáváš
za nehty včerejší krev
Přes den pilotuju přes póly
Cestuju pasážemi
V hlavní roli krev - Kill Bill
Vhlavní roli krev – Kill Bill
Jsou to dvě otázky, ale klidně by to mohla být jedna: Máte rádi Tarantina. Nevadí vám násilí. Je vcelku jedno, na kterou znich odpovíte ano, a na kterou ne, na poslední Quentinův biják byste jít měli.
Tarrantinův poslední počin odkazuje spíš k jeho starším kouskům, jako byly například Rezervois Dogs (Gauneři) nebo True romance – na scénu se vrací rvačky, rozbité obličeje, slyšitelně vyražené zuby a nově také uřezané končetiny.
Jak zabít kult aneb Druhý čaj z jednoho pytlíku: Matrix-Reloaded
Jak zabít kult aneb Druhý čaj z jednoho pytlíku: Matrix-Reloaded
Matrix-Reloaded je rychlá postmoderní skládanka, ve které najdete ledacos: starověkou mytologii, upíry, sex, orgasmus v dortíku, taneční párty, Martina Luthera Kinga i reklamní kampaň.
Skládanka je politicky hyperkorektní - důležité role mají ženy a afroameričané a asiatoameričané hrají výraznou přesilovku nad. hm. američany.
Skvírl
Skvírl
Už tři dny chodím
v džínách pokapaných voskem.
Každý den se dívám do slovníku,
Ryby
Na mělčině prostěradla
dvě leklé ryby
ty a já
(Dvě těla která
Snad všechny moje přítelkyně
Snad všechny moje přítelkyně
cosi štíplo kolem pasu
a teď chodí kachním krokem
a bříško nosí pro okrasu
Pastička dlouhodobých vztahů
Pastička dlouhodobých vztahů
Nastražená
číhá v bodu
kdy pozdě večer
sleplý hryzek
sleplý hryzek
sleplý hryzek
- ó - jaká drzost . -
-a jadérka vypadaná na žlutém talířku
červencová - fragment
červencová - fragment
s miskou jahod v misce dlaní
jak k svatému přijímání
pokorně jdeš cestou v trávě
Otázka na tělo
Otázka na tělo
Kam dostanem se
lásko
po cestách jež vyryla jsem
Kartografia Praha
KARTOGRAFIA PRAHA
Dělám mapy
- všude kam složím hlavu
Bi
Bi Přijímám pod obojí - co ty na to Mistře Jane. Když na to přijde, vzplanu touhou - a jedno je mi odkud vítr vane.
-
_
Vlastně o nic nejde
jen z chleba špičkou nože seškrábnout plíseň
A na stůl dva hrníčky čaje
Obměna (Dětská)
Obměna (Dětská)
Spadnout ti až na dno duše
a pak se jenom zeptat suše
co to v tý duši vlastně máš
Sousto pro samotu
SOUSTO PRO SAMOTU
Plíží se po zemi
líže mi kotníky
Srostloprstá
Srostloprstá
Srostloprstá jsem
prsty srostlé mám
palec dovnitř, malík ven
XXX
A jak to vlastně žiješ . Pohodí hlavou a když bude mít štěstí, ťuknou o sebe dřevěné korálky zapletené do vlasů. Návrat ztracené dcery, nebo tak nějak. Z velké cestovní tašky vytahuje pár triček, džíny, velkou knížku o Dalím a dřevěnou hračku.
Do ticha
Do ticha Padá listí na zem vzduch se čistí Mlhou Omotaná tence deštěm milovaná (nestýská se mi po panence) Rychlá je tma barvy šustí
ode dna
SMS v tramvaji č. 17
SMS v tramvaji č. 17 Z: Čekej tiše, až hvězdy měsíc rozpletou. V: A vzruší ho svou chladnosrstou paletou.
Rozhovor
Rozhovor
Chvíli se teď nepotkáme
uteču ti, můj milý
Se srnkou dnes schůzku máme
Nechám ti po sobě
Nechám ti po sobě Modrý tričko na polštáři a od snídaně nevypitý čaj láhev od vína, co se nenápadně tváří nevyřčený jinotaj Možná pár vlasů na tvém rameni lišku co hledá svého prince (jsem ponorná řeka co neví kde pramení) možná pár vlasů na tvém rameni a trochu stesku po mamince